Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sem pijanka?

Sem pijanka?

Prosim za vašo mnenje.
Zaradi stresne službe in vsakodnevnega poniževanja (mojega moža) skoraj vsak drugi dan sežem po pijači ( 2X 0,3) žgane pijače. Razlog ni moje opravičilo, a žal me to malo sprostiti.
A sem zaradi tega že pijanka?

si

Nisi pijanka. Lahko pa tistih 0,3 zamenjaš s kakšnim čajem, ki prav prijetno pomiri. Pa še slabe vesti ne boš imela.

nova
Uredništvo priporoča

če je alko legalno kupljen si odlična državljanka ☺ … plačaš DDV in trošarino ☺
če pa piješ kakšno “domačo” žganjico si pa problematična.

Kronik!
Dr.Rugelj se obrača v vazi, da kar brbota.

Hvala za vaš odgovor, ki ga bom z veseljem upoštevala.
Saj vem, če bi zaradi problemov vsi segli po 0,3 – potem bi bil naš svet kaos.
Že jutri začnem iskati čaje za pomiritev.

s katero od svojih žena .. ali kar s še kakšno dodatno ☺

Hvala za vaš odgovor, ki ga bom z veseljem upoštevala.
Saj vem, če bi zaradi problemov vsi segli po 0,3 – potem bi bil naš svet kaos.
Že jutri začnem iskati čaje za pomiritev.[/quote]

Ne bi raje iskala rešitev za težave?

Dr.Rugelj???
Ja ti pa si ta pravi da obsojaš. Glej da se ti ne obračaš od alkota. Navadno ravno takšni obsojajo.

Hvala za vaš odgovor, ki ga bom z veseljem upoštevala.
Saj vem, če bi zaradi problemov vsi segli po 0,3 – potem bi bil naš svet kaos.
Že jutri začnem iskati čaje za pomiritev.[/quote]

Ne bi raje iskala rešitev za težave?[/quote]

Iščem rešitev. Je pa žal zelo kruta za spoznanje, zato sem si blažila na čuden način, saj zaspala sem lahko. Vem, vsi imamo boleča spoznanja, zato vas ne prosim, da bi mi prisluhnili, samo usmerite me na pravo pot za kar vam bom hvaležna.


Seveda je pijanka, in bo pijanka ostala, dokler ne bo tistij 0,3 žganega zamenjala za čaj.
Ampak ne bozamenjala, ker ne zmore in ji očino žganje bolj diši, kot neka prekuhana voda.


Seveda je pijanka, in bo pijanka ostala, dokler ne bo tistij 0,3 žganega zamenjala za čaj.
Ampak ne bozamenjala, ker ne zmore in ji očino žganje bolj diši, kot neka prekuhana voda.[/quote]

Lahko ti rečem le to, da si…., kaj pa vem, sam si daj ime. Še zdaleč ni tako, kot me obsojaš ti. Zato pa je svet takšen kot je (tebi podobnih)!

Ne, lažnivka si si, pijača je pa posledica/izgovor.

Ne bi raje iskala rešitev za težave?[/quote]

Iščem rešitev. Je pa žal zelo kruta za spoznanje, zato sem si blažila na čuden način, saj zaspala sem lahko. Vem, vsi imamo boleča spoznanja, zato vas ne prosim, da bi mi prisluhnili, samo usmerite me na pravo pot za kar vam bom hvaležna.[/quote]

Prava pot je rešitev težav.
Ne, rešitev je precej manj kruta od trenutnega stanja. Zakaj za vraga prenašaš tepca od moža?

Ok, mogoče bo s stresno službo težje, ampak,…. Dokler si z njim, bo on tvoj izgovor za pitje. Pač. Mogoče se ga rešiš in bo tvoj izgovor služba. Mogoče se rešiš stresne službe in bo tvoj izgovor nekaj drugega.

Zato svojo energijo raje usmeri kam drugam, ne v iskanje čajčkov, od katerih si želiš, da bi ti prinesli podobno olajšanje, kot ti jo alko.

