Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko se priselite k partnerju

Ko se priselite k partnerju

Tiste oz tisti, ki ste se priselil k partnerju v njegovo stanovanje/hišo. Kjer je on lastnik.
Prej ste recimo plačevale svoje najemniško stanovanje. Kaj pa pri partnerju? Glede na to, da je nepremičnina njegova, mogoče ve nosite vse stroške ali si stroške delite ali mu kaj plačete pri nepremičnini?

Stvar dogovora.
Tekoče stroške si deliva. Mi je edino logično.

navodila.
Od nekdaj je veljalo, da se z ritjo daleč pride. Ne bodi nora in nič ne plačuj.
Pravi moški poskrbi za streho nad glavo in za finance.
Ti pa glej, da boš vedno urejena in nasmejana in pripravljena na akcijo.
Svoj denar pa šparaj na skrivnem računu za slabe cajte.


Vsak po svojih zmoznostih. Ce imata iskrene namene po zakonu in druzini potem je moje tvoje nesmiselno. Vse je vajino.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.


Vsak po svojih zmoznostih. Ce imata iskrene namene po zakonu in druzini potem je moje tvoje nesmiselno. Vse je vajino.[/quote]

Sva oba že kar nekaj čez 40 :). Plači pa podobni.

Če me vrže na cesto, da si lahko kupim svoje stanovanje iz prihrankov :)?

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]
brez zamere, plačuješ pol stroškov, in to je to.
ali pa mu misliš najemnino plačevat? kakšna veza bi to potem bila?

to, kar si plačevala za najemnino, pa nalagaj na nek račun. če bosta šla narazen, bo ta račun tudi vse, kar boš imela.

Če me vrže na cesto, da si lahko kupim svoje stanovanje iz prihrankov :)?[/quote]

Ja kaj pa? al boš raje svojo rit novemu ponudniku ponujala? Z leti cena pada, če še ne veš.
Glede na to, da zgoraj pišeš, da on za to nepremičnino še kredit plačuje, se potem šteje, da sta ga skupaj plačevala, če bosta skupaj živela. To pomeni, da je potem del nepremičnine tvoje, ne glde na to, kdo je vpisan kot lastnik.
Dobro se je pred selitvijo dol usest in pogovorit o pravnih posledicah selitve in o tem, kdo pije in kdo plača.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]
brez zamere, plačuješ pol stroškov, in to je to.
ali pa mu misliš najemnino plačevat? kakšna veza bi to potem bila?

to, kar si plačevala za najemnino, pa nalagaj na nek račun. če bosta šla narazen, bo ta račun tudi vse, kar boš imela.[/quote]

Tako zastonjkarka bi se počutila.
Drugače pa še plačuje kredit.

Usta, jezik in besede so tudi zato, da se take stvari pogovorite 🙂 S pogovori in dogovori se daleč pride že na začetku zveze, da kasneje ni težav ali kakršnihkoli očitkov potem, ko zaljubljenost mine 🙂

Kot že napisano – stvar dogovora in resnosti neke zveze. In tvojega čuta – jasno, da če pri nekomu živiš, da ti vest lahko narekuje, da boš kaj tudi sofinancirala, glede na to, da si prej živela v podnajemu 🙂 Če pa vse v naturalijah odplačaš, potem pa ala ti vera 🙂

Se strinjam. Zaradi slabih izkušenj v preteklosti. Pa ne bi zdaj jaz koga izkoristila.


brez zamere, plačuješ pol stroškov, in to je to.
ali pa mu misliš najemnino plačevat? kakšna veza bi to potem bila?

to, kar si plačevala za najemnino, pa nalagaj na nek račun. če bosta šla narazen, bo ta račun tudi vse, kar boš imela.[/quote]

Tako zastonjkarka bi se počutila.
Drugače pa še plačuje kredit.[/quote]

zastonjkarsko?
če bi mu pomagala kredit odplačevat, bi te vpisal v ZK kot delno lastnico?
ali bi gledala na ta denar kot na najemnino za bivanje pri njem?

