Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A so artičoke dobre?

A so artičoke dobre?

A so dobre? Nisem jih še poskusila. Kje v kuhi se jih uporablja? Hvala

Meni so. Imajo pa malce poseben okus. Obožujem jih na pici.

Imam jih zelo rada. Večkrat jih pripravim.

nova
Uredništvo priporoča

Če misliš sveže artičoke, se jih ne uporablja v kuhi, ampak je samostojno. Se jih skuha, ampak se jih potem ne dodaja drugim jedem, vsaj jaz še nisem na to nikjer naletela.

Vložene artičoke daš pa lahko na pico, v kakšno rižoto, sendvič, solato… A so dobre ali ne, je pa pač stvar okusa. Poskusi, pa boš videla.

Njami, so dobre, ja! :)) In zdrave za žolč, jetra,…!!!!

Junija oz ko so(konec maja) jih porežem s škarjami z “grma”, za sprotno porabo.
Večinoma skuham, ohladim, dodam česen, malo ol.olja, okisam z limoninim sokom in to je to.
Držim pa v hladilniku, porabim še naslednji dan, dva.
Včasih spijem tisto vodo ali “čaj”, je malo bolj grenkega okusa, tako je.

Dobre so mi tudi z mletim mesom v lazanji.

Artičoke so mi poleg beluši zelo všeč.
Komaj čakam, še malo pa bodo tu…. :)))

Artičoke gojišče doma? Potem te prosim za nasvet. Imam nekaj artičok, ki so se krasno razraste. Lani so prvič res obilno obrodile ( cvetele, bolje rečeno :)). Vendar so bili popki majhni, verjetno prav zato, ker jih je bilo toliko. Ali je potrebno popke čistiti (v smislu, da jih nekaj porežeš takoj ko se pojavijo) in so potem preostali večji. Bi pomagalo? Hvala že zdaj za odgovor.

Artičoke gojišče doma? Potem te prosim za nasvet. Imam nekaj artičok, ki so se krasno razraste. Lani so prvič res obilno obrodile ( cvetele, bolje rečeno :)). Vendar so bili popki majhni, verjetno prav zato, ker jih je bilo toliko. Ali je potrebno popke čistiti (v smislu, da jih nekaj porežeš takoj ko se pojavijo) in so potem preostali večji. Bi pomagalo? Hvala že zdaj za odgovor.[/quote]

Najbrž imaš tako staro sorto recimo bolj drobno, v velikosti jabolk(manjših)…
Opažam, če porežem oz poberem tisto SREDINSKO, ki pride ven, potem bodo tam obrodili od 3-4 še.
Ne pa preveč porezat po steblu, ker potem ne bo nič.
Poskušaj tak način, potem jih boš imel/a, dosti, v nasprotnem pa manj če boš pobiral/a zunanje, od zunaj proti notranjosti, ampak daj obratno.

New Report

Close