Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vozite šolske torbe na koleščkih vašim šolarjem?

Zakaj vozite šolske torbe na koleščkih vašim šolarjem?

Spodaj se sprašujete zakaj vozičkajo 4 leta stare otroke…
Jaz pa se sprašujem naslednje…
Zjutraj opažam, da starši šolske torbe na kolesih vozijo namesto otrok v šolo in to od avta tistih 100m do šolskih vrat??? Potem pa nekateri še plakat v drugi roki ali pa nahrbtnik za popoldanski šport…..šolar pa brez vsega skaklja naokrog ali pa se pogovarja s sošolcem…Saj ima šolski nahrbtnik na kolescih zato, da mu ga ni treba nositi, pelje pa naj ga sam!!! Ali imate otroke za tako nesposobne ali pa se otrokom ne da in delate to namesto njih, ker jih ne obvladate? Edina skrb je njihova torba in šola!!! Ampak to niso samo prvošolčki, stari so tudi 8, 8, 10 let!!
Potem ga starš še opozarja: “pazi kolo”…kot da ga bom jaz na kolesu povozila, osemletnika, kot da ga ne vidim….ali je to opozorilo namenjeno meni? Kako naj bi otrok pazil na tisto, kar je za njegovim hrbtom???

Mene zanima, če si bodo tile sončki čez 15 – 20 let , ko končajo fakultete, sploh sposobni socialne podpore uredit. Za kelnarit nobeden ne bo uporaben, za fehtat pa tudi ne.

Problem je, kar je nad dovoljeno težo, če slučajno šolska in ostali, ne vedo. Saj ni potrebno navajati.

Počisti svoje čevlje, če je pa kaj drugega, pa pojdi čistit ali brustiti tja v Center za gorečnost osebnega izida.

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, boš povozila. Je kaj narobe? Ker paziš le nase?

Kaj?

Ti moraš biti pa res ena konfliktna oseba. Kaj tebe briga, če jaz opozarjam svojega otroka na nevarnost? Kaj to tebe briga, te sprašujem??
In ja, kolesarji ste strašno brezobzirni, mimogrede bi koga zgazili. In kaj tebe briga, če jaz svojemu otroku nosim ali vozim ali karkoli, šolsko torbo?
Jaz mislim, da imaš ti drugje problem. Si neplodna?

Oglasate se same napredne, sodobne mamice, ki pohabljate svoje otroke. Se kdaj vprasate, ce bodo vasi otroci zmozni funkcionirati neodvisno od vas, ko odrastejo?

Moderne mamice svojih edinčkov ne rojevajo za svet, ampak zase. Pravzaprav ne rojevajo otrok, ampak svoje hišne ljubljenčke. Niso predvideni za to, da bi zapuščali svoje gospodarice, temveč da jim z rok jedo in zvesto sledijo.

Pri torbi na koleščkih pa res ne more biti teža faktor, da ne bi mogel otrok sam peljat torbe do šole.
Res je skrajno – bom kar zapisala – neodgovorno tako zavijanje otrok v vato. vsega pa res ni treba delat namesto njih, ker s tem škodujemo svojim otrokom. Potem pa 10-letnik namesto, da bi vstal in si natočil vodo, reče staršu naj mu prinese za pit … in to pač ni normalno / zdravo !

Se strinjam, da nekateri delajo invalide iz otrok. Za torbe ne vem zakaj jih vozijo, mogoče so pretežke. Opozorit otroka, da prihaja kolo, da ne bo nevede nenadoma skočil predenj, pa je normalno. Če se to dogaja na pločniku, kjer vozila nimajo kaj iskati, pa sploh.

za kelnarit in obračat burgerje za nekaj mesecev, kolikor bodo uspeli zdržati bodo seveda dobri, tako kot so danes že tisti tastarejši.