Usta, jezik in besede so tudi zato, da se take stvari pogovorite 🙂 S pogovori in dogovori se daleč pride že na začetku zveze, da kasneje ni težav ali kakršnihkoli očitkov potem, ko zaljubljenost mine 🙂

Kot že napisano – stvar dogovora in resnosti neke zveze. In tvojega čuta – jasno, da če pri nekomu živiš, da ti vest lahko narekuje, da boš kaj tudi sofinancirala, glede na to, da si prej živela v podnajemu :) Če pa vse v naturalijah odplačaš, potem pa ala ti vera :)[/quote]

ko pa greste narazen, pa je jok in stok, kako ste v tujo nepremičnino vlagali in kako ni nič vašega.


Vsak po svojih zmoznostih. Ce imata iskrene namene po zakonu in druzini potem je moje tvoje nesmiselno. Vse je vajino.[/quote]
prifuk ni razlastninjenje !!
kaj pa prejšnji otroci lastnika ???

Usta, jezik in besede so tudi zato, da se take stvari pogovorite 🙂 S pogovori in dogovori se daleč pride že na začetku zveze, da kasneje ni težav ali kakršnihkoli očitkov potem, ko zaljubljenost mine 🙂

Kot že napisano – stvar dogovora in resnosti neke zveze. In tvojega čuta – jasno, da če pri nekomu živiš, da ti vest lahko narekuje, da boš kaj tudi sofinancirala, glede na to, da si prej živela v podnajemu 🙂 Če pa vse v naturalijah odplačaš, potem pa ala ti vera :)[/quote]

On ima cca. 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odplačanega, nekaj še ima kredita.
Nisem tako vajena, da bi se kar h komu prislinila. Sploh, ker vem kako je plačevat najemnino in cenim, da mi tega ne bo potrebno več plačevat.

Nimava otrok, noben od naju.
Hja, če bi plačevala kredit potem bi seveda želela lastninski delež. Sliši se preračunljivo, ampak na slabih izkušnjah se človek veliko nauči. Kogar je kača pičila, se boji zvite vrvi, pravijo.

Normalno se mi zdi pol stroškov. Če boš pa še najemnino, pa ne pozabiti prijaviti davka. Mal heca. Ta denar lahko prišparaš.

očitno si rada žrtev, tako da ne sprašuj več.
Če mu boš pa že najemnino plačevala, pa ne pozabi računat za vsako spolno uslugo, čiščenje, kuhanje.

perspektivno parnerstvo – ni kaj.
Kaj, ko bi se menila s partnerjem, ne pa z nami, pacienti na MONu


brez zamere, plačuješ pol stroškov, in to je to.
ali pa mu misliš najemnino plačevat? kakšna veza bi to potem bila?

to, kar si plačevala za najemnino, pa nalagaj na nek račun. če bosta šla narazen, bo ta račun tudi vse, kar boš imela.[/quote]

Tako zastonjkarka bi se počutila.
Drugače pa še plačuje kredit.[/quote]

Bo avtorica potem tudi lastnica?

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

?
se sproti zmišljuješ? V prvem postu govoriš, da je že lastnik. Potem pa da še plačuje kredit. To je pa mal razlika, se ti ne zdi?

Torej, če imaš namen, imata namen, da si solastnica te nepremičnine tudi ti, potem uredita da prevzameš del kredita – in je potem ustrezen del nepremičnine tvoj …

dedovala bo njegova linija, če si ne izgovoriš / vpišeš deleža.
pa oporoko naj napiše, v kateri ti voli dosmrtno uživanje posesti, če umre preje kot ti

A če se moški priseli k ženski, bi bili enaki nasveti, da naj nič ne primakne, razen za pol stroškov?

Glede spolnih uslug: to verjetno pišete tisti, ki ne veste,da ženske uživamo v seksu in da ne seksamo,ker delamo moškemu uslugo.

Kaj pa vem, jaz zdaj plačujem 250€ najemnine + stroške. IN če bi se kar priselila k partnerju in samo pol stroškov plačevala, bi se počutila kot da ga zajedam. Ker on je plačal stanovanje oz. ga še plačuje.[/quote]

?
se sproti zmišljuješ? V prvem postu govoriš, da je že lastnik. Potem pa da še plačuje kredit. To je pa mal razlika, se ti ne zdi?

Torej, če imaš namen, imata namen, da si solastnica te nepremičnine tudi ti, potem uredita da prevzameš del kredita – in je potem ustrezen del nepremičnine tvoj …[/quote]

ja kdo pa misliš, da je lastnik stanovanja, s kreditom ali brez????

New Report

Close