Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pogodba o preužitku in dedovanju

pogodba o preužitku in dedovanju

Spoštovani,

Zanima me če bi bil kdo prijazen, da mi prilepi kakšno povezavo o pogodbi o preužitku in dedovanju. Posebej me zanima, ali ima dedič pravico do nepremičnine za katero je pogodba o preužitku, čeprav je bila sklenjena z drugim dedičem. Nepremičnina je babicina, mama je sklenila pogodbo o preužitku z njo, dedič pa je po dedkov strani (izvenzakonska hcerka).
Lp

po mojem laičnem poznavanju in vedenju ne.
Kadar gre za pogodbo o preužitku drugi dediči nimajo pravice zahtevati svijega deleža. Ampak preužitkar pa tudi ne sme se spozabiti in mora opravljati vse dolžnosti iz pogodbe – predvidevam vsaj osnovna je skrb za lastnika nepremičnine ves čas, poleg lahko še kakšnih drugih po mojem.

To je izvzeto iz dedovanja. Tako pogodbo je sklenil moj sin z mojim očetom sicer do dedovanja se ni prišlo – hvala bogu tako pa mu je objasnil notar pri katerem se je ta pogodba delala.

Jasno, da ne. Če je sklenjena pogodba o preužitku z določeno osebo, noben drug dedič pa vseeno po kateri strani, nima nobene pravice več. Niti do nujnega deleža. Lahko se seveda pritoži, ampak takšne pritožbe so že apriori neuspešne.
Če ti veš, kaj pomeni pogodba o preužitku, potem ne vem kako sploh pomisliš, da bi kdo drug imel še kakšne možnosti.

Če prav razumem, izvenzakonskega otroka ne smatrate za enakovrednega?

Hči po dedku deduje v enakih deležih z vsemi dedkovimi otroki in ženo. Če je nepremičnina že ženina, njegova hči nima z njo nič že v osnovi.

Iz dedovanja je izvzeta nepremičnina. Denar in vse ostale premičnine se dedujejo normalno (vsi otroci ali otroci otrok, če so ti že pokojni, in partnerka v enakih deležih).

Moja mama vestno skrbi za babico kot je določeno v pogodbi, prav tako moj oče, brat in moj mož opravljajo dela okoli hiše.

Mamina polsestra po pokojnem dedku zahteva tole nepremičnino, ki je v pogodbi o preužitku, poleg tega pa se vse parcele v pogodbi, hišo maminega brata, ki so jo prodali pred leti, parcele, ki jih je prejela mamina starejša sestra in parcele prodanih tretjim osebam. Potrebujem kakšen zakon, ki bi se citiral na izjavah, ki bosta babica in mama napisali.

Lp

Hči, ki za očeta ni vprašala dokler ni umrl? In se takrat je bilo;kaj je človek imel v lasti? Ne želimo ji odreči ničesar, ampak nismo bogataši, da ji od vsakega nekaj izplačamo, kot si to zeli

https://zakonodaja.com/zakon/oz/vii-poglavje-pogodba-o-preuzitku

Čakaj malo, a je dedek umrl, preden je bila sklenjena pogodba o preužitku? Potem je njena zahteva res upravičena.

Veš, koliko je takih primerov. Jaz vedno pravim, če bi dedek želel dati samo vam, bi to storil.

Ali se lahko sklene pogodba o preužitku tudi z možem, če želiš, da otroci ne bi nič dedovali?

Zapomni si, da je prav, da so otroci pomembnejši od moža.

Lahko. Kdo po pa potem po drugem zakoncu dedoval? Novi partner?

Zapomni si, da je prav, da so otroci pomembnejši od moža.

Lahko. Kdo po pa potem po drugem zakoncu dedoval? Novi partner?[/quote]
kakšne pa imaš ti – otroci so “dani staršem na posojo” – enkrat odrastejo in so samostojni s svojim življenjem… takrat ostaneta partnerja sama – in še kako pomembno je,d a sta si partnerja drug drugemu najpomembnejša – v taki družini so tudi otroci srečni še ko so majhni in odvisni od staršev…
in potem se ta odnos kaže tudi ko partnerja ostaneta sama brez otrok – ko se ti odselijo…
v nasprotnem primeru-, tistim, ki so otroci najpomembnejši pa imajo otroka za moža ali ženo (odvisno kateri starš naveže tak popačen in nezdrav odnos z otrokom) in zato ga potem ne more izpustit in si ga lastni, ne prenese,da ta otrok odraste in se osamosvoji…
tako,da zgornja ideja o tisem preužitkarstvu med možem in ženo niti ni tako slaba… po zadnjem, tisti, ki je zadnji pa itak dedujejo potem otorci – in potem naj se zmenijo med sabo ti otroci… samo prej dokler sta oba še živa, ni prepirov med otoci in starši in celo možnosti da bi morebiti kakšen otrok zaradi dediščine po enem pokojnem staršu celo metal drugega še živečega starša kam na cesto – ker tudi take perlice se najdejo nekateri žal…

itak da se nikakor ne strinjam s tem da so otroci pomembnejši od partnerja – otroci so produkt in nadgradnja bogastvo ljubezni med partnerjema… in če te ni in se ne neguje, ne raste, potem tudi otroci trpijo…

Ce se resuje dedovanje po dedku, nima pogodba o preuzitku med polsestro in mamo nobene vrednosti. Najprej se mora resiti dedovanje po preminulem, sele nato lahko sklepate razne pogodbe…

Zapomni si, da je prav, da so otroci pomembnejši od moža.