Namesto da se obremenjujete s tem kdo komu torbo pelje ker s tem ni nobene javne skode raje otroke poducite kulture. Tisti najbolj samostojni najraje unicujejo solski inventar . Lepa samostojnost ni kaj. Unici vse kar vidis od skretov do oken stolov in miz. Placujejo pa vsi tudi tisti ki otrokom nosijo torbe in jih svarijo pred kolesi. Samo starsi samostojnih nikoli. Ker njihov pa ja ni nek nedonosencek je pa ja samostojen ker si sam nosi torbo in ne rabi mamice da ga posvari pred kolesom. Bi pa zelo rabil mamico da mu razlozi da se solskih stvari ne razbija in da se ne rise po stenah. Nemar za otroke je danes postala neka samostojnost.

Ena stava je bila, pa sem zgubila. Če bi on zgubil, bi pa moral celo leto hoditi z mano na trg in mi voziti voziček. Kako natanko se to tebe tiče, mi je pa misterij.

Resno. Nehajte se vtikat v druge. Kaj veste, kako imajo zmenjeno doma. Pa tudi če delajo invalide iz svojih otrom (kar je seveda neumnost, če kaj dela invalide iz otrok, so to težke torbe, ki si jih napačano nadenejo in jih, tudi tiste s koleščki, napačno vlečejo po stopnicah), se to vas ne tiče. Vtaknite se tam, kjer so otroci resno ogroženi in jim pomagajte.

[/quote]

Ti moraš biti pa res ena konfliktna oseba. Kaj tebe briga, če jaz opozarjam svojega otroka na nevarnost? Kaj to tebe briga, te sprašujem??
In ja, kolesarji ste strašno brezobzirni, mimogrede bi koga zgazili. In kaj tebe briga, če jaz svojemu otroku nosim ali vozim ali karkoli, šolsko torbo?
Jaz mislim, da imaš ti drugje problem. Si neplodna?[/quote]

Ti pa nimaš vse poštimano v glavi,ne? Ker normalnemu človeku nikoli ne bi padlo na pamet, da z nečim takim “napada” žensko..Sploh ne veš, koliko je žensk, ki ne morejo imeti otrok. Sram naj te bo, kako lahko sploh pomisliš na kaj takega, kaj šele, da to napišeš. Sicer pa – vse se enkrat vrne, tako ali drugače.
Boš že videla kaj delaš iz svojega otroka, če si ena tistih, ki mu veselo nosijo torbe in še kaj.

Na naši šoli je dogovor, da lahko starši otrok od 2.razreda dalje pridemo samo do vhodnih vrat..noter gre otrok sam, se sam uredi v garderobi in gre sam v razred. Zakaj? Zato, da postaja odgovoren in samostojen. Starši smo se s tem vsekakor strinjali. Otrokom pa se tako super zdi, ker so “odrasli”. Vseeno pa nekaj mamic (sicer res zeloo malo) ali očkov svojih sončkov ne more “spustiti” in gredo še vedno z njimi v šolo..jim nosijo torbo, gredo celo z njimi v šolsko knjižnico, počakajo, da se mogoče celo preoblečejo za šport..gredo z njimi tudi v razred (ko še ni pouka) in še tam malo počakajo. In otroci? Ravno toliko, da so sposobni iti sami po stopnicah, brez pravih prijateljev, ker jih že v 2. razredu zafrkavajo, če ga mora mami za rokico pripeljat v šolo..če ne zna sam v knjižnico. Popolnoma nesamostojni so, ne znajdejo se, in tej otroci v večini niti ne gredo na kakšen dvodnevni izlet ali šolo v naravi. Škoda, kaj res nekateri delajo iz otrok..ker se ne morejo sprijazniti, da njihov otrok odrašča, da mora postati samostojen.
Med drugim sem na tej šoli tudi učiteljica. Sem imela v 6. razredu učenko, ki ji je še takrat oče nosil torbo v garderobo in jo pospremil do učilnice. Vsak dan so jo pripeljali v šolo in jo prišli iskat, čeprav je bila od šole oddaljena max 10 minut peš (urejena pot s pločnikom). Punca pa vedno zadržana, vsega jo je bilo strah, v nobeno šolo v naravi ni šla (ne v poletno, niti v zimsko, niti na zaključni izlet v 9.razredu). Ko pa je šla v srednjo šolo je dobesedno podivjala..alkohol, cigareti..vsega je bilo preveč zanjo, ni se znašla in je pristala v družbi izoliranih in našla vse najslabše..
Otrok je sposoben marsikaj narediti sam, samo starši mu moramo dovoliti, da poskusi in ga spodbujati ter mu stati ob strani.


