Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako negovati suhe, poškodovane lase?

Kako negovati suhe, poškodovane lase?

Imam zelo suhe lase, sploh konice.
Sem že zelo siva, zato si barvam lase (narastek) na 14 dni.
Po umivanju si dam vedno kaj na lase, npr. Moroccan oil ali Nutri care kapljice…
Prve dve uri je še dobro za videti, potem pa postanejo lasje suhi, neelastični …frizura čudna.
Lasje nimajo nobene živosti v sebi, so trdi – kot slama.
Imam občutek, da sploh ne morem izgledati urejena, to pa zaradi teh suhih las.

Prosim svetujte mi, kateri šampon, balzam, masko naj uporabljam.
Predvsem pa, kaj naj dam gor na umite lase.
Hvala.

Obvezno na oprane še mokre lase vtret kokosovo olje tako brez vonja, če ne maraš vonja po kokosu.

Ali pa nabavi Pantene linijo Moisture renewal in obvezno z te linije Pantene Deep MoistureSouffle – slednjega imajo v Leclercku.

Na hitro;
– ko si sušiš lase ne uprabljaj sušilca preblizu,
– znužaj tudi temperaturo vode pri umivanju,
– ne uporabljaj gladica.

Zdrava prehrana, nekaj vzami v kapsulah melanin….

Tole tut pomaga, sam staneee je pa res da malo barvo las sprmemeni!
http://www.kerastase.com/en/hair-care-elixir-ultime

pa še… učinek se bo videl šele čez kakšno leto; lasje rastejo cca 15cm na leto….

Lasje potrebujejo beljakovin, kupi si proteinska sampon in maska. Lasje oslabijo, postanejo krhki, lomljivi, suhi ko jim primanjkujejo beljakovin. Priporocam od joico ali redken, tudi alterna a je draga. Za oblogo pa segrej kokosovo olje nanesi na suhe lase. Sem bila na istem.

A kokosovo olje pustim delovati na laseh in potem izperem, ali nič ne izpiram?

A kokosovo olje pustim delovati na laseh in potem izperem, ali nič ne izpiram?[/quote]

Nič ne izpiraš, ker ga je treba dati toliko, da ni premastno, malo ga raztopiš kar med dlanema in vtreš v še vlažne lase, nastane hidro emulzija, ki ostane v laseh zato so lasje “napiti”, mehki in bolj zdravega izgleda.

Žejni, presušeni lasje ne potrebujejo nekih beljakovin, ampak vlago in maščobo tipa emulzije olje v vodi. Ker kutikula je mrtva povrhnjica, ki če je presušena, se razpira, je resasta, ostra. in emulzija tipa olje v vodi to zagladi in pomaga, da se naravno površinsko rehidrira nazaj – enako, kot razpokana povrhnjica rok.

Razen ko je notranja struktura lasu pod povrhjico popolnoma uničena zaradi kemičnih preparatov ( trajna, blanž, prehudo barvanje z 9 in 12{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} peroksidom naprimer). V temprimeru je bolj pametno, da se postopoma reže poškodovane lase, ker jih nič ne bo več oživilo, ker je škoda prevelika.

Glede sušenja še en nasvet: nikoli s fenom ne posuši suhih in štrlečih las od polovice do konic, samo pri glavi do polovice oziroma do tam, kjer so še bolj zdravi – ker pri glavi moraš presušit, lasišče, da se ne razvijajo glivice, ki jim paše vlaga. Najbolj fajn je pa posušit zunaj na soncu in rahlem vetru, ko je dovolj toplo. In nabavi si dober bolj profi ionski fen, jaz imam enega znamke Valera že 8. leto, so odlični – po njem ne bo štrenastih las.

Las se hrani od znotraj s prehrano in tekočino, od zunaj pa z ostalo higieno in hranili. Po umivanju nisi nič rekla, ali las nahraniš s kakšno masko. Zato pojdi do kakšnega frizerja in ti bo dal kvalitetno in profesionalno masko za lase (je malo dražja, ni potrebno uporabiti veliko, pustiš le nekaj minut), vmes postriži odpadne lase, olja, silikon, serum pa v vmesni fazi uporabljaš za konice.

Eni sivi lasje so pač taka žalost, moji tudi, zna biti tudi zaradi starosti (hormonske spremembe, mena). Tisti, ki so vmes še rjavi so ok, sivi pa suhi, štrenasti. Pomaga ne nobeno olje, niti silikon, temveč zgolj dober regenerator, ki ga izperem le na pol ali pa k frizerju po “gladilec las”, drag , a neverjetno učinkovit.