Lahko. Kdo po pa potem po drugem zakoncu dedoval? Novi partner?[/quote]
kakšne pa imaš ti – otroci so “dani staršem na posojo” – enkrat odrastejo in so samostojni s svojim življenjem… takrat ostaneta partnerja sama – in še kako pomembno je,d a sta si partnerja drug drugemu najpomembnejša – v taki družini so tudi otroci srečni še ko so majhni in odvisni od staršev…
in potem se ta odnos kaže tudi ko partnerja ostaneta sama brez otrok – ko se ti odselijo…
v nasprotnem primeru-, tistim, ki so otroci najpomembnejši pa imajo otroka za moža ali ženo (odvisno kateri starš naveže tak popačen in nezdrav odnos z otrokom) in zato ga potem ne more izpustit in si ga lastni, ne prenese,da ta otrok odraste in se osamosvoji…
tako,da zgornja ideja o tisem preužitkarstvu med možem in ženo niti ni tako slaba… po zadnjem, tisti, ki je zadnji pa itak dedujejo potem otorci – in potem naj se zmenijo med sabo ti otroci… samo prej dokler sta oba še živa, ni prepirov med otoci in starši in celo možnosti da bi morebiti kakšen otrok zaradi dediščine po enem pokojnem staršu celo metal drugega še živečega starša kam na cesto – ker tudi take perlice se najdejo nekateri žal…

itak da se nikakor ne strinjam s tem da so otroci pomembnejši od partnerja – otroci so produkt in nadgradnja bogastvo ljubezni med partnerjema… in če te ni in se ne neguje, ne raste, potem tudi otroci trpijo…[/quote]

Kakšne pa imaš ti. Pred sodiščem so zamolčali so enega otroka, ko se je delila dediščina. Očitno imaš tudi ti enega na posoji v drugi družini, da take kvasiš. Prav je, da otrok vsaj po smrti starša nekaj dobi, če ima že hinavsko polsestro in mačeho.


kakšne pa imaš ti – otroci so “dani staršem na posojo” – enkrat odrastejo in so samostojni s svojim življenjem… takrat ostaneta partnerja sama – in še kako pomembno je,d a sta si partnerja drug drugemu najpomembnejša – v taki družini so tudi otroci srečni še ko so majhni in odvisni od staršev…
in potem se ta odnos kaže tudi ko partnerja ostaneta sama brez otrok – ko se ti odselijo…
v nasprotnem primeru-, tistim, ki so otroci najpomembnejši pa imajo otroka za moža ali ženo (odvisno kateri starš naveže tak popačen in nezdrav odnos z otrokom) in zato ga potem ne more izpustit in si ga lastni, ne prenese,da ta otrok odraste in se osamosvoji…
tako,da zgornja ideja o tisem preužitkarstvu med možem in ženo niti ni tako slaba… po zadnjem, tisti, ki je zadnji pa itak dedujejo potem otorci – in potem naj se zmenijo med sabo ti otroci… samo prej dokler sta oba še živa, ni prepirov med otoci in starši in celo možnosti da bi morebiti kakšen otrok zaradi dediščine po enem pokojnem staršu celo metal drugega še živečega starša kam na cesto – ker tudi take perlice se najdejo nekateri žal…

itak da se nikakor ne strinjam s tem da so otroci pomembnejši od partnerja – otroci so produkt in nadgradnja bogastvo ljubezni med partnerjema… in če te ni in se ne neguje, ne raste, potem tudi otroci trpijo…[/quote]

Kakšne pa imaš ti. Pred sodiščem so zamolčali so enega otroka, ko se je delila dediščina. Očitno imaš tudi ti enega na posoji v drugi družini, da take kvasiš. Prav je, da otrok vsaj po smrti starša nekaj dobi, če ima že hinavsko polsestro in mačeho.[/quote]
omb, kakšne imaš ti šele… kako kaj tvoja funkcionalna pisemenost in sposobnost razumevanja…
jaz sem replicirala tvojo trditev,da naj si zapomnimo, da so otroci pomembnejši od moža… o tem pišem — si sposobna prebrat in razumet…
poleg tega kometiram še tisto idejo o pogodbi o preužitku med ženo in možem…
nikjer čisto nikjer nisem komentirala primera avtorice- ali dala kakršenkoli komentar v zvezi s tem…
in ča če me že vlečeš zdaj bom pa napisala – karkoli se deli je prav,da se med vse otroke, ki obstajajo! nikakor ne podpiram dejatva, da se kogarkoli zataji in nikoli nisem nič takega naredila, sram te bodi, da iz nič obtožuješ tako ljudi in jim podtikaš neke zlobne obsodne in jih s tem žališ in obsojaš hudih zklobnih dejanj,ki jih nihče ni naredil… sram te bodi v dno duše… najprej se nauči branja in razumevanja prebranega potem pa komentiraj sploh, da bo imelo sploh rep in glavo, ker zdaj kar udrihaš po meni, ki nisem nikomur nič žalega storila. nastavi si ogledalo zakaj imaš tako potrebo po tem.

New Report

Close