Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Velika noč – v Srbiji?!

Velika noč – v Srbiji?!

Naslednji vikend (petek 29.4. – ponedeljek 2.5.) gremo z družbo v Vojvodino, v Novi Sad. Letos pravoslavna Velika noč pade ravno na ta vikend, ko je obenem še Praznik dela.

V Srbiji imajo takrat kar 5 zaporednih dela prostih dni:
– petek 29.4. (velikonočni petek)
– sobota 30.4. (velikonočna sobota)
– nedelja 1.5. (nedelja in Prazni dela)
– ponedeljek 2.5. (Praznik dela)
– torek 3.5. (prestavljeni prosti dan Praznika dela iz 1.5.)

Zanima me, ali kdo kaj ve, ali bo zaradi pravoslavne velike noči družabno / večerno / nočno življenje zaradi pravoslavne Velike noči:
– kaj okrnjeno (družinski, verski praznik ipd.) ali
– pa je to samo še en razlog več za zabavo in fešto, zaradi česar bo nemara še bolj živo, kot bi bilo sicer?

Kaj pa Kragujevac nameravate kaj obiskati? Kragujevac je lepo mesto.

Kaj pa Kragujevac nameravate kaj obiskati? Kragujevac je lepo mesto.


Zaenkrat ne. Srbija je velika in lepa bolj ali manj v celoti.


Zaenkrat ne. Srbija je velika in lepa bolj ali manj v celoti.[/quote]Škoda. Pa ste sploh kdaj prej že bili v Kragujevcu?


Zaenkrat ne. Srbija je velika in lepa bolj ali manj v celoti.[/quote]Škoda. Pa ste sploh kdaj prej že bili v Kragujevcu?


Zaenkrat ne. Srbija je velika in lepa bolj ali manj v celoti.[/quote]Škoda. Pa ste sploh kdaj prej že bili v Kragujevcu?[/quote]
Zaenkrat le v Vojvodini, v Ožji Srbiji še ne.

Če temo vrnem k prvotnemu vprašanju: kaj lahko iz družabnega vidika pričakujemo na letošnji prvi maj v Srbiji, ko je obenem še Velika noč?

Škoda. Pa ste sploh kdaj prej že bili v Kragujevcu?[/quote]
Zaenkrat le v Vojvodini, v Ožji Srbiji še ne.

Če temo vrnem k prvotnemu vprašanju: kaj lahko iz družabnega vidika pričakujemo na letošnji prvi maj v Srbiji, ko je obenem še Velika noč?[/quote]

Imate v Vojvodini, v Novem Sadu tudi kakšne sorodnike, ali greste v Novi Sad zgolj kot turisti?

Novi Sad je mesto, ki se za praznike tako kot vsa mesta sprazni. Ni neko turistično središče, ni veliko turistov, se pa trudi v tej smeri.
Glede na to, da ima tudi NS nekaj prebivalcev, ki praznujejo Veliko noč, zna biti, da bo ponudil tudi kaj dodatne zabave…
Če greste z družbo, potem itak ni tak problem, na Zmaj Jovini je cel kup lokalov, ni vrag, da ne bo kateri imel v živo kak bend in da ga boste lahko žurali. Pa Giardino zna tudi imet kak žur.

Saj nekaj pa si povedal, kako da ne. 🙂 Hvala.

A je še kdo drug kdaj bil v Srbiji za pravoslavno Veliko noč? Je folk bolj doma tist vikend ali ne?

Evo, jst sem bil tam 13 mesecov in mi je bilo ok. v tem mestu.

a ti greš na potovanje? a nis ti un, ki prav,da je kao škoda denarja za to in je treba kr doma bit?
al to sam za druge velja ane, ki jim ne privoščiš.

Ko gre pa zate imaš pa očitno drugačne norme in poglede na potovanja…
dobro da vemo :))


Najbrž si me zamenjal s kom. Življenje je prekratko, da bi ves čas tičali doma. In če kdo, jaz privoščim sebi in vsem ljudem, da uživajo življenje in si ga ne grenijo z vsakodnevnimi skrbmi. Kot rečeno, najbrž si me zamenjal s kom drugim, ki je od mene bolj ali manj diametralno nasproten. 😉

Sicer pa, morda veš kaj povedati o mojem prvotnem vprašanju?

Imam občutek, da še nihče za časa pravoslavne Velike noči ni bil kdaj v Srbiji.

Avtorica sploh ni bila v Novem Sadu. Za spremembo bi lahko odprla temo v kateri ne bi bilo celega kupa laži in izmišljotin. Res ne vem kaj imaš od tega da kar naprej širiš laži in izmišljotine.

New Report

Close