Forum.Over.Net

Starševski čvek

Ali se je kdo pozdravil tesnobe in depresije??

Default avatar

anksioznost??

Ali je vse skupaj samo zacasno in te vsak vecji stres zopet vrze na staro pot?
Default avatar

ljubav

Vzljubi sebe.
Default avatar

demoo

Joj, tega je tolko da ne vem .
Default avatar

gibanje, gibanje!

Na vse psihične stiske zelo zdravilno deluje gibanje. Saj na psihiatrične bolezni tudi, ampak te so nekaj drugega.
Najprej pomalem, potem postopoma več hoje in teka, do prijetne fizične utrujenosti. Zelo pomaga delo na vrtu, ker zemlja harmonično deluje na človekovo psiho. Sproščujoča je tudi hoja po gozdu in nabiranje zelišč. Če nič od tega ni možno, si privošči obiskovanje fitnesa, telovadnice... V depresiji je prizadeta volja, zato si je treba napisati dnevni red in se ga držati. Ko po parih tednih pride dnevno gibanje v navado, ga telo kar samo zahteva... in takrat je tudi počutje v fazi vzpona.
Default avatar

ole z gibanjem

Tole z gibanjem pali samo pri hipohondrih.
Kolegica ful športnica, planinari, kolesari, pa je padla v neko težko stisko zaradi anksioznosti...
Default avatar

modrival

Večinoma se nikoli ne pozdravi, se trudijo vzdrževat stanje eni bolj , enoi manj uspešno, do ponavljanj pa vedno pride. Kot je že nekdo napisal, to kako se lahko rečuje lai prepreči z gibanjem pišejo neumni in nevedni.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

Sem dala skozi

Res pomaga gibanje, ali karkoli da se zaposliš, zamotiš, utrudiš. Jaz sem si ( še zdaj si) pisala kaj bom tisti dan vse počela in sem se tega držala. Pomagalo mi je it med ljudi, poklicat koga za družbo, za kavo. Nisem ravno da bi hodila na sprehode, sem raje šla na vrt in plela, sejala, sadila. Naučila sem se tudi samokontrole, ko sem začutila da me je začelo dol vlečt sem načrtno usmerila možgane drugam ( reševala sudoku, križanke, brala knjigo).
In precej rutine sem vpeljala v življenje. To mi je pomagalo, in mi še danes.
Sem pa v tem času ko sem se ven vlekla prišla do veliko spoznanj, in eno od teh je, da največ šteje kaj se odločiš in kako razmišljaš.
Danes zjutraj sem se zbudila in sem videla oblake, sem si rekla ma ne že spet, najraje bi ostala v postelji, bo spet mraz, pa dež, pa vsa sem bla neprespana ker sem delala do poznega, pa utrujena. Potem sem si pa rekla danes bo lep dan, ker si bom lepega naredila. Nasmehnila sem se sama sebi, si skuhala kavo in preživela čudovit dan poln smeha in veselja.
Default avatar

jaz sem se

Jaz sem ozdravela. Stres me ne vrže na staro pot, ker sem se na terapiji naučila kako ga obvladati.
Default avatar

No, ja

Trenutno je znosno, ne pa brezhibno.
Sem pa opazila, da je dvoje zame ful pomembno: da ne pretiravam s kavo, in da nisem v zaostankih z obveznostmi, to mi hitro povzroci anksioznost z občasnimi napadi panike.
Določenih situacij pa se bom menda doživljenjsko izogibala. Višine itak, fobija totalna, pa situacije, iz katerih ne morem pobegniti, kakšna vožnja z avtobusom recimo.
Mah, to je še najmanj. Proti takrat, ko nisem mogla ne v trgovino ne na govorilno uro, se mi zdaj zdi, da je celi svet moj! ;-)