samostojnost se začne z odgovornostjo in te predvsem manka. dokler otrok ne postane najprej odgovoren je kot samostojen zelo nevaren predvsem okolici
ena taka skupinica samostojnih in neodgovornih je v dijem teku po stopnicah porinila 4 šolca končalo se je z zlomom in nihče od teh samostojnih ni hotel priznati da je kurbin sin.
čuvajte svoje otroke ker večina novodobnih samostojnežev je v resnici neodgovornih zanemarjenih otrok,ki jih starši nimajo za mar in jih učijo zgolj samostojnosti brez vsakršne odgovornosti,samo da se jih losajo. vecina teh otrok je v samostojnot prisiljenih in se borijo ko krdelo psov za kost,nobene potrpežljivosti,nobene olike,nobene kulture in sočutja,taki niti ne pomislijo da lahko s svojo neodgovorno samostojnostjo nekoga poškodujejo .Odgovornosti se je pa treba nauciti doma,tega pa ni,ker se staršem s tem ne da ukvarjati.
Še nekrat ponavlajm tisti ki vam je mar za vaše otroke pazite nanje pa magari če jih imajo 15 to ni nič sramotnega,ker ko se bo kaj pripetilo bojo vsi gledali stran tako šola kot starši kao samostojnih.Nič hudega če se vam posmehujejo,vi otroke naučite najprej odgovornosti ,samostojnost pride sama po sebi slej ko prej.Bolje da se vam posmehujejo,kot da se pripeti nesreča.Ni fino videt tega,tudi ni fino gledat kako mamica poškodovanega otroka joče,samostojna banda pa še kar divja po stopnicah in ruši vse pred seboj brez vsakršne morale ,vse je borba na življenje in smrt,kot pri živalih.Ampak važno da se temu danes reče samostojnost.


samostojnost se začne z odgovornostjo in te predvsem manka. dokler otrok ne postane najprej odgovoren je kot samostojen zelo nevaren predvsem okolici
ena taka skupinica samostojnih in neodgovornih je v dijem teku po stopnicah porinila 4 šolca končalo se je z zlomom in nihče od teh samostojnih ni hotel priznati da je kurbin sin.
čuvajte svoje otroke ker večina novodobnih samostojnežev je v resnici neodgovornih zanemarjenih otrok,ki jih starši nimajo za mar in jih učijo zgolj samostojnosti brez vsakršne odgovornosti,samo da se jih losajo. vecina teh otrok je v samostojnot prisiljenih in se borijo ko krdelo psov za kost,nobene potrpežljivosti,nobene olike,nobene kulture in sočutja,taki niti ne pomislijo da lahko s svojo neodgovorno samostojnostjo nekoga poškodujejo .Odgovornosti se je pa treba nauciti doma,tega pa ni,ker se staršem s tem ne da ukvarjati.
Še nekrat ponavlajm tisti ki vam je mar za vaše otroke pazite nanje pa magari če jih imajo 15 to ni nič sramotnega,ker ko se bo kaj pripetilo bojo vsi gledali stran tako šola kot starši kao samostojnih.Nič hudega če se vam posmehujejo,vi otroke naučite najprej odgovornosti ,samostojnost pride sama po sebi slej ko prej.Bolje da se vam posmehujejo,kot da se pripeti nesreča.Ni fino videt tega,tudi ni fino gledat kako mamica poškodovanega otroka joče,samostojna banda pa še kar divja po stopnicah in ruši vse pred seboj brez vsakršne morale ,vse je borba na življenje in smrt,kot pri živalih.Ampak važno da se temu danes reče samostojnost.[/quote]

