Starševski čvek

Druženje najstnikov

Default avatar
Zanima me, koliko, kje in kako poteka druženje vaših najtnikov. Starih 15, 17, 19.
Ali je to pjača po pouku, kako pogosto? Večeri? Kje se dobivajo? Pri kom doma? Kdaj prihajajo domov? Poznate njihovo družbo? Alkohol? Štajerska?
Ali se "družijo" v glavnem po socialnih omrežjih? Ali se sploh ne?

Hvala.
Default avatar
Kako je pri vas? je napisal/a:
Hčerka se dobi s prijateljicami popoldan v mestu in ostane do večera. Gredo na tortico, sladoled, nakupovat... Vsakodnevno pa si pišejo po FB. Sin se zelo malo druži. Gredo pa v kino ali pa na pico za kak rojstni dan. Nič alkohola, je v taki družbi.
Default avatar
pri nas tako je napisal/a:
Koliko sta pa stara?
Default avatar
Default avatar
teenagers je napisal/a:
17 in 19.
Default avatar
vse kar si naštela je napisal/a:
Tako nekako je pri nas. ;-) Le eden od obeh občasno pije alkohol in mi to niti malo ni všeč.
Si ti tista zlata mami, jih občasno tudi čez noč pod streho vzameš in pridejo tako tiho, da te niti zbudijo ne?
Default avatar
Ne vem, če sem zlata, ampak ja, imamo velikokrat prenočitev z zajtrkom in ja, so tihi :-)
Default avatar
vse kar si naštela je napisal/a:
:-)
So med temi, ki prenočujejo, tudi pari?
So že vsi polnoletni?
Default avatar
pred 40 leti ko sm bil 15 letni vajenc z nekaj svojga keša smo hodil v kino pa v sllaščičarno potem pa že kmalu špricr,pivo,žgane pijače cigarete,disko,koncerti,punce.pijača pa v potokih,v glavnem pir pa štok kola.luštno je blo
Default avatar
Kak kino ali pri nas doma ali pri katerem od drugih fantov. Ima 2 prijatelja. Poznam tudi starse teh fantov in vem da so ok.
Pri nas sem jaz bolj trda kar se tice dnevnih izhodov,oce pa bolj popustljiv.Zvecer ne hodi okoli je se premlad.
Default avatar
Grda resnica je napisal/a:
Odvisno.
Če je star 16 let je še nekako premlad, pri 18 letih pa prav gotovo ne.
Default avatar
odvisno je napisal/a:
Ne ni se polnoleten. Se manjka.
Default avatar
Jaz opažam, da največ pohajkujejo zvečer in med vikendi tisti iz 3 letnih poklicnih ali
4 letnih strokovnih (nezahtevnih) šol.
Tisti iz gimnazij ali zahtevnih faksov (19 let) pa bolj poredko.

Nelateri so pa itak že od malih nog, sploh pa zdaj pri 18 letih dejansko cel dan zunaj in v grupi pohajkujejo gor in dol, nevedoč kaj naj sami s sabo. Kot, da so brez cilja.

Pri nas ima obdobja (16 let), ko je zelo družaben in obdobja, ko mu družba sploh ne paše.
Default avatar

Kako je pa pri vas, me zanima?
In tudi to, zakaj te to zanima?
Default avatar
Tudi jaz opazam skupinice srednjesolcev ki tavajo zvecer okoli. Nekateri podkrepljeni s kapljico se pozibavajo in krohotajo.
Pa to niso studentje ampak otroci prvi morda 2 letnik srednje sole.
Default avatar
pri nas tako je napisal/a:
Vsakodnevno po kafičih in na ta način najhitreje postanejo domišljave puhloglavke. Tako je danes, zavoženo do konca.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar
veter v laseh in muha med zobmi je napisal/a:
Mislim, da slabo opazas. Ce sodim po gimnazijcih, ki jih poznam in njihovih sosolcih, imas take, ki se niso bili zunaj dalj kot do 22. ure, take ki so vsak dan zunaj do cez polnoc in take, ki zurajo obcasno. Ni pravila.
Default avatar
Dosti mladih po pouku, zavije še na drink. In to skoraj vsak dan.
Izračun:
Kava 1.50 € * 20 (dni) = 30,00 €
Pivo 2,00€ * 20 (dni) = 40,00 €

... samo za pijačo po šoli, potem pa še nekateri kadijo.

Zanima me, kdo to financira?
Ali je štipendija nemara namenjena za take stvari?
Default avatar
zanima me je napisal/a:
Sem že napisala zgoraj.
Ker se mi zdi, da se mladi nasploh premalo družijo.
Default avatar
Se strinjam, mladi se premalo družijo.
Se mi zdi, da jih je veliko še najraje za računalnikom.
V mojih najstniških letih (22 let nazaj) je bilo zelo pestro.
Ni bilo pametnih telefonov in tudi večina jih takrat še ni imela svojega računalnika.
Dejansko si šel do frenda, pozvonil, je prišel ven in sta šla naprej do drugega ftenda.
Če je bil doma je bil, če ne se je pa šlo brez njega "v lajf". ;)
To so bili zlati časi.

Zdaj pa mladi, tudi ko gredo ven ... večino časa bulijo v svoj telefon.
Ja, pismo rosno, kaj te briga kaj "se dogaja" v telefonu, raje klepetaj in žuraj s tistimi, ki so v živo ob tebi.
Ne pa, da samo čekirajo ... kaj se dogaja na FB, ali je dobil kak mesiš, ali ga je kdo klical.
Meni je to čisto mimo. Se mi zdi, da se mladi še pogovarjatvne znajo ... tako kot smo se mi.