Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Račun za mobitel čez 200 EUR

Račun za mobitel čez 200 EUR

pooblaščena pri možu na bančnem računu in včeraj zvečer pregeldujem promet in vidim strošek mobitela, čez 200 EUR? Hm, se vprašam, če je sploh v zadnjih dneh spremljal promet na računu? Ker je že spal o tem še nisva govorila. Ampak sumim, da nekaj ni OK? Da bi imel vkloplen prenos podatkov in bi si takole nabil račun? Morda je bila v igri kakšna 090 linija? V bistvu niti ne vbem kako naj pristopim k pogovoru oz.vprašanju zakaj tako visok račun. Po drugi strani zalagam za družinske stroške (vrtec, šola, trgovina…), on pa takle račun?
Kaj menite?

Ne delaj drame. Račun naj lepo sam plača pa bo.
Ti pa ga malo zaposli, da mu ne bodo hodile neumnosti po glavi.
Bo šlo?

Povej mirno, da ima visok račun za telefon in ga vprašaj zakaj.

Pri nas je tak račun normalna stvar, ker precej kliče v tujino, službeno je skoz na telefonu, če gre pa v tujino, je račun tudi 500 ojrov.
Kaj dela tvoj mož? Uporablja telefon tudi službeno?
Kolikšni so pa otroci? So oni kaj naštimali na telefon? Kupovali kake aplikacije?
Je tankal na Moneto? Kupil kaj s telefonom? Nov telefon?

Kaj ti zalagaš za stroške???? Zalagaš?

Povej mirno, da ima visok račun za telefon in ga vprašaj zakaj.[/quote]Ja. najboljše je direktno vprašanje.

Jaz imam račun okoli 200 evrov in to samo zato,ker sem večina v tujini ali pa kličem v tujino ali iz tujine.Prejšnji mesec sem imel 278 evrov.

Prihaja pa nov mobilni operater kjer bo 100evrov naročnina za vse neomejeno.Upam da drži.

Ne ne kliče v tujino, normalen račun je okoli 30 EUR, sigurno je kakšna 090 v igri, sem mu že po telefonu omenila in je kar nekaj začel, čes no nehaj, pa pol prekinil. Nekaj smrdi oz. diši po kakšni kurbariji, niti ni toliko vešč interneta, da bi dol vlekel kakšne alpikacije. Že pred leti je imel visok račun zaradi 090 linije. Otroci so premajhni, da bi klicali. Itak pa ima telefon zaklenjen. No , kakor koli bo to moral razložit, ker se mi ne zdi primerno, da v družinskem življenju, kjer šparamo in gledamo na vsak euro…on pa takole sfrčka 200 EUR za stroške vrtca in šole mi pa reče, da mi da svoj delež kasneje, ko dobi denar od kolega kjer popoldne dela.

si prepričana, da res toliko dela pri kolegu?

Vse si povedala v enem samem stavku….

Vidva ne bosta dolgo skupaj s tem da razlog razhoda ne bodo stroški mobitela.

Sam bi tudi rad postavil vprašanje glede porabe mobitela, saj moja sestra nima omejitve pri tovrstnih zadevah. Sem zadnjič preslišal starša, ki sta se pogovarjal o računua za 90 evrov. Pred tem pa naj bi prišel računa za 200 evrov. Ona je pač obsedena s pametnimi telefoni in brskanjem po spletu preko pametnega telefona. Zelo sem razočaran nad njo, da to počne. Povrh vsega pa je še razbila šipco svojega pametnega telefona. Ne vem kaj naj naredim. Rad bi, da bi bila normalna in ne bi bila odvisna od teh iphonov pa aplove propagande. A obstaja kaka rešitev?

Je pa s primorske

Če en odrasel moški, mož in oče (kar naj bi pomenilo odgovorno osebo) visi na 090 linijah in tam zapravlja denar, ni čisto gladek in hvala lepa za takega dedca …

Zakaj zaboga je pomemben podatek, da je s Primorske?

In pri množici paketov je kup tudi takih, ki imajo že v naročnino vkljucen neomejen prenos podatkov. Ali pa vsaj take količine , ki jih z normalno uporabo ne moreš porabiti.

Po mojem doma ne dobi dovolj.

Nič panike avtorica, prišel bo domov, ti povedal tisto kar želiš slišat, počutila se boš res trapasto, ker sploh dvomiš in ne pozabi se mu opravičiti za sumljive misli.
Kako se norčujejo iz vas žene drage…, nehal ne bo, samo v vednost.

Naj le omenim, da je pri Simobilu 1G prenosa podatkov preko zakupljenih, 500 Eur.

Da si padla ven, ko so videla račun, mi je jasno. Mene bi tudi na rit vrglo. Ampak tile vaši deleži pri plačevanju, tega pa ne razumem. Pa kaj nimate skupnih stroškov? Se ne dogovarjate skupaj glede položnic ali večjih nakupov? Samo še to reci, da vsak od svojega šparata in si posojata med seboj. Točno zato nima občutka pri svojih izdatkih, ker misli, če ti je dal delež za vrtec in šolo, je pa vse ostalo njegovo. Ker nimate družinske pripadnosti, niti skupnih prihodkov, niti odhodkov.


