Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za Barco – doplačilo dohodnine

Za Barco – doplačilo dohodnine

Za leto 2015 sem dobila doplačilo dohodnine preko 400 eurov, čeprav sem bila celo leto na zavodu za zaposlovanje in prejemala nadomestilo v znesku 670 eurov mesečno, nisem pa imela nikakršnih drugih dohodkov ali olajšav. Hvala za odgovor.

In vprašanje je?????
Kako naj ti kdo odgovori, če ne vemo, kaj te pravzaprav zanima?

Nauči se pisati in spraševati po forumih.

A je treba napadat…..jaz razberem vprašanje?

Vprašanje je zakaj doplačilo, ker je odvajal akontacijo dohodnine Zavod za zaposlovanje.

Bo pa treba malo več povedati. Si preverila podatke, naredila izračun, kakšne so številke?

Se podatki o prejemkih, ki si jih dobila iz Zavoda (dobila si povzetek), ujemajo s podatki na informativnem izracunu? V vseh zneskih in vzdrzevanih clanih?

Povzetka iz Zavoda ne najdem, je pa na informativnem izračunu dohodnine, ki sem ga prejela znesek nadomestila 11744 eura, prispevkov 2548 eura in znesek akontacije dohodnine 323 eura. Vzdrževanih članov oz. drugih olajšav nimam. Menila sem, da če prejemaš nadomestilo za brezposelnost ne plačaš dohodnine, pa izgleda da to ni tako.
Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Furs je prepričan, da si dobivala dosti več kot 670 mesečno. Glede na podatke.
Kaj pa odpravnina?

Odvajano je bilo čisto premalo akontacije. Po podatkih, ki si jih dala, je info izračun pravilen in imaš za doplačat.

Po podatkih, ki jih je dala, so prejemki previsoki. Ona pravi, da je dobivala neto 670 eur. Durs pravi, da je dobivala neto 740. To je 800 eur letno več. Neki ni prav

Ce bi bil tvoj celoletnik prejemek do 10800Eur, bi imela splosne olajsave 6519Eur, ker pa to presegas, imas olajsave le 4418Eur in moras dolacati.
Kakorkoli, premalo so ti odvedli med letom, bo treba placat razliko.

Po podatkih, ki jih je dala, so prejemki previsoki. Ona pravi, da je dobivala neto 670 eur. Durs pravi, da je dobivala neto 740. To je 800 eur letno več. Neki ni prav[/quote]

Res je. Ali si res dobivala vec ali pa so se zmotili v znesku…

Po podatkih, ki jih je dala, so prejemki previsoki. Ona pravi, da je dobivala neto 670 eur. Durs pravi, da je dobivala neto 740. To je 800 eur letno več. Neki ni prav[/quote]

Glede na akk. plus doplačilo pride njena davčna obveznost tam nekaj čez 700 evrov, kar ustreza neto mesečnemu prejemku 670 evrov. Sem izračunala 670 krat 12 minus splošna olajšava.

Če bi računala 740 krat dvanajst, bi bila obveznost celo še višja, nekaj čez 900 evrov. Če torej drži podatek 670 neto, je info izračun pravilen.
To, kar je navedla drugih podatkov, pa niso pravilni. Mogoče je pisala iz glave in se zafrknila ali pri prispevkih (so malo nizki – 200 evrov na mesec) ali pri bruto znesku.

Eh, seveda, spl. olajšava je višja!
Info izračun torej drži. Davčna obveznost je nekaj čez 700 evrov, zato doplačilo 400 evrov.
Očitno so pri akontaciji upoštevali najvišjo spl. olajšavo – zakaj, to je pa drugo vprašanje …

Pa še zmeraj ne vem ali je zavod odvajal premalo akontacije dohodnine oziroma je moj max znesek nadomestila bil prenizek in seveda kdo mora doplačati dohodnino.

Dohonino v vsakem primeru placas ti. Zakaj so ti odvajali premalo, moras vprasati njih. Ce bi ti cez leto odvajali vec, bi to bilo od tvojega nakazila in ne iz njihove malhe. Tako ali tako si na istem ali bi placevala cez leto vec ali placas na koncu razliko. Zate bi bilo verjetno vseeno lazje med letom po malo…

New Report

Close