Ne, lažnivka si si, pijača je pa posledica/izgovor.[/quote]

Ti naj bi bil ali bila gola resnica?!
Nisem lažnivka, samo prosila sem za nasvet, ne pa obsodbo oz. linčanje.
Kaj veš kaj pomeni v 20 letih 2X preboleti raka in izgubiti hčero pri 27 letih ter mož, ki te ponižanje zaradi svoje žalosti. Nisem ponosna, da sploh kdaj iščem uteho, a žal včasih le to pomaga. A ste prebrali, da morda vsaki drugi dan užijem 2 X na dan 0,3 morda kaj sladkega ali kakšen Jeger (ne pijem, da se ga napijem, ampak v moji duši mi je samo malo lažje).
To je moj zadnji zapis, saj ne potrebujem dodatnega poniževanja.
Sem hvaležna avtorju, ki mi je podal svoje mnenje, da raje sežem po čajih – z veseljem vas bom upoštevala.

Pijančevanje je beg pred problemi. Tablete prav tako.
Kar te ne uniči, te okrepi. Probleme imamo zato, ker nam prinašajo darila v obliki okrepitve.
Problemu se globoko zazri v oči. Nič bat’, od soočenja še nikogar ni pobralo. Na ta način premagaš strah, kar pomeni premagati Minotavra. In problem je rešen, ni ga več. Zatemnjeno postane osvetljeno in nejasno postane razumljeno. Ne bo se ti več treba zastrupljati, najprej s strahom, in za povrhu z alkoholom.

Ljudje so pili in pijejo se za veliko manjse tezave. Moje sozalje. Zelim ti,da cim prej resis sebe. Caj za pomiritev je ze ena opcija,gotovo pa ti bo koristila psihoterapija..izguba otroka je najhujse, bolezni verjetno posledica,ne vem, prav tako odnosi z mozem. Zelim ti iz vsega srca da cim prej prides na pot ki ti bo pomagala. Srecno!

Ne, lažnivka si si, pijača je pa posledica/izgovor.[/quote]

Ti naj bi bil ali bila gola resnica?!
Nisem lažnivka, samo prosila sem za nasvet, ne pa obsodbo oz. linčanje.
Kaj veš kaj pomeni v 20 letih 2X preboleti raka in izgubiti hčero pri 27 letih ter mož, ki te ponižanje zaradi svoje žalosti. Nisem ponosna, da sploh kdaj iščem uteho, a žal včasih le to pomaga. A ste prebrali, da morda vsaki drugi dan užijem 2 X na dan 0,3 morda kaj sladkega ali kakšen Jeger (ne pijem, da se ga napijem, ampak v moji duši mi je samo malo lažje).
To je moj zadnji zapis, saj ne potrebujem dodatnega poniževanja.
Sem hvaležna avtorju, ki mi je podal svoje mnenje, da raje sežem po čajih – z veseljem vas bom upoštevala.[/quote]

Kar boli se zdravi.

Sicer pa niti vredno ni s teboj se ukvarjajati, če te lajf tako opozarja, ti pa še vedno od sebe bežiš.

Ko si boš odpustila, bo alkohol sam od sebe opadel.

Ti naj bi bil ali bila gola resnica?!
Nisem lažnivka, samo prosila sem za nasvet, ne pa obsodbo oz. linčanje.
Kaj veš kaj pomeni v 20 letih 2X preboleti raka in izgubiti hčero pri 27 letih ter mož, ki te ponižanje zaradi svoje žalosti. Nisem ponosna, da sploh kdaj iščem uteho, a žal včasih le to pomaga. A ste prebrali, da morda vsaki drugi dan užijem 2 X na dan 0,3 morda kaj sladkega ali kakšen Jeger (ne pijem, da se ga napijem, ampak v moji duši mi je samo malo lažje).
To je moj zadnji zapis, saj ne potrebujem dodatnega poniževanja.
Sem hvaležna avtorju, ki mi je podal svoje mnenje, da raje sežem po čajih – z veseljem vas bom upoštevala.[/quote]

Kar boli se zdravi.

Sicer pa niti vredno ni s teboj se ukvarjajati, če te lajf tako opozarja, ti pa še vedno od sebe bežiš.