Vse dobro!!!
Default avatar

Sem dala skozi

modrival je napisal/a:
Večinoma se nikoli ne pozdravi, se trudijo vzdrževat stanje eni bolj , enoi manj uspešno, do ponavljanj pa vedno pride. Kot je že nekdo napisal, to kako se lahko rečuje lai prepreči z gibanjem pišejo neumni in nevedni.
Glej, enim pomaga gibanje, enim slikanje, nekaterim mogoče sex. Najt moraš motivacijo v sebi in delat na sebi. Spremenit moraš način razmišljanja in si zmagal. Traja pa leta, da do tega prideš, ampak se naučiš zadevo obvladat in je epizod vedno manj in vedno bolje jih nadziraš in to je vsa poanta, ker ko prevzameš nadzor nad situacijo le-te ni več :-)
Default avatar

Sem dala skozi

Aja, pa dovolj spanja in počitka je tudi pomembno.
Default avatar

za modrega vala

modrival je napisal/a:
Večinoma se nikoli ne pozdravi,
, do ponavljanj pa vedno pride.

Ali ti mislis, da se anksa lahko delno pozdravi tudi s telesnim trpljenjem in da je ne poveca, ker se telo in psiha navadita izlocanja endorfinov po potrebi?
Default avatar

najvecja zmaga v mojem zivljenju

jaz sem ze dobrih 10 let iz depre.
obisk psihiatra, ADji cca. 3-4 leta redno, od zacetka pa branje knjig-tistih za samopomoc. samo brala sem jih; marsikatere nisem "registrirala". je pa kaksen stavek ostal v glavi, ne da bi vedela.
prav ucila sem se pozitivno gledat na VSAKO stvar (zakaj je pa tole dobro!?)-danes to pocnem avtomatsko!, ucila sem se sama it ven na kavo (najprej sem brala revije ali knjige, kasneje sem se ze pogovarjala z ljudmi-tudi neznanci), obcasno sem si dovolila kaksen kiks (to mislim tako, da ce se mi je zdelo za jokati, sem se zjokala in potem sibala dalje). nekako tako, ja.
ker sem poznala simptome, sem po porodu TAKOJ reagirala na zacetek (poporodne) depresije; tokrat s homeopatijo.
depresija je bila moje dno-ko si tam, lahko gre samo navzgor. ne odklanjaj pomoci medicine; resila te ne bo, ti bo pa pomagala!
sama sem vsako jutro jokala, ker sem se zbudila ziva, da bi dvignila roko nase nisem imela jajc, da sem takrat kaj (ob)cutila, sem si s sivanko praskala po obrazu.
Default avatar

wertl

najvecja zmaga v mojem zivljenju je napisal/a:
jaz sem ze dobrih 10 let iz depre.
obisk psihiatra, ADji cca. 3-4 leta redno, od zacetka pa branje knjig-tistih za samopomoc. samo brala sem jih; marsikatere nisem "registrirala". je pa kaksen stavek ostal v glavi, ne da bi vedela.
prav ucila sem se pozitivno gledat na VSAKO stvar (zakaj je pa tole dobro!?)-danes to pocnem avtomatsko!, ucila sem se sama it ven na kavo (najprej sem brala revije ali knjige, kasneje sem se ze pogovarjala z ljudmi-tudi neznanci), obcasno sem si dovolila kaksen kiks (to mislim tako, da ce se mi je zdelo za jokati, sem se zjokala in potem sibala dalje). nekako tako, ja.
ker sem poznala simptome, sem po porodu TAKOJ reagirala na zacetek (poporodne) depresije; tokrat s homeopatijo.
depresija je bila moje dno-ko si tam, lahko gre samo navzgor. ne odklanjaj pomoci medicine; resila te ne bo, ti bo pa pomagala!
sama sem vsako jutro jokala, ker sem se zbudila ziva, da bi dvignila roko nase nisem imela jajc, da sem takrat kaj (ob)cutila, sem si s sivanko praskala po obrazu.
Bravo, cestitam.
Default avatar

