Najdi forum

Napišite mu svoje mnenje

Brglez ne bo določil roka za zbiranje podpisov pod pobude delavcev migrantov
Brglez želi preprečiti morebitne zlorabe referenduma
2. maj 2016 ob 13:07,
zadnji poseg: 2. maj 2016 ob 19:38
Ljubljana – MMC RTV SLO/STA

Predsednik državnega zbora Milan Brglez ne bo določil roka za zbiranje podpisov v podporo zahtevam za razpis referendumov, ki jih je vložil Sindikat delavcev migrantov Slovenije.

Brglez je dejal, da se je tako odločil, da bi zavaroval pravico do zakonodajnega referenduma in v skladu z načelom pravne države preprečil njene morebitne zlorabe. S svojo odločitvijo je že seznanil predstavnike sindikata, podrobneje pa bo svojo odločitev pojasnil po praznikih.

tako

milan.brglez @dz-rs.si

nova
Uredništvo priporoča


In kaj naj mu napišem? Da se strinjam, da je to svinjarija, ki jo počne ta sindikat? Saj že ve.

Malo’poznomse je spomňil, mar bi še ze pri druzinskem poglobil. Sicer ok, zjanšano sodisce bi ze naslo,luknjo…

Nekaterim Slovencem, ki še vedno živijo na drevesih, je ljubša nezakonitost. Ljubše jim je, da predsednik Državnega zbora krši zakone in predpise!
Opice!

kaj pa je kršil ☺

kaj pa je kršil ☺[/quote]
Kršil je osnovno načelo demokracije, to je ljudsko odločitev.
To bo spet padlo na ustavnem sodišču, ker to je kršenje ustave, ampak odgovarjal za to definitivno ne bo.
Komunajzarija diktatorska

kaj pa je kršil ☺[/quote]
Kršil je osnovno načelo demokracije, to je ljudsko odločitev.
To bo spet padlo na ustavnem sodišču, ker to je kršenje ustave, ampak odgovarjal za to definitivno ne bo.
Komunajzarija diktatorska[/quote]

to pa niso ne zakoni ne predpisi ☺


Kršil je osnovno načelo demokracije, to je ljudsko odločitev.
To bo spet padlo na ustavnem sodišču, ker to je kršenje ustave, ampak odgovarjal za to definitivno ne bo.
Komunajzarija diktatorska[/quote]

to pa niso ne zakoni ne predpisi ☺[/quote]
To je kršenje ustave.
Prepovedal je referendum, ki je osnovna oblika ljudskega odločanja določena z ustavo.
Veliko si dovoli tale rdečuharski komunist.
Sicer mu je itak jasno da krši ustavo, ampak on se na to požvižga. Ni prvič. Dokler se lahko zanaša na režimsko komunistični pravni red, ga lahko tako serje.

kaj pa je kršil ☺[/quote]
Kršil je osnovno načelo demokracije, to je ljudsko odločitev.
To bo spet padlo na ustavnem sodišču, ker to je kršenje ustave, ampak odgovarjal za to definitivno ne bo.
Komunajzarija diktatorska[/quote]

**************************
****************************

zanimivo, kako so bile istih ljudi polna usta besed kot so državni udar in podobno, ko so policisti ustavili opitega ministra…takrat je bilo tisto dejanje nekaj najbolj zavržnega, sedaj pa taka zloraba položaja enega najvišjih predstavnikov države in totalno sprenevedanje…..to je šele pravi državni udar rdečih na demokracijo in pravno državo.
Zakon je zakon in dokler ni spremenjen, ga je treba spoštovat…..tu ni neke diskrecijske pravice posameznika, ki bo odločal, kaj lahko gre na referendum in kaj ne…ODSTOP IN KAZENSKA OVADBA TAKOJ

kaj pa je kršil ☺[/quote]
Krši jim možnost, da v Avstriji kupijo/najamejo stanovanje, šolajo otroke, da imajo vrt s solato in korenčkom, …………………………………. . Al se samo meni tako zdi??

Nehajte nekaj palamudit.
Večina naroda z menoj vred niti ne ve zakaj se gre.

če je to tisto, da dobivajo njihove družine tukaj neke ugodnosti (šola, vojska, policija, infrastruktura, pričakovana socialna pomoč…..) ne vem, zakaj ne bi plačevali tukaj davkov.

Torej!
Štrajkajoči razjasnite nam.

kaj pa je kršil ☺[/quote]
Krši jim možnost, da v Avstriji kupijo/najamejo stanovanje, šolajo otroke, da imajo vrt s solato in korenčkom, …………………………………. . Al se samo meni tako zdi??[/quote]

a stalen naslov imajo pa v SVN ?
pa vsak dan se vozijo čez mejo ?

