Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

imeni Nija in Inja za dvojčici

Default avatar

nežika33

HOJ! Kako sta vam všeč imeni za dvojčici :NIJA in INJA
Oziroma vsako posamično? Kaj pa NIA in INJA v kombinaciji, ali moti če je brez črke J.
Lepo aprilsko popoldne vsem! :-)

Neža.
Default avatar

BlueRed

Okej, zdaj zveni simpatično, rad priznam, ampak punci bosta nekega dne zrasli, šli v šolo in tam se bo že začelo...Da ne govorimo kaj bo, ko se boš ti en dan postarala in sama ne boš vedela katero si poklicala. Kaj je narobe z dvema povsem različnima imenoma?

Seveda pa ti želim en lep porod in vse dobro tebi, očku in obema princeskama :)

HAmmm

Midva imava hči z imenom Nia...velikokrat ljudje ne slišijo, pa je Mia, ali pa pišejo z j..itd :) Drugače pa izberi imeni, ki bosta vama všeč ne drugim :)
Default avatar

BlueRed

No ja, ljudje so seveda ljudje, tudi moji princesi črko I ponavadi hitro spremenijo v A in se hitijo opravičevati, ko jih ona vljudno popravi :)

antilopa

Ne, sploh, če gre za enojajčni dvojčici, je bolje, da sta imeni precej različni.
Default avatar

Andy Capp

Specialiteta za dilsektike.
;-)

:-(

Čisto mimo. Vsako posebej in obe skupaj. A res ne veste več, kaj bi se spomnili?
Default avatar

antilopa

Andy Capp je napisal/a:
;-)
DILSektike? :))))
Default avatar

Avtorica, lepo te prosim

HAmmm je napisal/a:
Midva imava hči z imenom Nia...velikokrat ljudje ne slišijo, pa je Mia, ali pa pišejo z j..itd :) Drugače pa izberi imeni, ki bosta vama všeč ne drugim :)
Torej vama je žal da sta ji dala to ime? Zaradi takih razlogov nisem za taka imena. Naj bosta drugačna, vsako po svoje unikatno. Meni so lepa imena Lucija, Veronika, Izabela, Evelina, Anika... Rada imam močna imena, da ni samo neka skovanka ki zveni kot bi poklical psa.. Zakaj Nija, daj avtorica lepo te prosim? Naj bo vsaj Neja.. Inja? Kaj pa Anja, Manja, Sanja..? Za dojenčico morda res zveni fensi.. Ko pa bo odrasla, pa ko bo mamica pa babica... Babica Nia.. Babica Inja.. Meni se ne sliši.
Default avatar

Andy Capp

antilopa je napisal/a:
Andy Capp je napisal/a:
;-)
DILSektike? :))))
Ja a ni prav:))))?

antilopa

Andy, prav je, če dislektično prebereš, hihi.
Default avatar

jaz mislim tako

Meni nista vsec, ne posamezno in ne skupaj. To so mi imena, ki ne pomenijo nic, par crk nametanih skupaj. Recimo Neja, Teja, Nea, Tea, Lea, Ina, Mina, ... kot odrasla oseba imas potem brezvezno ime.
Default avatar

Nia svahili

Nia je staro afrisko ime . V svahili jeziku pomeni imeti cilj ali namen v zivljenju. Zelo mocno ime. Meni zelo lepo in dostojanstveno. Za Injo pa ne vem od kod izvira in kaj pomeni.
Default avatar

Andy Capp

antilopa je napisal/a:
Andy, prav je, če dislektično prebereš, hihi.
No višid:-))

Andy Capp

jaz mislim tako je napisal/a:
Meni nista vsec, ne posamezno in ne skupaj. To so mi imena, ki ne pomenijo nic, par crk nametanih skupaj. Recimo Neja, Teja, Nea, Tea, Lea, Ina, Mina, ... kot odrasla oseba imas potem brezvezno ime.
Ja samo Pija je pa kul, pa če se na glavo postaviš:-))))
Če ti je človek všeč, ti za ime dol visi, pa če mu je ime Šerhakeljc.

jaz se vedno mislim tako

Nia svahili je napisal/a:
Nia je staro afrisko ime . V svahili jeziku pomeni imeti cilj ali namen v zivljenju. Zelo mocno ime. Meni zelo lepo in dostojanstveno. Za Injo pa ne vem od kod izvira in kaj pomeni.
no, ce bosta dvojcici rojeni v crni Afriki pa super ime. S pomenom.
Default avatar

nikar skupaj

Če sta tebi ti dve imeni všeč, izberi eno in daj eni tako ime. Drugi daj popolnoma drugačno.
Če hočeš podobnost, naj jima bo ime na isto črko, naj imata imeni enako število črk, naj pa nikar ne bosta podobni imeni.

Nija - meni to zveni kot "ni ja..." ok, ni, kaj pa je?
Inja mi je že bolj všečno. Sestrica je pa lahko recimo Iris, Ines, Irma, (Irina, Ivana, ...)
Default avatar

všečno

nežika33 je napisal/a:
HOJ! Kako sta vam všeč imeni za dvojčici :NIJA in INJA
Oziroma vsako posamično? Kaj pa NIA in INJA v kombinaciji, ali moti če je brez črke J.
Lepo aprilsko popoldne vsem! :-)

Neža.
Meni sta pa obe všeč. Samo mi je ime NIA lepše napisano kot NIJA. Tako da jaz bi izbrala NIA in INJA.
Default avatar

Ne-ja

Nija? Neja? Naš fotr je enkrat reku - a ne a ja, kuga zej? Skoz bolj ga razumem--- razni NEJi, Neje, Aje, Laji ipd za mene pač niso imena. Pa afriški svahili je pač afriški svahili - mi nismo v Afriki, če se komu toži po njej, pa moje sožalje. Imen, ki to niso, svojim otrokom nisem dajala, vsak pa naredi kar hoče. Je pa grozljivo poslušat spisek prvošolcev, ko ima večina imena, ki jih niti prfoksi ne zanjo prebrat. Od raznih Ruby, Patriš, Ennov do Rajhan, Lai in Lunov - ob tem sta otroka z z imenoma Leto in Reka pravi balzam za ušesa, čeprav si tudi o takih starših mislim svoje....