1gb 500 eur?
Jaz dam za 5gb in neomejeno klici 24 eur. Lahko je kupil nov aparat. ali kaj plačal z moneto.


1gb 500 eur?
Jaz dam za 5gb in neomejeno klici 24 eur. Lahko je kupil nov aparat. ali kaj plačal z moneto.[/quote]

Če porabiš s tvojim paketom 6G, doplačaš 500 Eur.

Od kje jemlješ energijo, da to dopoveduješ? jaz je nimam več, ker nikomur nič ne koristi. Sem pa precej drugačna od tebe, pa bi bila rajši tako neobčutljiva kot ti. Z mano ljubček pometa, ker ga imam rada. Pravi, da tudi on mene. Vendar je žena na prvem mestu.
Verjemi, če bi ti naredila kakšno predavanje za ljubice, bi se jaz prva prijavila, ker jaz potrebujem le ljubezen. In to celostno. In to zelo egoistično. Tako, da jo ne morem deliti z ženo.
Nekaj naj se zgodi, da končno poči.

Da si padla ven, ko so videla račun, mi je jasno. Mene bi tudi na rit vrglo. Ampak tile vaši deleži pri plačevanju, tega pa ne razumem. Pa kaj nimate skupnih stroškov? Se ne dogovarjate skupaj glede položnic ali večjih nakupov? Samo še to reci, da vsak od svojega šparata in si posojata med seboj. Točno zato nima občutka pri svojih izdatkih, ker misli, če ti je dal delež za vrtec in šolo, je pa vse ostalo njegovo. Ker nimate družinske pripadnosti, niti skupnih prihodkov, niti odhodkov.[/quote]

Pri nas se dogovarjava tako, da so na mene narejene vse bremenitve glede šole, vrtca, on pa ko dobi plačo da meni pol stroškov. Enako pri trgovini in nakupu stvari za otroke, velikokrat pa kaj kupim in si ne deliva, ker mam malo višjo plačo od njega. Šparava pa tako, on nič ne prišpara, jaz pa nekaj. Če bi ves denar vrgla v en koš in ven jemala kadar bi se komu zljubilo, bi on ven vzel veliko več kot dal notri in ne bi nič prišparala. Tako pa ja vsaj dam na stran kakih 100 EUR.

No sem prav predvidevala. Partner je lepo povedal, da ima 200 EUR računa za to, ker mu je manjkalo akcije. HAHA, sem se kar zasmejala, 200 EUR si dal zarad trdega tiča, pa ne morem verjet. Jaz pa varčujem in otroku kupim druge superge, ko res prst ven gleda in še to v akciji. grem 3x letno maksimalno k frizerju in dam za frizuro cca 20-25 eur. jojmene! Tale najin zakon bo šel slej kot prej po gobe. Ja res je, da med nama že nekaj časa ni bližine-stika, ampak to se je začelo podirati že pred leti, ko je bil pijan kot mrcina in nas vse nekam pošiljal vključno z mojimi starši. Pa je bilo pol vse kul, ampak jaz do njega od takrat čutim samo to, da je oče mojim otrokom, skupaj hodimo na dopust, med nama ni neke partnerske komunikacije. Sva kot nek okvir družine, na zunaj zgelda, da se štekamo, na vsake toliko časa gremo z otrokoma hodit, kolesarit…ampak sva kot sostanovalca, ki imata po naključju posteljo v isti sobi. Samo …. saj se mi kar smeje, da pri minimalni plači da 200 EUR za vzdihljaje po telefonu…ne morem verjet, da je tak bedak. In to zagovarja s tem, da ga zaničujem pred otroki. To zaničevanje pa je za njega, ko rečem, da ati spet ni pospravil copat, da ati ne zna za sabo pospravit orodja ali oblek v dnevni sobi. No pol se pa pejt!

brez zamere, s takim odnosom mu daješ vedet, da ga tretiraš ko froca. in to daješ vedet tudi otrokom. no, moje mnenje je itak, da sta zrela za ločitev, samo bi ti vseeno rekla, da nehaj pred otroki razčiščevat to, kar bi mu ti v faco rada povedala.
če te moti, da je nemaren, se zmeni z njim, ne pa da frocom težiš, kak pujs je. kaj imajo oni s tem??? zakaj misliš, da so oni dolžni poslušat o vajinem katastrofalnem odnosu?

Da ne bo pomote, pred froci ni ton govora v smeri zaničevanja. Tako kot otrokom rečem, da bo muca odnesla copate, tako tudi reče, da jih bo atiju, ker ni pospravil copat, orodja…

V bistvu bi bilo pol tudi to zaničevanje, ko on reče otrokom, da bo mamica spet prišla iz službe kasneje, da bo mogoče že prej noč! Al kako?

New Report

Close