Gre za problem obdavčitve prihodka, č edelaš v tujini.
Ko je nepravičen in izkoriščevalski s strani Slovenije za tiste, ki so v tujini in žele ohraniti še kako vez z domovino .
Če delaš v tujini, ne smeš imeti v SLO ničesar, ampak res ničesar, ker je zahteva Slovenije da se v tem primeru plača davek od dohodka tudi v Sloveniji. Ker te smatra za rezidenta, čeprav te tu ni.
Torej – živiš v Avstriji, delaš v Avstriji, davek od dohodka plačaš v Avstriji, koristiš Avstrijske šole, Avstrijsko zdravstvo
AMPAK
ker imaš v Sloveniji recimo še neko nepremičnino, ok katere v Sloveniji tudi plačaš vse dajatve
te Slovenija smatra za rezidenta Slovenije in ti nabije še davek na dohodek, ki si ga zaslužil v Avstriji. Res je, da lahko uveljavljaš razliko med plačilom davka v tujini in v Sloveniji, vendar to ni to. Ker so razmere (življenski stroški) in davčne stopnje v tujini drugačne.

Večina oz.skoraj vsi so taki, da živijo v Sloveniji, otroci se šolajo v Sloveniji, koristijo SLO usluge … na delo pa se vozijo prek A meje.
SLO zaposleni v Italiji takih problemov nimajo, ker je I lestvica za obdavčitev višja kot SLO lestvica.

In mimogrede, davčna zakonodaja je bila usklajena z EU zakonodajo glede davkov takrat, ko smo vstopili v EU, ustavno sodišče pa jekasneje še določilo, da migrantom pripadajo enake olajšave kot pa zaposlenim v Sloveniji (in ker sta pri nas prevoz in prehrana neobdavčeni povračili, se zaposlenim v A prevoz in prehrana prizna kot olajšava – in to v maksimalni vrednosti).
In ves davek v Avstriji se pri nas šteje kot že plačana akontacija dohodnine, doplača se samo razlika.

Ne drži vedno! Rad bi delil svojo izkušnjo, da se ne bo še kdo drug tako zafrknil. Moj primer sicer ne velja za Avstrijo, ampak za drugo državo, princip je pa isti. V glavnem, kdorkoli se odloči delati v tujini in predvideva, da bo imeli znatno višjo plačo, potem toplo svetujem, da to stori s pričetkom novega leta oz. vsaj v prvih 3 do 5 mesecih v koledarskem letu. Zakaj? Če začneš delati v tujini proti koncu leta (jaz sem novembra), potem padeš pod t.i. “metodo navadnega odbitka”. To pomeni, po razlagi, ki sem jo dobil na davčni: “Navedeno pomeni, da se pri odmeri dohodnine na letni ravni upošteva v tujini plačan davek, vendar pa ta ne sme presegati deleža dohodnine, ki je enak razmerju med tujimi dohodki in vsemi napovedanimi dohodki.”. Po domače, če v Sloveniji delaš večino leta, potem ti plačan davek v tujini ne bodo priznali v celoti. Mene je to usekalo v višini 800EUR, čeprav sem v tujini plačal davka na dohodek čez 2000 evrov za tisti november in december.

Zato ponavljam, če greš v tujino, potem začni delati v začetku koledarskega leta. KAjti, če večino leta delaš v tujini, potem ne padeš pod to famozno metodo navadnega odbitka in ti bojo priznali celoten plačan davek.

bi rekel, da je problem brglez, ki krši ustavo in ne migranti, ki zahtevajo svoje pravice….

sori Barca – ni usklajena.
V takšnem primeru, kot je opisan ne vidim potrebe po dvojnem obdavčevanju.

Se spomnim svoje nekdanje svakinje, ki se je vozila na delo v Avstrijo, kako poniževalno je gledala na moje slovenske finance. In se ji je celo zdelo, da me zaradi svojega visokega avstrijskega zaslužka lahko komandira.

ex-svakinja
imaš dnevne migrante, kot je tvoja svakinja
in migrante, ki žive in delajo v tujini. Vendar žele ohraniti Slovensko državljanstvo in neko vez v domovini.
Te davčna obravnava enako – in to je NAROBE!!!

Kakem dvojnem obdavčevanju?
Meni pri plači odtegnejo akontacijo dohodnine po lestvici, konec leta pri inf.izračunu izračunajo dohodnino in med letom odtegnjene akontacije upoštevajo.
Zaposlenemu v Avstriji (Italiji…) vsak mesec odtegnejo pri plači akontacijo dohodnine po lestvici, konec leta pri inf.izračunu izračunajo dohodnino in med letom odtegnjene akontacije (pa čeprav plačane v tujini) upoštevajo.
Ker dobim jaz pri plači povrnjeno še za prevoz in prehrano, enako priznajo tudi migrantom.

Dost vas mamo, migrantov, ki samo izsiljujete s temi pobudami. Boli vas za dejanske probleme o temah, vi bi samo radi svoje dosegli na plečih vseh ostalih. Odseli se, prodaj vse, pa bo mir!

http://europa.eu/youreurope/citizens/work/unemployment-and-benefits/country-coverage/index_en.htm

New Report

Close