Najdi forum

podni v stari hiši

Rada bi v zelo stari hiši, kjer so še leseni podni, na novo uredila tla v kuhinji, pa me zanima, če kdo pozna oz. priporoča koga, ki bi to naredil za neko zmerno ceno.
Vesela bi bila vsakega nasveta.

Živjo,

Ko sem jaz iskala sem ga našla na Vaš link
in sicer sem dala povpraševanje in tako izbrala najugodnejšega
lp

Klara

Kaj mislite s tem “uredila tla”?

[b]Gradbena Hiša Mlakar[/b] Z vami od temelja do strehe! https://www.facebook.com/profile.php?id=100009480340489
nova
Uredništvo priporoča

Hvala Klari za odgovor.

Za GradbeniKa:
Stari podn – deske ven, potem pa na novo kakšno izolacijo, nove deske ali topli pod. Za beton pa nisem sigurna, ja ali ne. Mogoče bi se hiša kasneje rušila in bi šlo bolj za neko kratkoročno rešitev, saj sedaj tla niso niti ravna, so pa tudi zelo mrzla pozimi, saj hiša ni podkletena, niti nima centralnega ogrevanja. Hvala in lep pozdrav.

marica13,
kje je to potrebno popraviti/sanirati? V pritličju? Kakšna je sestava tlaka v prerezu? Verjetno nimaš samo deske – zemlja??
Imaš kakšno sliko? Neka nosilna konstrukcija mora biti.
Potrebno odkopati do betona (???); hidroizolacija; toplotna izolacija; bet. estrih; parket – tepih (topli pod).
Kolikšna je višina do vrat? Koliko je na razpolago višine za takšno sanacijo?

LP

Grezilo,
to je v pritličju. Kolikor vem je res samo zemlja in deske. Betona sigurno ni. Ne bi vedela, da bi bila kakšna omejitev višine za takšno sanacijo. Višina do vrat, ne vem točno, ne dosti, je pa vmes prag.
Slike sedajle nimam. Me pa zanima, koliko približno takšna sanacija stane?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Odsvetujem samo deske, lesen pod na zemljo. Obvezno betonsko plosco. Ker se boste ubadali z glodalci ( podgane, misi) zelo hitro, ko bodo skozi zemljo preglodale les v vas dom. Pisem iz izkusenj s staro hiso in to v vecjem mestu (leto gradnje cca 1900)…

New Report

Close