Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Srbenje nog,sedaj že rok?

Srbenje nog,sedaj že rok?

Imam problem,naenkrat so me začele srbeti noge.Po nekaj dneh se je začelo po rokah.Čez dan nekako miruje,ampak zvečer je najhuje in sedaj že ponoči.Kot,da bi padla v koprive.Sem že na googlu iskala in brala o koprivnici.Ja,vem ampak jaz želim vaše izkušnje in priporočila kako naj blažim napade srbenja,če se je že kdo soočil s tem problemom…in če je pomagalo in kako dolgo traja…

Tudi mene srbijo noge in desna roka, me res zanima od česa je to. Voda? Najhuje po tuširanju. Sem se nekaj dni mazala z jabolčnim kisom in je bilo malo bolje, ni pa povsem popustilo. Ko se nekaj dni nisem tuširala je nehalo srbeti. Mogoče res kakšna pomoč?

No, jaz imam izkušnje s koprivnico. Začelo se je pred tremi leti in do sedaj še ni ponehalo. Napadi neznosnega srbenja, otekanja, se umirijo zgolj z zdravili – antihistaminiki, ko je najbolj hudo, je treba vzeti Medrol. Bila sem že na Golniku, tudi pri dermatologinji, kjer pa mi niso ugotovili nič posebnega. Zdravnica mi je rekla, naj se s tem sprijaznim. Ker se nisem mogla sprijazniti, sem se odločila za akupunkturo in sedaj je (malo) boljše.
Koprivnica se pojavi, ko je oslabljen imunski sistem, ali ob stresu.

nova
Uredništvo priporoča

jaz imam obdobja, ko se pojavi srbenje (na primer traja 2 tedna in potem neha), čez par mesecev pa se pojavi spet. to se je začelo pred 13 leti, le da so me srbele samo roke (ponavadi ne obe naenkrat), lani pa se mi je razširilo še na noge. bila sem pri dermatologu, pri pulmologu, na testiranju z najnaprednejšo računalniško tehnologijo, opravila sem krvne preiskave za intoleranco na hrano. noben ni uhotovil nič posebnega.
dermatolog mi je predpisoval neke kreme (nekatere celo za doplačilo, in to visoko) – pomagala ni nobena nič. predpisal mi je tudi tablete (več vrst) – nobene mi niso pomagale.
za blaženje neznosnega srbenja so mi najbolj pomagali mrzli obkladki.

dermatolog mi je rekel, da vzrok za srbenje in znan in da se ga ne da pozdraviti – da ga lahko samo blažijo.
krem sem imela kakšnih 4 ali 5 vrst, tablet ene 3 ali 4 vrste (Claritine, Flonidan – samo teh imen se spomnim). od tega mi ni pomagalo nič.

Tudi mene je začelo srbeti poleti pa je bilo vse kar so zdravniki ugotovili to da naj se manj tuširam. Da je enostavno najbolje za kožo če se stuširam 2 krat tedensko pa vsak dan ko se ne tuširam naj se samo fajn umijem. Keer je res zelo srbelo pa tudi šamponi iz lekarne ki kao niso vsebovali kemije so pa bili nesramno dragi niso pomagali sem poskusila tako kot mi je rekla zdravnica pa je bilo takoj v redu. Mislim, da sem vseeno čista in dda ne smrdim ampak važno mi je da me ne srbi koža.

New Report

Close