Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Indukcija ali steklokeramika

Indukcija ali steklokeramika

12 let stara steklokeramična plošča vedno bolj nagaja (ena plošča ne ugaša).

Razmišljam o nakupu nove. Ali kupiti indukcijo ali steklokeramiko? Za indukcijo moram verjetno kupiti tudi nekaj nove posode.

Kaj oz. katero indukcijo priporočate? Sedaj sem imela Ariston s kovinskim robom – jeklo.

Jeklo okoli mi je že zelo všeč, se mi zdi, da je plošča bolj močna.

indukcija je hitrjša, pa manj zgub ma v primerjavi s steklokeramiko. pazi če maš ljudi okrog sebe ki imajo srčno vzpodbujevalec , ne smeš rabt indukcije (pobegli valovi)

posodo prečekiraš z magnetom . če se nanjo prime, je za indukcijo drgač ne

pri indukciji pazi da maš 5 let garacije, tud proti plačilu pa fajn je da so polja združljiva (da lahko 2 spremeniš v eno…če daš gor kake večje kastrole)

kar se mark tiče, boš simens, gorenje (ampak ne tiste najbolj pr dnu)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Imam steklokeramiko, a se ob prvi priliki vračam na plin. Glavni argument, če zmanjka elektrike niti skuhati ne morem. Pa še vsi chefi kuhajo na plin.

nova
Uredništvo priporoča

Plin plin plin plin!I Miele 5 plinskih rink. Zakon!

Plina na bom, ker tudi nimam jeklenke kam postavit.

V primeru, da ni elektrike, kuham v kleti v kuhinji, na štedilniku na drva.

Brez razmisleka indukcijo… definitivno!

Steklokeramika.
Osebno bi jaz plin, ampak dokler ne bo nova kuhinja, tudi plina ne bo in bom morala kuhati na elektriko.
Indukcija bi od nas zahtevala menjavo posode, ne vse, nekaj pa le in mi je to nesmiselno.
Druga stvar je, da ti valovi, meni niso ravno… Ne trdim, da škodijo, nimam pa fajn občutka o njih.
Tretje, pri nas je mož srčni bolnik, ki bo lahko 1x dobil spodbujevalnik ali pa tudi ne. Če pride do tega, se nimam namena takrat ukvarjat z zamenjavo kuhališča.

Imamo skoraj 20 let staro steklokeramično in mislim, da gre počasi proti koncu. Predvidevam, da so novejše steklokeramike bolj praktične, imajo malce hitrejše reakcije in boljše izkoritke od teh starih, tako da ko jo bo vzel konec, bomo kupili novo steklokeramiko, v kolikor v tem času ne vzame konec tudi kuhinjo, potem bo pa plinska plošča (sam kuhinji še nič ne kaže…)

Imela že vse možno, od steklokeramije, indukcije na vikendu…. oh in sploh posode…. drage ko pes….

V novi kuhinji sedaj smo šli na plin, 75 cm kuhališče, 5 šob, od tega ena gromozanska, dvojna za vok posodo.

Zakon in pika. Tisto jeklenko lahko porineš kamorkoli, jih imajo v vseh dimenzijah.

Moja izkušnja – indukcije ne bi imela več. Je bilo treba menjat posodo, Dobiš nevem… take in drugačne. Ne, da so bile najbolj poceni, samo vse nekam zvito je postalo po določenem času. Eni je prav dno odstopilo – sta sedaj kot dve plasti dna in slabo kuha… Ponev za palačinke je vsa zverižena…. (palačinke je tudi kar zoprno peč na indukciji). Enkrat je že nekaj odpovedalo, so menjali, zdaj spet ena plošča slabo dela, ena se zatakne, ko hočeš zmanjšat/zvečat moč (je pa na dotik komander… podaljšano garancijo 5 let pa imamo) Dobro je, da zelo hitro zavre vodo in to je vsaj zame tudi vse. Raje bi imela plin ali steklokeramično. (je pa štedilnik star manj kot 3 leta, ni top, je pa bil cca 600 € elektrolux se mi zdi…)

Indukcija in steklokeramika je tako kot ksenon in led luči pri avtomobilih. Eno je pač stara tehnologija….

Z razmislekom steklokeramiko.
Smo tudi mi menjali staro za novo pred kratkim. Jo je pa kar težko dobiti, oz ni prav veliko izbire..

Plin je sicer fajn, najbolj prilagodljiva moč, ampak tudi bolj umazana posoda, pa težje čiščenje štedilnika. Indukcija meni tudi ni, valovi itd…menjava posode še najmanj. Po moje je večina moje posode itak tudi za indukcijo. Včasih nova tehnologija tudi ni bolj varna od stare 😉
Če pa še palačink dobro ne speče, pa sploh ni za nas 🙂

Tudi mi izbiramo novo steklokeramiko. Stara se je pokvarila, je sicer zavarovana vendar bo z novo kuhinjo tudi nova plošča. Sestra je srčni bolnik, sevanja je povsod vrh glave dovolj, v tujini se najde veliko slabega napisanega o indukciji in če pol drži je več kot preveč. Ima samo eno prednost in to je hitrost zavretja vode. Je to res pomembno? Se kaj spremeni, če porabimo minuto več?

Je pa pri steklomeramiki dobro paziti na moč kuhališč saj so te najcenejše lahko zelo švoh in potem prepočasne. Pa seveda razširitev kuhališč.
Če me ne bi bilo grozno strah plina:( potem bi pa izbrala le tega.

Brez debate plin, lani ob novi kuhinji vgradno plinsko kuhalisce, bomba pod kotnim pomivalnim koritom.

jebiga če maš plin na dotik boš tud lačn če zmanjka štroma…sam je pa luksuz

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Kotno pomivalno korito? To mora pa super zgledat. Če imaš kje kak link, sama na hitrico ne najdem, bom vesela.

Menda indukcija spremeni molekularno sestavo hrane. Pri nas je ne bo!

[/quote]
Kotno pomivalno korito? To mora pa super zgledat. Če imaš kje kak link, sama na hitrico ne najdem, bom vesela.

https://www.google.si/search?q=kotno+pomivalno+korit&biw=1280&bih=871&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiHq67-4NfMAhXMDj4KHW7ZD6AQ_AUIBigB

Menda indukcija spremeni molekularno sestavo hrane. Pri nas je ne bo!

ja no, saj tud vsa voda ki jo uživaš ni v h2o obliki, amapk so tud ioni, ionizoirane molekule vmes…in kaj zdaj?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Steklokeramika, s kovinskim robom, in kateri od drazjih modelov.
Ne zaupam v varnost indukcije, plina pa nismo nikoli imeli in ga nisem navajena.

New Report

Close