In odgovornosti se mulce najbolj zanesljivo nauči tako, da se jim (vsaj) do petnajstega leta torbo v šolo nosi.


samostojnost se začne z odgovornostjo in te predvsem manka. dokler otrok ne postane najprej odgovoren je kot samostojen zelo nevaren predvsem okolici
ena taka skupinica samostojnih in neodgovornih je v dijem teku po stopnicah porinila 4 šolca končalo se je z zlomom in nihče od teh samostojnih ni hotel priznati da je kurbin sin.
čuvajte svoje otroke ker večina novodobnih samostojnežev je v resnici neodgovornih zanemarjenih otrok,ki jih starši nimajo za mar in jih učijo zgolj samostojnosti brez vsakršne odgovornosti,samo da se jih losajo. vecina teh otrok je v samostojnot prisiljenih in se borijo ko krdelo psov za kost,nobene potrpežljivosti,nobene olike,nobene kulture in sočutja,taki niti ne pomislijo da lahko s svojo neodgovorno samostojnostjo nekoga poškodujejo .Odgovornosti se je pa treba nauciti doma,tega pa ni,ker se staršem s tem ne da ukvarjati.
Še nekrat ponavlajm tisti ki vam je mar za vaše otroke pazite nanje pa magari če jih imajo 15 to ni nič sramotnega,ker ko se bo kaj pripetilo bojo vsi gledali stran tako šola kot starši kao samostojnih.Nič hudega če se vam posmehujejo,vi otroke naučite najprej odgovornosti ,samostojnost pride sama po sebi slej ko prej.Bolje da se vam posmehujejo,kot da se pripeti nesreča.Ni fino videt tega,tudi ni fino gledat kako mamica poškodovanega otroka joče,samostojna banda pa še kar divja po stopnicah in ruši vse pred seboj brez vsakršne morale ,vse je borba na življenje in smrt,kot pri živalih.Ampak važno da se temu danes reče samostojnost.[/quote]

In odgovornosti se mulce najbolj zanesljivo nauči tako, da se jim (vsaj) do petnajstega leta torbo v šolo nosi.[/quote]
Ne torba nima nobene veze.Je popolnoma neškodljiva zadeva in nič povezana s samostojnostjo. Odgovornost se začne ,da najprej otroku razložiš kaj sploh pomeni samostojnost in kaj odgovornost-to dvoje je neločljivo.Bom dala primer tukaj je franci ,ki je samostojen,živi v svojem stanovanju z družino,hodi v službo,dobi dobro plačo in jo zapravi za neumnosti in potem mu ni jasno kako sosedov jaka ,ki zasluži manj od njega renovira kopalnico ,on si pa mora teden dni pred plačo sposodit pri starših 100 evrov da preživijo z družino do plače.Vidš sosedov jaka je poleg tega da je samostojen tudi odgovoren ,medtem ko je on samostojen in totalno neodgovoren.Posledično tak škodi sebi in tudi družini pa še vsem ostalim okoli sebe recimo staršem ki so krajši za 100 e
drugi primer najstnik hodi vsak dan sam domov s slušalkami ali mobijem v roki in samo pozornosti šoferju se ima velikokrat zahvaliti da je sploh živ,ker on sam pride domov je seveda samostojen, ampak hkrati totalno neodgovoren..ampak zanašati se na srečo in ne na lastno odgovornost je velik rizik na dolgi rok
resnično samostojen bo takrat ko bo snel slušalke in pospravil mobi v torbo pogledal levo in desno in prečkal cesto..tega jih je treba naučit

Grda resnica ti si pa čist zgrešila temo. Res, da vsak samostojen človek ni tudi odgovoren. Ampak tukaj se pogovarjamo o čist banalni zadevi – vsaj morala bi bit – a je šolar sposoben sam privlečt torbo na koleščkih (!) od avta s parkirišča do šole. In presenetljivo najdejo se ljudje, ki jim to ni samoumevno. Jasno pa je, da na dolgi rok s streženjem otrokom (pri stvareh, ki jih sami zmorejo) naredimo gromozansko škodo. V prvi vrsti največ otroku samemu (ker ga v prihodnosti ne čakajo sami prijazni ljudje, ki mu bodo stregli), v drugi vrsti pa tudi družbi, ki si z razvajenimi otroci ne more tolk pomagat kot bi si lahko, če bi razvili vse svoje potenciale.

