Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se splača skleniti pogodbo z agencijo za nakup stanovanja?

Ali se splača skleniti pogodbo z agencijo za nakup stanovanja?

Ko ste iskali stanovanje za nakup, ali ste se obrnili na agencije ali ste poiskali po oglasih? Če ja, ali ste bili zadovoljni s ponudbo agencije? Če skleneš pogodbo z agencijo in kasneje kupiš nepremičnino, ki jo najdeš sam, moraš res vseeno plačati provizijo tej agenciji?

menda kupuješ stanovanje zase, ne za agencijo.
ti veš, kaj hočeš, danes je itak vse na internetu, na dveh straneh
nepremicnine.net in nepremicnine.bolha.com

narediš si filter, kaj hočeš od stanovanja, iščeš primerna stanovanja, jih greš pogledat…
zemljiške izpiske lahko prečekiraš sam…

pogodbo ti pa sestavi notar.

agencije pri nas so samo nepotrebni balast, ki je sposoben kasirat in nič več.
nobene prave storitve ne nudi.

Z dobro agencijo ja, s slabo imaš poleg nakupa stanovanja samo še dodatne skrbi. Dobra agencija ti tudi ne bo zaračunala stroškov, če stanovanje najdeš in kupiš sama – ampak brez skrbi, dobra agencija bo poskrbela, da najde boljše stanovanje in prej kot ti in tudi s papirologijo se ti ne bo treba ukvarjat, tako da ti nazadnje sploh ne bo žal denarja, ki ga bodo zaračunali. Slabe agencije… so pa vse kaj drugega. Zato se pred podpisom pogodbe pozanimaj o izkušnjah uporabnikov z eno ali drugo.

Strogo brez agencije! Ali imaš preveč denarja?

Ne gre se za to, da imamo preveč denarja, vendar imam občutek, da bi morda bila izbira večja, če bi iskala agencija, morda se motim. Večina oglasov na spletu je pa tako ali tako od agencij, zato se ji v nobenem primeru ne izognemo.

Vedno lahko zahtevaš, da se dodatek v pogodbi, da moraš plačat provizijo tudi, če sama najdeš stanovanje, umakne.
Na podobno foro poskušajo agencije vštulit prste zraven tudi, če prodajaš nepremičnino in sam najdeš kupca. Nikar ne podpisuj nobenih pogodb dokler je ta stvar napisana.

močno dvomim, da bo agencija našla stanovanje prej in boljše po vrhu…
vsa stanovanja, ki se prodajajo, so na netu. ti pa veš, kaj hočeš…. bolj, od enega posrednika.
časi, ko so bile nepremičnine zgolj na listih papirja pri agencijah so že zdavnaj mimo.

za primerjavo stroškov:
agencija hoče 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od prodajne cene. to je pri povprečni vrednosti 60.000 EUR za stanovanje 1.200 EUR
notar ti vso papirologijo uredi za max 400-500 EUR.

s prihrankom 600-700 eur pa marsikaj narediš.

Ne gre se za to, da imamo preveč denarja, vendar imam občutek, da bi morda bila izbira večja, če bi iskala agencija, morda se motim. Večina oglasov na spletu je pa tako ali tako od agencij, zato se ji v nobenem primeru ne izognemo.[/quote]

Ma kje pa. Ne vem, ali pri nas sploh obstaja agencija oz. agent, kot si jih mi romantično predstavljamo, da namesto tebe naredi izbor primernih nepremičnih po tvojih parametrih in ima v bazi tudi nepremičnine, ki sicer niso v tebi dostopnih oglasih … Agencija ti bo ponudila le stanovanja iz svoje baze in taka, ki ji sama padejo pred nos, aktivno pa namesto tebe ne bo iskala. Slovenske agencije so tu izključno za pobiranje provizije. Tudi na njihovo preverjanje papirjev, ZK, dolgov in ostalega se ne moreš zanesti, vse moraš sam preveriti. Da o podatkih o stanovanju niti ne govorim – ne štima ne letnica, ne gredo na ogled in se jim sanja ne, kakšen je videti blok, ne vedo, ali ima visoke strope, katere priključke ima, nič.
Jaz, če bi imela višek denarja, bi najela nekoga, ki ima čas in izkušnje, da bi namesto mene hodil na oglede in zbral vse potrebne podatke, pofotkal, dobil tlorise in podobno, da meni ne bi bilo treba letat naokrog.

Jaz sem prodajala in kupovala preko agencije, pa ne zato da bi hotela, a je vsak, ki je prišel na ogled, prišel z agentom in izbira stanovanja za nakup je bila večja preko agencije. Nisem pa imela z njimi slabih izkušenj, vse so uredili oni, zato sem jih tudi plačala. Če pa stanovanje najdeš sam, v zasebni ponudbi, nisi nič dolžan agenciji plačati, čeprav z njimi skleneš pogodbo, plačaš le takrat, ko kupuješ preko njih.

…je večina oglasov že prek agencij; zasebnih ponudb je le za vzorec zato si prisiljen stopiti v stik z agencijo.


Moje izkušnje. Dobrih agencij v Sloveniji ni. Naše agencije imajo enake cene kot v tujini, naredijo pa pol manj.
Če le lahko, kupi ali prodaj sam.
Ko sem prodajala preko agencije sta bila 2 ogleda v pol leta.
Ko sem dala oglas sama, pa 10 v enem vikendu.

Ne gre se za to, da imamo preveč denarja, vendar imam občutek, da bi morda bila izbira večja, če bi iskala agencija, morda se motim. Večina oglasov na spletu je pa tako ali tako od agencij, zato se ji v nobenem primeru ne izognemo.[/quote]

Ma kje pa. Ne vem, ali pri nas sploh obstaja agencija oz. agent, kot si jih mi romantično predstavljamo, da namesto tebe naredi izbor primernih nepremičnih po tvojih parametrih in ima v bazi tudi nepremičnine, ki sicer niso v tebi dostopnih oglasih … Agencija ti bo ponudila le stanovanja iz svoje baze in taka, ki ji sama padejo pred nos, aktivno pa namesto tebe ne bo iskala. Slovenske agencije so tu izključno za pobiranje provizije. Tudi na njihovo preverjanje papirjev, ZK, dolgov in ostalega se ne moreš zanesti, vse moraš sam preveriti. Da o podatkih o stanovanju niti ne govorim – ne štima ne letnica, ne gredo na ogled in se jim sanja ne, kakšen je videti blok, ne vedo, ali ima visoke strope, katere priključke ima, nič.
Jaz, če bi imela višek denarja, bi najela nekoga, ki ima čas in izkušnje, da bi namesto mene hodil na oglede in zbral vse potrebne podatke, pofotkal, dobil tlorise in podobno, da meni ne bi bilo treba letat naokrog.[/quote]
Natančno tako je. Naše agencije se sploh ne potrudijo. Kar znajo, je loviti prodajalce, ki so sami dali oglas.


No, moje izkušnje so točno obratne.


Točno tako. Takšnemu “nekomu” pa se reče dober agent. :)))

Sem povabila nepremičninsko agentko na ogled in mi je takoj rekla, takih stanovanj imam jaz že šest za oddat. V enem mesecu še oglasa ni sestavila, čeprav je na veliko obljubljala in fotkala. Ko sem oddala oglas jaz, sem imela naslednji dan že ogled, zvečer so mi potrdili najem. Vem, da je tak hiter potek oddaje v naših koncih prej izjema kot pravilo, je pa tudi dokaz, da se agencijam nič prav ne ljubi.

New Report

Close