Sem imela podoben problem, v cca pol leta sem uspela dolge, suhe scefrane lase rešiti. Najprej nehaj baravati celo dolžino las ampak samo narastek. To gre, če uporabiš vedno isto vrsto barve. Potem pa nujno balzam/masko za lase in olje. Katerokoli olje za lase je dobro, razmažeš med dlani in naneseš na lase po celi dolžini (razen pri lasišču). Pred sušenjem uporabi sprej za varovanje las pred vročino. Sicer je sušenje las naravno na zraku res najboljše, vendar meni ne ustreza, ker imam potem nikakvo fizuro. Moji so sedaj mehki, gladki in “živi”, je pa trajalo kar nekaj časa.

Najprej se nehaj barvati na 14 dni, ker ni nobene potrebe po tem. 1x na mesec, mesec in pol je čisto dovolj!
Zvčer namaži lase s kvalitetnim olivnim oljem, zavij v brisačo, da ne umažeš blazine, zjutraj operi.
Syoss šampon in regenerator, za barvane lase ali pa za suhe, s keratinom, super stvar.
Ne suši las s sušilcem.
REDNO SE STRIŽI!

Pozdravljena,

Tudi jaz sem imela težave z suhimi lasmi, konicami in lasiščem. Seveda je od vsakega posameznika odvisno kaj mu najbolj ustreza, predlagam pa da poizkusiš linijo od Paul Mitchell -sivka. Če ti seveda vonj sivke odgovarja 🙂
Jaz sem dobila od moje frizeke testerje in od takrat ne kupujem nič drugega. Povprašaj malo pri frizerskih salonih, ki imajo to blagovno znamko, ti bodo že oni več povedali.
Govorim o teh izdelkih : https://www.paulmitchell.si/sl/search/?query=lavender%20mint

Lep dan še naprej!

Za poškodovane lase ni boljšega kot Paul Mitchell linija Clean Beauty, ker ima večino sestavin naravnega izvora, je brez SLS in zato ne še dodatno obremenjuje lase. Jaz sem jo kupila v Mič Styling salonu v Ljubljani in je ne zamenjam za nič na svetu! <3  Med Covidom pa sem naročila kar na njihovi strani;
http://www.paulmitchell.si

Mojca558 se ne bi morala bolj strinjati! Paul Mitchell je zakon! Edina slaba stran je, ker je malenkost dražji, ampak zdravi dolgi lasje na dolgi rok definitivno odtehtajo ceno! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Jasna324, 08.07.2022 ob 10:58

Mojca558 se ne bi morala bolj strinjati! Paul Mitchell je zakon! Edina slaba stran je, ker je malenkost dražji, ampak zdravi dolgi lasje na dolgi rok definitivno odtehtajo ceno! 🙂

Moji lasje so od nekdaj zelo suhi, zdaj ko se barvam, pa se toliko bolj. Tako so bili suhi, da sem jih zvecer namazala z olivnim ali mandljevim oljem in so do zjutraj vse vpili, ni bilo sledu o mascobi.

V Eurospinu sem na priporocilo nekoga s tega foruma kupila kokosovo masko za lase, odlicna stvar, ze od prej pa kupujem olje za lase, ki ga nanesem 4 kapljice na vlazne lase, super stvar, oboje stane po par €.

Pri samponu in balzamu sem prisegala na Syoss, ki se je cisto pokvaril se pred korono, kar naenkrat popolnoma drug balzam, zdaj spet na priporocilo s tega foruma uporabljam Lorealov z olji.

Imam dolge in skodrane lase, sijoce in zdrave.

 

Tole, drago je, a se splaca, pa za lase, pa kozo, pa ovo in ono, na koncu lahko nanese tudi 300 in vec €€€ na mesec, jaz se tega ne grem in iscem cenejse variante.

Olivno olje je sploh fantasticna stvar, za lase in za telo, nabavljam sicer privat eno cisto domace, ko mi zmanjka, kupim mandljevo olje, dam v stekleno dozirko, pol olja, pol gela za tusiranje oziroma olja malo vec in se s tem umivam, stara sem 50 in moja koza je res lepa, mehka, sijoca, redko uporabim se kak body lotion.

Najprej prepogosto se barvaš. Nehaj barvati lase vsaj za eno leto. Lase si umivaj enkrat tedensko. Voda pri pranju las naj bo mlačna. Uporabljaj kvalitetni šampon, balzam masko. Kupiš jih pri frizerju.

Zdravo se prehranjuj, spij veliko vode.

Izogibaj se likalnikov za lase in fena.

Redno se striži in nosi krajše frizure, vsaj dokler imaš lase v slabem stanju.

 

New Report

Close