Meni je pa všeč, da nekateri svoje otroke vzgojijo v invalide, ker bodo potem moji otroci imeli več možnosti za uspeh. Moji otroci sami nosijo torbe v šolo, sami delajo naloge, sami se oblačijo, sami………. skratka, so zelo samostojni in samozavestni. Moji otroci znajo živeti in se znajti v življenju in bodo pripravljeni samostojno služiti kruh, še toliko lažje, ker je veliko konkurence vzgojeno v invalide, ta pa bo preprosto po zakonih narave preprosto propadla (pojebki narave).

Ti moraš biti pa res ena konfliktna oseba. Kaj tebe briga, če jaz opozarjam svojega otroka na nevarnost? Kaj to tebe briga, te sprašujem??
In ja, kolesarji ste strašno brezobzirni, mimogrede bi koga zgazili. In kaj tebe briga, če jaz svojemu otroku nosim ali vozim ali karkoli, šolsko torbo?
Jaz mislim, da imaš ti drugje problem. Si neplodna?[/quote]

Ti pa nimaš vse poštimano v glavi,ne? Ker normalnemu človeku nikoli ne bi padlo na pamet, da z nečim takim “napada” žensko..Sploh ne veš, koliko je žensk, ki ne morejo imeti otrok. Sram naj te bo, kako lahko sploh pomisliš na kaj takega, kaj šele, da to napišeš. Sicer pa – vse se enkrat vrne, tako ali drugače.
Boš že videla kaj delaš iz svojega otroka, če si ena tistih, ki mu veselo nosijo torbe in še kaj.

Na naši šoli je dogovor, da lahko starši otrok od 2.razreda dalje pridemo samo do vhodnih vrat..noter gre otrok sam, se sam uredi v garderobi in gre sam v razred. Zakaj? Zato, da postaja odgovoren in samostojen. Starši smo se s tem vsekakor strinjali. Otrokom pa se tako super zdi, ker so “odrasli”. Vseeno pa nekaj mamic (sicer res zeloo malo) ali očkov svojih sončkov ne more “spustiti” in gredo še vedno z njimi v šolo..jim nosijo torbo, gredo celo z njimi v šolsko knjižnico, počakajo, da se mogoče celo preoblečejo za šport..gredo z njimi tudi v razred (ko še ni pouka) in še tam malo počakajo. In otroci? Ravno toliko, da so sposobni iti sami po stopnicah, brez pravih prijateljev, ker jih že v 2. razredu zafrkavajo, če ga mora mami za rokico pripeljat v šolo..če ne zna sam v knjižnico. Popolnoma nesamostojni so, ne znajdejo se, in tej otroci v večini niti ne gredo na kakšen dvodnevni izlet ali šolo v naravi. Škoda, kaj res nekateri delajo iz otrok..ker se ne morejo sprijazniti, da njihov otrok odrašča, da mora postati samostojen.
Med drugim sem na tej šoli tudi učiteljica. Sem imela v 6. razredu učenko, ki ji je še takrat oče nosil torbo v garderobo in jo pospremil do učilnice. Vsak dan so jo pripeljali v šolo in jo prišli iskat, čeprav je bila od šole oddaljena max 10 minut peš (urejena pot s pločnikom). Punca pa vedno zadržana, vsega jo je bilo strah, v nobeno šolo v naravi ni šla (ne v poletno, niti v zimsko, niti na zaključni izlet v 9.razredu). Ko pa je šla v srednjo šolo je dobesedno podivjala..alkohol, cigareti..vsega je bilo preveč zanjo, ni se znašla in je pristala v družbi izoliranih in našla vse najslabše..
Otrok je sposoben marsikaj narediti sam, samo starši mu moramo dovoliti, da poskusi in ga spodbujati ter mu stati ob strani.[/quote][/quote]

