Forum.Over.Net

Starševski čvek

Slovensko vodo privatizirali arabci in ji brez uradnih raziskav podelili certifikat halal

Default avatar

tarči

Voda gre v izvoz. Deževnico zate...
Default avatar

j5treds

Kaj je največja agonija? Da so arabske države izredno bogate, begunce pa ne želijo sprejamati, ampak jih, skupaj z ZDA. pošiljajo v Evropo, ki že tako ali tako poka po šivih zaradi gospodarske krize. Arabske države svojim nočejo pomagati, pa imajo več možnosti za to kot Evropa (no saj ZDA, ki je glavni krivec se jih tudi brani z vsemi štirimi). Evropo bodo ostale velesile spravile na kolena z begunci, gospodarsko pa bodo svojo moč začeli kazati s takšnimi in podobnimi nakupi podjetij kot je npr. Costella - kar se nikoli ne bi smelo zgoditi!
Default avatar

kaj točno te muči?

Kaj točno te pa muči? halal pomeni, da je (v verskem smislu) čista. Čeprav si ne predstavljam čisto, kakšne pogoje mora izpolnjevati voda, ampak ok, oni že vejo. V glavnem, zakaj naj je jaz ne kupujem, zato ker jo lahko tudi oni? WTF?
Default avatar

Halal

j5treds je napisal/a:
Največja agonija je, da KONČNO Arabcem prodajamo vodo?
Njihove zaloge nafte so omejene, slovenske zaloge vode so praktično neomejene, voda teče po vsakem bregu, izvirov je na tisoče.

Dokler morajo imeti podjetje registrirano v Sloveniji, bodo v Sloveniji plačevali davke.

Moj bog, kaka zaplankanost.
Default avatar

Yo_

A ostali proizvodi/proizvajalci, ki imajo certifikat za halal te tudi motijo, ali te moti samo ta voda?
Default avatar

to pa ne drži

Halal je napisal/a:
voda ni neomejen vir.
Default avatar

tkole je..

to pa ne drži je napisal/a:
Nepitna voda bi celo lahko bila neomejen vir, ker se vsa vrne nazaj. Pitna in čista pa vsekakor ne.
Default avatar

to pa ne drži

tkole je.. je napisal/a:
saj, kaj čmo s pitno vodo, če imamo pa nepitne dovolj.
Default avatar

zaplakanost do konca

Halal je napisal/a:
I d i o t, mi njim NE PRODAJAMO vode, oni so kupili izvir.

Moj bog, kaka zaplakanost.

In potem jo bomo od njih nazaj odkupovali, ker je bo zmanjkalo vsak čas.

Vojna v Siriji se je začela, ker JE ZMANJKALO VODE.

60 MILIJONOV črncov rabi vode, ker se puščava širi in VODE NI.

I d o t i pa prodajo izvir.

Tako je to, ko ti KOLONIALIST ZAVLADA v državi. Suženjček, hlapček, že postajate Slovenčki, spet hlapčki, če ne Nemcev, pa Turkov.

Svojo lastno vodo boste morali odkupovati nazaj.
Default avatar

zaplakanost do konca

zaplakanost do konca je napisal/a:
Pa ti privatiziraj naftni izvir nekje v Arabiji... hlapčki neumni.
Default avatar

zaplakanost do konca

PA ŠE TO, ZALOGE VODE NISO NEOMEJENE, pismo, pa kje se najdete tepci...
Default avatar

kaj točno te muči?

kaj točno te muči? je napisal/a:
Ok, sem vprašala prijatelja, ki raziskuje islam, kaj neki bi bila halal voda, in ko se je čez ene pet minut nehal režat, je naštel tole:
- da ni v stiku s svinjami (mislim, z živalmi),
- da v njej ni jegulj;
- da ni ukradena ali prigoljufana.

Se pravi, same stvari, ki si jih tudi mi verjetno želimo za svojo izvirsko vodo. Pa na zdravje. :D
Default avatar

saj veš razlog

j5treds je napisal/a:
Bogate arabske države ne sprejemajo beguncev, ker bi lahko ogrozili njihovo kulturo.
Default avatar

Halal

To, da se dereš, te ne dela pametnejšega.

Več vode se izgubi v ceveh dotrajane vodovodne napeljave, kot je dejansko spijemo.

Kdaj in v katerem primeru ti iz pipe ni tekla pitna voda, ker je bilo pomanjkanje pitne vode?

Slovenija ni puščava in dež redno pada in mi s pitno vodo zalivamo vrtove, peremo avtomobile in polnimo napihljive bazene.

P.S.: Če boš kdaj žejen, se javi, ni problema imam jst droben izvir s preko tisoč litri pitne vode dnevno v lasti in sem ateist.
Default avatar

zaplakanost do konca

Halal je napisal/a:
Tudi to se bo še spremenilo zaradi takih tepcev, kot si ti. Napovedno je, da bo imela EU babilonsko podnebje in ga bo imela zato, ker vsi tako neumno razmišljajo kot ti. Zaradi te izjemen količine ljudi in načrpane vode, bo šla globlje, zunanje plasti bodo suhe, spremenila se bo vse. Znanstveniki so priznali, da podtalnica hitro izgineva.

Tudi Afrika, Egipt je bil zelen, faraoni niso poznali puščave. Je pa v Bibliji lep stavek, kjer so napovedali, da bo ves ta del puščava in je res.

Skratka, ko vladajo neumni ljudje,... zaje*bajo vse, kar se sploh zaj*ebati da.
Default avatar

zaplakanost do konca

Pa tudi to je napovedano, da bo EU postala izkoriščena. Sprva, da bo izkoriščevalka, kar je sedaj ampak da se to spremeni in postane izkoriščena, kot tretji svet danes.

Seveda bodo pa levičarji, vsi poturčeni, kot so vsi balkanci poturčeni (nekdanji Turki), naredili vse, da bodo čimprej postali hlapci in izkoriščeni. Ja, treba je pomagati nerazvitim, da se prerokbe hitreje izpolnijo in hitreje postanemo izkoriščani.

Če ni pameti, ni nič... nič...
Default avatar

kak izvir?

joj, ne bluzi

izviri v sloveniji so last države. firme, ki vodo črpajo, imajo samo koncesije za črpanje, ki pa so časovno omejene
Default avatar

Halal

Karkoli že jemlješ, ti onemogoča izpeljati do konca osnovne logične sklepe.

Verjetno ne veš, da vsak, ki pridobi pravico do črpanja vode, plačuje koncesije državi. Ne Nizozemci (Heineken/Laško), ne Čehi (Kofola/Radenska) in ne Arabci izvirov ne bodo odnesli s sabo. Pa tudi če bi jih, saj bodo itak presahnili, piše v Bibliji - kje točno? Novi ali stari zavezi? Ali je mogoče v Nostradamusovih prerokbah, kjer kamele pijejo vodo iz Rena.

Ker ti kroženje vode v naravi gre dobro od rok, od kod pride pitna voda in kam gre potem, ko jo spijemo?