Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi se pripravila do rekreacije?

Kako bi se pripravila do rekreacije?

Stara sem 50 in vem, da je skrajni čas, da začnem skrbeti za svoje telo. Sem pa popolnoma nemotivirana! Če bi imela kaj kil preveč, celulitis ali karkoli podobnega, bi še šlo, ker bi zadeve hotela “poštimati”, tako pa ni in ni motivacije. Komaj da grem enkrat na teden na kak sprehod, pa še to, da si glavo prečistim. Lahko bi telovadila, tekla, karkoli. Zgleda me je v mladosti uničilo, ker sem aktivno trenirala in tekmovala …
Kak nasvet? Je še katera tako nemotivirana?

rekreacij imaš mali milijon. najdi nekaj kar te bo veselilo in boš zraven uživala. kakšen ples morda?

kaj se češ matrati, po 50-tem telo itak propada, uživaj v svojih dejavnostih ali lenarjenju, to je več vredno 🙂


Počakaj, da ti tvojega dragega spelje mlajša in postavna češplja. Ti garantiram motivacijo.


Najdi si 30 let starega ljubimca, boš z veseljem telovadila in imela ogromno motivacije.


Najdi si 30 let starega ljubimca, boš z veseljem telovadila in imela ogromno motivacije.[/quote]
Da bo sploh lahko imela ljubimca , bo treba prvo z rekreacijo in motivacijo :)))


Si mislila celulit, a ne? ker celulitis je bolezen in ni enako celulitu.

Drugače pa- čim več hodi. Pojdi na kolo. Doma si daj svojo priljubljeno musko in začni malo plesat. Ples je res odlična vadba pa še uživaš v njem ;-). Če se ti recimo ne da telovadit, je ples res odlična rekreacija za vse telo. Aja- plešeš pa tako, kot da te nihče ne gleda, torej daš si duška v gibanju.

Prosi svojega partnerja naj ti iskreno odgovori kakšna se mu zdi tvoja zadnjica in trebuh. Če bo ok, ne rabiš nič.


Si mislila celulit, a ne? ker celulitis je bolezen in ni enako celulitu.

Drugače pa- čim več hodi. Pojdi na kolo. Doma si daj svojo priljubljeno musko in začni malo plesat. Ples je res odlična vadba pa še uživaš v njem ;-). Če se ti recimo ne da telovadit, je ples res odlična rekreacija za vse telo. Aja- plešeš pa tako, kot da te nihče ne gleda, torej daš si duška v gibanju.[/quote]
In to bo odgnalo celiulit? Japajade. Se bo treba malo bolje prešvicat za formo telesa. Ples je za one okoli 90 let. Skupinska vadba je za gospo najboljše ali nordijska hoja, hoja v strm hrib.

Prosi svojega partnerja naj ti iskreno odgovori kakšna se mu zdi tvoja zadnjica in trebuh. Če bo ok, ne rabiš nič.[/quote]

Mož pravi, da sem videti super, kar je sicer res, vendar to ni ravno spodbuda. Ga pa skrbi, tako kot mene, da bom čez 10 let totalno negibčna. Kar je teoretično res nevarnost …


Si mislila celulit, a ne? ker celulitis je bolezen in ni enako celulitu.

Drugače pa- čim več hodi. Pojdi na kolo. Doma si daj svojo priljubljeno musko in začni malo plesat. Ples je res odlična vadba pa še uživaš v njem ;-). Če se ti recimo ne da telovadit, je ples res odlična rekreacija za vse telo. Aja- plešeš pa tako, kot da te nihče ne gleda, torej daš si duška v gibanju.[/quote]
In to bo odgnalo celiulit? Japajade. Se bo treba malo bolje prešvicat za formo telesa. Ples je za one okoli 90 let. Skupinska vadba je za gospo najboljše ali nordijska hoja, hoja v strm hrib.[/quote]
Glede na to, da jaz nimam celulita, pa redno plešem, bo že nekaj povezave s tem ;). Pa sem daleč daleč daleč od 90tih ;).
Sicer pa avtorica ni napisala, da ima celulit, ampak da če bi ga imele, bi v tem primeru imela motivacijo, da se ga znebi.
Nordijska hoja je super, ampak za začetek, človeka, ki nima kondicije, ni najbolj primerna. Z plesom, doma, pa lahko postopoma utrjuje kondicijo in jo prenese še na nordijsko hojo, če si to želi. Drugače je pa fajn vsaj potelovadit, kakšne sklece varjanto(pravijo, da je to tudi za spomin dobro), pa malo za noge, rit, trebuh, za roke.. lahko s kakšnimi lažjimi ročkami..
seveda je telovadba napram plesu bolj dolgočasna, zato sem predlagala ples.