Hehe, sploh ne bom brala tvojih litanij, škoda časa, sem pa očitno zadela žebljico na glavico kaj? Te je prizadelo? Prav ti je! Kaj se pa vtikuješ kaj kdo nosi, kaj kdo vozi, zdaj še svojega lastnega otroka po tvoje ne smem opozoriti na nevarnost. Kdo zdaj v svoji glavi nima vse na svojem mestu?
In ja, prepričana sem, da si jalova, ne moreš imeti otrok, kdo ve zakaj….. zdaj pa ne preneseš žensk, ki jih imajo. Zato ti gre v nos, da SVOJEMU otroku pomagajo, ker ti ne moreš, zato ti gre v nos, da SVOJEGA otroka opozarjajo, ker ti nimaš koga.
Kar si iskala, to si dobila, boš vedela za drugič!


Ne bodi tako prepricana clovek obraca zivljenje obrne. Ce bi bila solska torba merilo za uspeh bi bili ljudje na konju. Realnost pa je taka steje vecinoma samo kdo si koliko imas in koga poznas in kdor pozna in ima je lahko se tako nesposoben pa bo imel vedno prednost pred tistim sposobnim ki nima in ne pozna. Pa ne skoci zdaj name da sem idijot. Zivljenje ni pravicno. Se tak grebator ne bo imel prednosti pred tistim ki ima in ki pozna. Zapomni si to. Zato je treba naucit otroke odgovornosti da bojo znali ziveti in preziveti navkljub krivicam. In narediti maximalno s tistega kar imajo.
Mislis da moj ne nosi sam svoje torbe. Ma to je se najmanj.si pa ne domisljam ker nosi torbo sam in hodi domov sam da bo zaradi tega nekoc priviligiran. Tudi tvoj ne bo. Razem ce imas in poznas za kaj takega pa samostojnost ni pogoj. Tako kot ni bogatemu dedcu pogoj biti lep da se z lepo poroci.

Kdo bo men govoru, kako-ko-ko-ko-dak bom jaz svojga otroka uzgajala?! Kaj vas to briga?! Use ste jalove, fouš pa brez dedcev, zato sa pa usajate! Kaj vas briga, če jaz iz mojega delam invalida?! KOKOKOKODAAAAAK! To je moja stvar! Otrok je moja last! Lahko delam z njim, kar čem! Ve se pa zase brigite, jalovke, pa za tist, kar boste ve ustvarle! KOKOKOKODAAAAK! Jaz že mam svojo lastno premičnino, ve si pa najte dedce in svoje ustvarte! KODAAAAAAAAAK!!!


Seveda imas prav. Zivljenje ni vedno potica. Ampak ljudje su ukvarjajo z malenkostmi. Dvomim da je kje kak solar da si ne zna torbe sam nest. Vsi jo znajo. Ne nosijo je ker jim ni treba in ne zato ker je ne bi znali. To dvoje je velikanska razlika. Potem pa je druga skrajnost kjer starsi da bi skrili svoj nemar to zavijejo v samostojnost.

Ja, je problem, če vzgojiš tako odvisne mulce, da niti sami čez cesto ne upajo, potem pa to prodajaš kot odgovornost v prometu.


Ali pa tako samostojne . Bi jim prej rekla neodgovorne da ogrozajo sebe in vse ostale ko preckajo cesto. Zaradi spremljevalca se ni sel nihce v zapor ker 2 para oci vidita vec kot 1 zaradi teh samostojnih pa ze marsikdo po krivem koncal v cuzi. Lahko vi obracate ampak v danasnjem casu so se meje med samostojnostjo in nemarom do ladtnih otrom zelo zabrisale.
Zdaj pa vsem lep praznik moji so ravno iz cerkve in razpravljamo pi praznikih naprej. Lepo se je druziti z vami.

New Report

Close