Forum.Over.Net

Starševski čvek

prijateljica bi rada mojega otroka

Default avatar

kopercan1

Je samska in si zelo želi otroka. Nisva par in nikoli ne bova. Prosila me je, če bi jo lahko oplodil samo in da od mene ne bi nikoli hotela nič finančnega. Zanima me če narediva pogodbo, ali se lahko vseeno zgodi da plačujem preživnino?
Default avatar

gola resnica

kopercan1 je napisal/a:
Taka pogodba bi bila nična, ker je preživnina pravica otroka in se ji zakonita zastopnica ne bi smela odreči, ker je to opustitev možnega če že ne dolžnega ravnanja. Vajin otrok bi vaju lahko tožil vključno z obrestmi (cca 8% na leto) takoj po njegovi polnoletnosti. Moje laično mnenje.
Default avatar

Vrhunsko seme

kopercan1 je napisal/a:
Povej ji, da to delo opravimo brez pogodbe.
Default avatar

ena brez očeta

Otrokova pravica je da zanj skrbita oba starša. Otrok hoče vedet kdo je njegov oče in prekleto si bo želel, da je njegov oče del njegovega življenja. Niso to enostavne zadeve kot si eni mislite.
Default avatar

Simpl ko pasulj

ena brez očeta je napisal/a:

Pa še kako enostavne zadeve so to! OK, mogoče on ne bo hotel, bo pa kateri drugi. Če ženska kolikor toliko normalno izgleda, ni problem dobiti tipa samo za sex. Potem mu bo pač rekla, da je zaščitena (npr. da jemlje kontracepcijske tabletke). Tipa bo gledala toliko časa, dokler ne bo zanosila, potem ga bo skenslala. Takih žensk ni tako malo. Imajo dovolj denarja, stanovanje ali hišo, dobro službo in si močno želijo otroka. Moškega pa niti ne. Naredijo na tak način kot sem opisala in pridejo do otroka. Če katera res hoče, ji nihče ne more preprečiti.
Default avatar

modrival

Ina avtor kljub jutru še vedno sanja. m
Morda boš v prihodnje imel manj prijetnejše sanje, ko bo v njih sodišče in preživnina.:-)))))
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

Grda resnica

Totalno neodgovorno. Ko otrok zraste zacne postavljati vprasanja. Zanimati se zacne za oceta v stilu kdo je kje je kaj pocne ali ima kaj bratov sester. Kdo sta babi in dedi itd...
Default avatar

ne ravno vsi

vsi ste tukaj strašno obremenjeni s tem, kako bo otrok začel spraševati po očetu.
Poznam kar veliko ljudi, ki so živeli brez očeta ali z moškim, ki ni bil biološki oče. Nekaj jih je hotelo spoznat biološke očete, zelo malo od njih pa je želelo imeti kakšne bolj pristen stik z njimi.
Polovica se s tem vprašanjem sploh ne obremenjuje.
Ti kar skoči, ženska ne bo zahtevala finančnih prispevkov, če boš pa čez 18. let dobil na vrata svojega otroka, boš pa lahko samo vesel.
Default avatar

modrival

ne ravno vsi je napisal/a:
Saj se ne obremenjujejo, ni pa nobenega brez posledic, kljub vsem zagotavljanju in prepričevanju, da ni res. Tega pač ne vidiš.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

Grda resnica

Ko bi le bilo tako enostavno. Jaz pa poznam ravno nasprotne primere.
Default avatar

ne naredi si tega

Ne naredi tega. Eno je, če baba nekomu nevede podtakne otroka, drugo pa, da ti veš in da boš gledal tega svojega otroka in ne bil del vzgoje. Seveda pa te tudi lahko toži za očetovstvo in boš plačeval, če bo tako ona hotela.

Jaz tega ne bi naredila.
Default avatar

ne ravno vsi

Grda resnica je napisal/a:
in koliko primerov poznaš?
Default avatar

Grda resnica

Default avatar

kockakockica

Tudi ta ženska nima realnih predstav o poteku dogodkov, ki sledijo... Kaj pa če bo imela težave v nosečnosti, pa možne komplikacije pri porodu, potem kolike in prejokane noči, vsa cepljenja, pa otroške bolezni,,, ni da ni koliko bo situacij, ko sama ne bo zmogla, bo preutrujena, bo zbolela... Kaj misliš koga bo klicala? JA TEBE VENDAR, SAJ SI PA OČE! To so traparije, da te želi samo za oploditev... Verjetno si poročen, ona bi te pa rada imela za sebe... NE NAREDI NEUMNOSTI!
Default avatar

ena brez očeta

Simpl ko pasulj je napisal/a:
Za odrasle sebične osebke ni noben problem. S problemom se bo spopadal otrok. Vem, ker sem sama otrok takšnih idiotov, ki so se spomnili te enostavne stvari.
Default avatar

ne ravno vsi

Grda resnica je napisal/a:
bližnji sorodnik - je imel možnost, pa očeta ni želel iskati.
dva otroka - pri osemnajstih sta šla iskat očeta, ko sta videla, da sta oba res prava luzerja (en odvisnik, drugi kriminalc), ne želita imeti nobenih stikov več.
en otrok - navezal kontakt z očetom, čez par let ugotovi, da mu je vez bolj v breme kot olajšanje
še en bližnji sorodnik - nič interesa, da bi imel stike z biološkimi sorodniki, star 30 let.
ena znanka - šla iskat očeta, ta jo je zavrnil, hude težave z moškimi zaradi tega.
Čisto verjamem, da otroci sanjajo o biološki žlahti dokler gledajo romantične filme, kjer je neznani ata vedno najmanj kralj ali pa bogataš, mati pa princesa.
Realnost je običajno povsem drugačna in prej negativna kot pozitivna.
Default avatar

Sabina V

ne naredi si tega je napisal/a:
Se popolnoma strinjam. Meni ni tako problem zaradi preživnine kot pa to da bi avtor kot prijatelj bil zraven pa kljub temu otrok ni njegov ne more ga vzgajati ne more ga potolažiti ko joka konec koncev če se mami kaj zgodi ne more prevzeti skrbi nad otrokom. Jaz ne verjamem da to ljudje lahko naredijo, da vejo da je otrok biološko njegov do njega pa se obnašajo kot do tujce.
Ker to ni film kjer je vse tako idealno. Morda pa je prijatelica zadnje case gledala kakšen tak film pa je dobila zelo slabo idejo.
Default avatar

tarči

ena brez očeta je napisal/a:
Ok, pa recimo, če bi lahko izbirala, bi izbrala, da te nikoli ne bi bilo?
Default avatar

feministka

Mislim avtor....jest moških RES ne zastopim in jih nikoli ne bom.
A tebi je pa čisto vseeno, da bo TVOJ otrok nekje gor rasel, ne da bi
ga ti poznal, ne da bi mu stal ob strani, ga učil voziti kolo, smučati....
Čisto vseeno to bo, če bo otrok bolan, lačen, zapuščen? Če se bo kasneje
spraševal, kaj je narobe z njim, da ga ati ni maral?
Teb je prijateljica rekla, da ti ne bo treba plačevati in to je vse, kar
te zanima pri nastanku ČLOVEŠKEGA BITJA?
V bistvu ti je fajn, ker boš lahko f*kal brez zaščite, zastonj, mogoče še celo
večkrat, če se prvič ne bo prijelo? To je vse, kar tebe zanima?
Ja pa fuj no,
Čedalje bolj sem mnenja, da bi bilo treba 80% moških sterilizirat.