807808

anksioznost?? je napisal/a:
Ali je vse skupaj samo zacasno in te vsak vecji stres zopet vrze na staro pot?
Da se jo trajno pozdraviti, če hodiš na psihoterapijo in dejansko potem živiš v skladu s tem, kar si se naučil na psihoterapiji. Čim pride do poslabšanj tako takoj veš, kaj moraš storiti...
Default avatar

Rezonanca

ole z gibanjem je napisal/a:
Kolegica ful športnica, planinari, kolesari, pa je padla v neko težko stisko zaradi anksioznosti...
Res koliko vas je neumnakarjev. Brez tega gibanja bi bilo z njo še huje!
Govorim iz svojih izkušenj. Gibam se tri ure dnevno in s ohranjaj ravnovesje. Brez tega ne totalno stisne.
Default avatar

Isti

Rezonanca je napisal/a:
ole z gibanjem je napisal/a:
Res koliko vas je neumnakarjev. Brez tega gibanja bi bilo z njo še huje!
Govorim iz svojih izkušenj. Gibam se tri ure dnevno in s tem ohranjam ravnovesje. Brez tega me totalno stisne.
Default avatar

tesno mi je pri srcu

modrival je napisal/a:
Poploma prav imaš.
Jaz se tako živim že okrog 15 let.
Trudim se z gibanjem, a žal se tega ne, da preprečit. Nič ne pomaga.
Težko mi je, ker bi rada živela tako kot "zdravi" , a žal ne gre.
Sem se vdala v svojo usodo in to je zdaj pač moj način življenja, drugega ne poznam.
Vseeno mi je zame, žal mi je samo moj najbližnjih, ki so to mojo tesnobo primorani gledati.
Upam, da tudi meni enkrat uspe, samo ne vem kako? ;)
Default avatar

jaz sem se

tesno mi je pri srcu je napisal/a:
Poploma prav imaš.
Sem se vdala v svojo usodo in to je zdaj pač moj način življenja, drugega ne poznam.
Vseeno mi je zame, žal mi je samo moj najbližnjih, ki so to mojo tesnobo primorani gledati.
Upam, da se proti težavam ne boriš samo z gibanjem. Kaj si še poskusila?
Default avatar

tesno mi je pri srcu

jaz sem se je napisal/a:
tesno mi je pri srcu je napisal/a:
Poploma prav imaš.
Upam, da se proti težavam ne boriš samo z gibanjem. Kaj si še poskusila?

Vse.
Sem hodila k raznim psihotreapevtom, homeopatom, na razne delavnice, jogo, razna sproščanja, hiipnoze ... ampak rezultata ni bilo, vsaj ne dogotrajnega. Mogoče največ mesec.
Od psihoterapevtov (na napotnico) , si nobeden ni vzel resnično časa zame (prvi obisk, notri sem bila max 15 minut) nihče mi ni resnično prisluhnil... vsi so mi po 10 minutah že predpisovali razne tablete proti anksioznosti, depresiji ... sem jih začela uživati po predpisih, a stranski učinki so bili grozljivi ... krvavitve iz nosu, glavoboli, omotica, celodnevna zaspanost, zmedenost ... in to je trajalo in trajalo ... ni izzvenelo.
Zato sem prenehala - opustila.
Omenili/ predlagali, pa so mi tudi (takoj za tabletami) da se vključim k njim v popoldansko pogovorno skupino (8 ljudi s podobnimi problemi), ki pa je samoplačniška in pride okorog 50 € na uro. Zame žal preveč. Če bi to želela na napotnico je pa že vse zasedeno - za nedoločen čas??
Se opravičujem, če pišem zmedeno, ampak, ko se zdaj resnično zavem skozi kakšno kalvarijo "hodim" že 15 let ...mi tako tečejo solze po licih, da imam čisto moker ekran.
Kdor tega ni dal skozi, je lahko presrečen. In res lahko živi življenje v polnem pomenu.