Evo, še ena taka. Par let več, kil nič preveč, imam nekaj celulita, ampak me to ne spravi v pogon. Občasno že čutim, da so sklepi malce “zarjaveli”, tudi kondicije nimam kaj dosti. Si printam razne vaje z neta, tekaške programe za začetnike, video posnetke z različnimi vajami … Pa kaj, ko se je tko fino zavalit v fotelj s knjigo v roki. Vsekakor pa bolj udobno.

Jaz sem vedno bila in še vedno sem zelo nemotivirana. Zame je bila do ene 40 leta tako ali tako edina rekreacija pot iz spalnice do kopalnice (pustimo čase vozičkov ipd). Pa sem se en dan odločila, ja zgolj to, odločila. In šla na rekrecijo, pa naslednji dan spet in spet. Nikoli z užitkom, strastjo, željo, prej muko. Ampak šla sem, ker sem se tako odločila. In se tako še danes vsak dan znova odločam in odločim. Seveda, ko z aktivnostjo začnem, uživam, po končani še bolj. Je pa ključ ta, da se mora zgoditi praktično takoj, ko pridem iz službe. Ko/če se zasedim, se bom le še stežka spravila od doma. Tako da sem tako fit, kot še nikoli v življenju. In taka sem si všeč.

Če si iz Ljubljane, pridi danes ob 18.00 pred Tivolski bazen na predstavitev teka za netekače. Več si lahko prebereš https://docs.google.com/forms/d/1t_7CtEkQd-ZVAXegKmd2oEssS1NsSUGsu06Ir-MD5Mo/viewform?c=0&w=1


In to bo odgnalo celiulit? Japajade. Se bo treba malo bolje prešvicat za formo telesa. Ples je za one okoli 90 let. Skupinska vadba je za gospo najboljše ali nordijska hoja, hoja v strm hrib.[/quote]
Glede na to, da jaz nimam celulita, pa redno plešem, bo že nekaj povezave s tem ;). Pa sem daleč daleč daleč od 90tih ;).
Sicer pa avtorica ni napisala, da ima celulit, ampak da če bi ga imele, bi v tem primeru imela motivacijo, da se ga znebi.
Nordijska hoja je super, ampak za začetek, človeka, ki nima kondicije, ni najbolj primerna. Z plesom, doma, pa lahko postopoma utrjuje kondicijo in jo prenese še na nordijsko hojo, če si to želi. Drugače je pa fajn vsaj potelovadit, kakšne sklece varjanto(pravijo, da je to tudi za spomin dobro), pa malo za noge, rit, trebuh, za roke.. lahko s kakšnimi lažjimi ročkami..
seveda je telovadba napram plesu bolj dolgočasna, zato sem predlagala ples.[/quote]

Glej, ljubim, naravnost obožujem ples. Plešem ko nora, ko sem sama doma. Roko na srce, ženska rabi družbo, sama od sebe ne bo nič, skupinske vaje morda. Morda plavanje. Tukaj dela celo telo in še nabira se kondicija, če ji ni za družbo.Meni pomaga fitnes in tek, to da rezultate. Ples? Ah ja…za dvig dobre volje, morda. Drugače je pa ples zakon.


To mi delaj. Evo ti roke!

New Report

Close