Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Veste, da je na računalniški miški veliko več bakterij kot na WC školjki?

Veste, da je na računalniški miški veliko več bakterij kot na WC školjki?

Verjetno se ne zavedate, koliko bakterij je na računalniški miški, kajne? Vsak dan prijemate to leglo bakterij in se vam nič ne gnusi. Skret spucat pa je fuj in fej. No, samo da veste, na miški je bakterij 3x več kot na WC-ju.

Seveda vem, sem o tem prebrala ravno tako kot ti. Pa vendar … bakterije na miški so moje bakterije, ker jo šlatam le le jaz. Za wc, če ne živim sama, pa to težko trdim … In ne, ne gnusi se mi prijemat moje miške, tujo se pa mi, ne boš verjela. In je ne. Sekret pucam redno in brez gnusa, je čist.

Nimam miske.

tud tip’kovnica je leglo bacilov…tko kt če bi se po riti praskal….. no to je še dediščina šnelkurza biologije

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Da. In ne, WC-ja se mi ne gnusi pucat.

tud tip’kovnica je leglo bacilov…tko kt če bi se po riti praskal….. no to je še dediščina šnelkurza biologije[/quote]
Nimam niti tipkovnice 🙂 telefon mi je vec kot dovolj 😀

pa sem ravno hotel miško v WC okopat … še dobro, da sem šel preje na MON kot na WC

tud tip’kovnica je leglo bacilov…tko kt če bi se po riti praskal….. no to je še dediščina šnelkurza biologije[/quote]
Nimam niti tipkovnice 🙂 telefon mi je vec kot dovolj :D[/quote]

ja no ko so meni biologijo in te zadeve predavali še ni blo pametnih fonov, tko da kolk bacilov ma fon na zalogi ne bi vedel

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ful si nam neki novega povedala, ja.

Vrži jo stran, pa računalnik tud, ker ni nič bolje če s prsti pacaš po ekranu na dotik, tam si pa še vid kvariš, ko gledaš čez umazanijo :-))), da tipkovnice sploh ne omenjam…težava takoj rešena.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sploh ni primerjave med tem pa pravimi legli bacilov kot je na primer tanko crevo. Tam se pa noben ne sekira ali kako?

tudi na kljukah, pipah, tipkovnicah stikalih.. je več bacilov.
ljudje te stvari niti ne čistijo. Je bila zadnjič tema o tem, se po odgovorih vidi, da se jimne da še tega pucat.


še dobro ja

No moja podgana se umiva s šnopcom in tipkovnica tudi.

Pri meni ne. Vsak teden obrišem tipkovnico, miško, telefon, daljinec, kljuke in kar je še podobnih, velikokrat prijetih predmetov. Predvsem si grem pa vsakič, ko se iz zunanjega sveta vrnem v stanovanje, najprej umit roke, da zunanje svinjarije ne raznašam po domu.
Če se pogovarjamo o najbolj umazani stvari, pa verjetno zmaga denar. Vsi ga valjamo po rokah, čisti ga ne nihče.

tud tip’kovnica je leglo bacilov…tko kt če bi se po riti praskal….. no to je še dediščina šnelkurza biologije[/quote]
Nimam niti tipkovnice 🙂 telefon mi je vec kot dovolj :D[/quote]

breskvica, ne biti preveč hitra 😉 enako je s telefonom (tipkovnico) – na njej so našli med drugim tudi stretokoke (angina) …


Če je že tvoja miška tako nemarna,kakšno imaš šele muco:-))


Tudi jaz tako delam.
Ampak ko sem odprla temo o tem, je bilo veliko nečistih komentarjev.
da o umivanju rok ne govorim. Dosti si jih še pred jedjo ne umivajo, kaj šele ko pridejo iz zunanjega sveta domov.
Bi si bilo vredno vzeti čas in pogledati navodila za pravilno umivanje rok in zakaj je to v osnovi potrebi.


Tudi jaz tako delam.
Ampak ko sem odprla temo o tem, je bilo veliko nečistih komentarjev.
da o umivanju rok ne govorim. Dosti si jih še pred jedjo ne umivajo, kaj šele ko pridejo iz zunanjega sveta domov.
Bi si bilo vredno vzeti čas in pogledati navodila za pravilno umivanje rok in zakaj je to v osnovi potrebi.[/quote]
Večina ljudi si jih ne zna umit. Tudi veliko takih, ki bi jim moralo to bit mala malca.

Vemo. Kaj pa zdaj?

P.S.: A ti daš une lateks rokavice gor, kadar primeš računalniško miško?
Kaj pa tipkovnica? A jo vsak dan steriliziraš? Če NE, bejž hitro dol z MONA! Je nevarno!

a veste, da WC papir delajo iz odpadnega papierja in z ogromno kemije ☺
pa kuhinjske papirnate brisače tudi ☺

zdej pa hitro delati paniko o GSO, pesticidih, izpuhih termoelektraen .. in bakterijah vse povsod – tudi v zraku

New Report

Close