Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kredit ali lizing avtomobila

Kredit ali lizing avtomobila

Dajte mi prosim povedat, ali se avto bolj splača vzeti na kredit ali na lizing? Prodajalci nekako bolj propagirajo lizing, češ da so tu boljše ugodnosti in imaš nekje še razne akcije, oziroma določen popust. Meni je nekako bolj všeč kredit. Res ne vem, kao naj se odločim. Hvala za odgovor.

Naj ti prodajalec pokaže obe številki (z vsemi dodatnimi stroški in “ugodnostmi”) in potem izbereš najcenejšo ! A tega ne zna (noče)? – dokaz da te hočejo “nategniti” – v tem forumu sicer temu rečejo “okrasti”.

V vsakem primeru boš dala več okrog 1000 do 2000 eur. Razen,če ni avto poceni okrog 2000 eur celi

Imela že oboje. Z lizingom ni nič narobe, ampak pripravi si sama izračune in primerjaj.

Nameravam kupiti nov avto. Dali so mi predračun za kredit in lizing, saj v bistvu ni bistvene razlike v mesečnem obroku, edino lizing varianta ponuja določene ugodnosti, popuste, ki jih pri kreditu ni. Nisem še imela lizinga, zato sprašujem, pa malce sem skeptična za lizing.

Moj zadnji avto sem kupila na lizing – 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} takoj, 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čez eno leto.

Vse je šlo kot po maslu (trkam).

Jaz hočem da je moj avto res moj. Zato lizing odpade

Jaz hočem da je moj avto res moj. Zato lizing odpade[/quote]

Tu sva si pa podobni. Tudi jaz sem rada lastnik avtomobila.

Samo res mi ni jasno, zakaj ta lizing tako ponujajo. Verjetno je za njih boljši zaslužek.

Ker plačajo kasko in ne preverjajo, če imaš dovolj, da boš plačal, ker če ne plačaš, odpeljejo avto, pa je. Pri kreditu ti pa lahko zarubijo bajto.

Vse je odvisno kdo zasluži.
In zasluži tisti, ki storitev ponuja.

Pri lizingu ne preverjajo, če imaš kaj denarja in kakšno hišo, ki bi ti jo lahko v premeru ne plačevanja odvzeli. Pri lizinugu pa odnesejo avto.

Jaz hočem da je moj avto res moj. Zato lizing odpade[/quote]

Tu sva si pa podobni. Tudi jaz sem rada lastnik avtomobila.[/quote]

A pri kreditu si lastnik? Ja, dokler plačuješ, kaj pa, če se bog ne daj kaj zgodi, da ne moreš več plačevati?

Resno sprašujem, ker tudi sam omahujem med lizingom in kreditom.

Če imaš otroke v vrtcu ali otroške dodatke, se tudi bolj splača lizing, ker ti v izračun ne štejejo novega avta, ker še nisi lastnik, le tega Jaz sem tudi bila skeptična glede lizinga, pa sem ga vseeno vzela. Zaenkrat ni težav. Tudi, če ne bi imela kdaj za obrok, ti ga že ne bojo takoj vzeli, se vse da zmenit. In dejansko je lizing bil malenkost ugodnješi.

Midva sva vzela najprej kredit (avto za 16500 eur), pa se je zadeva po 1 letu malo sfižila in avto prodala. Kredit odplačevala naprej, zdaj imava še 2 leti za odplačat. Skratka z avtom prosto razpolagaš. Ko sva prodala ta avto, sva kupila 10 let starega in plačala položnice in manjši kredit za drugo stvar. Po 2 letih bi bilo treba v stari avto vložiti kake 3000 eur, pa se nama je zdelo nesmiselno, ker je vedno nekaj bilo z njim narobe. Ta stari avto sva dala za polog in zdaj vzela na lizing, ker na kredit več ne moreva oziroma je bilo tako malo ceneje. Zdaj plačujeva okoli pol leta lizing + kredit za prejšnji avto.

Z lizingom je pa tako, mislim da več kot 3 mesece ne smeš zamudit, potem sledi odvzem avta. Avto prodajo in ti razliko v ceni še nabijejo na pogodbo. Potem moraš plačati vse kar si zamujal+razliko pri prodaji+stroške odvzema (rubežnikov), ti pa so kar visoki, ponavadi višji kot obrok, če imaš en normalen avto.

Skratka če obstaja najmanjši dvom da lizinga ne boš speljala do konca, se bolj splača kredit, ker lahko avto prodaš.

Lizinška hiša je vzela nazaj lizinški avto, ker sem se zvalila v grapo. Pobrali so še zavarovalnino in spet sem na začetku. Bil je poslovni lizing.

Ja za njih je boljši zaslužek, ampak ne od tebe, ampak od proizvajalca avtomobilov. Prodajalec je namreč odvisen od rabatov, ki mu jih da proizvajalec avtomobilov. Ti rabati pa so odvisni od prodaje. Torej prodajalec “proda” nov avto lizing hiši (po navadi povezani družbi) in si s tem poveča prodajo.

Imela sem leasing za avto pred cca 5 leti. Vmes je prišla kriza, zato nisem mogla plačat dolg. Sem poklicala in ni bilo nobenega problema. Počakali so 3 mesece. Mogoče bi tudi kaj več, ne vem. Takrat sem sama prosila za trimesečni odlog. Skratka da se vse zmenit. Ko bom kaj dragega kupovala, zagotovo spet vzamem leasing.

New Report

Close