Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Povisan bilirubin

Povisan bilirubin

Pozdravljeni

Ze priblizno 2 mesca se soocam s slabostmi ((skoraj vsak dan)) in bolecinami v prsnem kosu (vcasih je desna stran, vcasih pri srcu, vcasih sredina). Bila sem pri osebnem zdravniku – krvna slika pokazala: povisan bilirubin cel. 30,7 ; bilirubin dir. reakcija 7,8 ; zelezo 30,5. Bila sem tudi na UZ abdomna in je vse bp.
Kje bi se lahko bil vzrok?

Povišan bilirubin kaže na slaba jetra.

Težave z žolčem?

Bilirubin sem imela povišan pri 17 letih, ki sem prebolevala hepatitis b.

Tudi jaz imam vedno povišan bilirubin. Imam pa postavljeno diagnozo Gilbertov sindrom (motnja v presnovi bilirubina).

Normalno to vsekakor ni (jetra ne delujejo pravilno) in ozadje je treba raziskati. Vzrok so lahko žolčni kamni, kateri od hepatitisov, avtoimuno obolenje jeter, zgoraj omenjen Gilbertov sindrom pa še kaj bi se našlo. Prosi za napotnico za gastroenterologa. Kaj pa zdravnik pravi?

Celokupnega imam jaz zvišanega zaradi že omenjenega Gilbertovega, drugi bilirubin je pri meni normalen in menda je to tipična slika pri Gilbertu.
Tako da če je pri tebi drugi bilirubin v mejah normale, je to morda to – kar bi ti zdravnik/ca po mojem tudi povedal-a, razen če misli, da itak že veš. Posebne preiskave meni niso naredili. Preden zaženeš kako prehudo paniko. A druge vrednosti so normalne?

Bolečine v prsnem košu, ne boš verjela, lahko sevajo iz ramena, roke, hrbtenice, predvsem zaradi prevelike obremenitve roke, s katero operiraš miško. Slabost in bolečine v prsnem košu niso nujno povezani.
Slabost – si začela v zadnjem času jemati kaka zdravila, karkoli spremenila v prehrani, dnevni rutini …

Jaz sem imela povišan bilirubin na 120, poleg tega sem imela bolečine v predelu želodca, urin je bil zelo temen in blato je bilo prekrito z belo snovjo. Diagnoza: Žolčni kamni, ki so zaprli pot in zato so imela jetra težave, pa tudi slinavka je bila delno vneta! Fora je bila ta, da so mi žolčnik že odstranili 10 let nazaj in nihče ni pričakoval ponovnih problemov s kamni.

New Report

Close