Ko si boš odpustila, bo alkohol sam od sebe opadel.[/quote]

Življenje vrača in ne še čuditi, ko bo tebi vrnilo milo za drago.

Nič bat, je že…

Nič bat, je že…[/quote]

Menim. Da si zlo zakopleksan (po možnosti debel ali debela) in tukaj zdravniški svoje komplekse. Ubog si.

dvakrat 0.3 je ok. Ko bo pa 2x 3.0 potem je pa po tebi.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Najprej velik objem. Nisi pijanka; ce bi bila se o tem ne bi spraševala, ampak bi si govorila, da piješ še vedno manj kot večina. Kot so ti svetovali ze nekateri, poskusi s psihotetapijo, če imaš pa dovolj energije pa s športom. Drži se.

Nič bat, je že…[/quote]

Menim. Da si zlo zakopleksan (po možnosti debel ali debela) in tukaj zdravniški svoje komplekse. Ubog si.[/quote]

kompléks -a m (ẹ̑)

4. podzavestne predstave, čustva, ki vplivajo na človekovo duševnost in povzročajo motnje: ne pozna predsodkov in kompleksov; vidni sta dve potezi njegovih čustvenih kompleksov / ima kompleks pred boleznimi / manjvrednostni kompleks ali kompleks manjvrednosti pomanjkanje samozavesti zaradi resnične ali namišljene osebne pomanjkljivosti
♦ med. simptomni kompleks skupek simptomov, značilnih za določeno bolezen; sindrom; psih. Ojdipov kompleks podzavestna erotična želja sina po materi in njegovo sovraštvo do očeta

Torej če bi temu res tako bilo, ravno tako ne bi znala obnašanja razčleniti vzročno in posledično, kakor avtorica, ampak bi se ukvarjala s pred-sojenjem ali je že pijanka(zasvojena s pijačo) ali še ne, kar avtorica (trenutno) počne.

Torej zamenjava ene posledice z drugo ni smiselna, tudi če je slednja družbeno pozitivno konotirana,(šport, čaji, delo….), ker še vedno ne bo odpravljala vzroka, ampak se bo po enakem principu spraševala ali je z posledicami že zasvojena ali ni. Ali drugače: kolikšno škodo si je že naredila/ si dela z igranjem vloge žrtve.

Obnašanje takih ljudi je tako zakompleksano, da ne zaležejo ne notranja ne zunanja opozorila. To so ljudje, ki preprosto nočejo živeti svojega življenja, neglede na ceno, ki jo plačujejo oni sami in njihovi svojci. Oni hočejo biti žrtev in pika. To tako je, in kar sočlovek lahko naredi ob tem je le to, da se obrne vstran, da ne bo u-moril še njega. Žal njuna hči tega ni pravočasno spoznala, posledično z možem lahko u izi igro špilata naprej.

Tudi pri rastlinah poznamo tovrstna sobivanja, ovijalke ki s svojimi koreninami po vsej višini gostujočemu drevesu pijejo njegovo življenjsko energijo, dokler ga ne umorijo.

Kot zanimivost povem še: ravno tovrstne rastline pri verovanjih simbolizirajo življenje, ker so zimzelene. (bršljanove butare) Simbolika je neverjetna, ampak ljudem preprosto ne potegne, kdo je žrtev in kdo rabelj, posledično v procesijah eni z butarami v rokah drugim sporočajo; glejte, mi smo rablji, mi smo tisti, ki drugim pijemo življenjsko energijo. Drugi verujoči pa pač to sporočajo z bolj očitnimi simboli; noži.
Ampak to samo kot zanimivost…

Seveda je – oseba, ki zavestno pomisli na alkohol in ga zavestno vsak dan ali vsak drugi dan konzumira pod pretvezo, da s tem odganja skrbi ( jasno, ne reši problema s pitjem, ampak se samo od njega oddaljuje), je alkoholik. Ker ga potrebuje, ker mu alkohol nudi tisti užitek, zaradi katerega vedno poseže po še….

New Report

Close