Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pustil me je partner ker nisem za nikamor

pustil me je partner ker nisem za nikamor

pustil me je partner,na kratko rečeno,bil je boljši od mene,veliko boljši karakter,vse 100x boljše. nisem ga prevarala,ni bilo nič takega,šlo je zato da je od mene zahteval veliko sprememb,seveda zame zelo dobrih,želel mi je samo dobro,jaz nisem uspela spremnit nič. rezultat je bil da me je pustil.

mene pa zanima,če lahko od žalosti umreš?
velikokrat sem slišala,kako pingvin umre če mu umre samica,in par takih zgodb sem slišala. ne želim umret,se pa bojim da na to ne morem vplivat,tlačim žalost in jo mečem čez ramo,preden zaspim udari ven in imam občutek da mi bo počilo srce.

Zakaj je sploh bil s tabo, če mu pa nič na tebi ni bilo všeč? Načeloma gre tako, da si najdeš partnerja, ki te privlači, ne pa takega, s katerim se hočeš it projekt popolna preobrazba.

Bodi taka kot hočeš bit in si najdi takega, komur boš všeč, ne pa takega, k si bo na tebi svoje komplekse zdravil…

Pravkar se nekaj podobnega dogaja pri prijatelju, samo s to razliko, da je še ni dokončno pustil.
Deklica ima polno glavo krivde. Kar sem povedala njej, bom tudi tebi: kar je bilo, je bilo in nazaj ne moreš več. Greš lahko le naprej, z njim ali brez njega, kar je na njem, da se odloči (no, tvoj se je že in greš naprej sama). Za nazaj popravljat ne moreš, kako boš pa naprej, je pa spet stvar tvoje odločive, kakor si boš sama naredila, tako bo. Včasih si ljudje za naše najbližje želimo veliko več, kot si oni želijo sami zase in če se nekdo ni pripravljen spreminjat, nimaš kaj, lahko greš le sam naprej. To nikakor ne pomeni, da si slaba oseba, pač si ta trenutek taka kot si, dobra in slaba, kakor smo mi vsi. Če se boš sama odločila spremeniti se, se boš, če ne pa ne, spreminjamo se takrat, ko nam ni ok, da smo taki, kot smo, dokler nam je pa ok, se pa ne spreminjamo, pa naj bo to zaradi takih ali drugačnih razlogov.
Torej, kar je, zdaj je, greš naprej.

Tocno tako kot je napisala ena zgoraj. Vedeti moras, da je vsaka stvar, zate na dolgi rok dobra, ceprav se ti zdaj ne zdi tako!
Za zacetek si oglej safari duha na youtubu in ce te bo pritegnilo, bos gledala in brala se vec tega in koncno bos lahko zaupala toku zivljenja in se prepustila….. bodi iskrena, bodi to kar si ti zelis, in vse ti bo dano, tocno to kar bo dobro zate….
In ne splaca se biti dolgo zalosten zaradi osebe, ki nas noce vec ob sebi. Fokusiraj se na druge pozitivne stvari, za kar si lahko hvalezna (za oci, noge, roke, za racualnik, za telefon, za custva, ….vedno vec bos tega nasla, vedno vec bo stvari za katere bos spet lahko hvalezna).
In ce je ta sel, hvala bogu, si lahko vsaj v miru taka kot si ti… ko in ce pa tebi to ne bo vec vsec, bos spremenila….
Vse dobro ti zelim 🙂

So bile te spremembe večja komunikativnost v družbi, služba in zanimanje za njegove hobije?

Razhodi bolijo, ni nič nenavadnega kar čutiš, a bo šlo mimo.

Bodi vesela,da te je bedak zapustil,ker očitno je kreten.Takšnih idiotov je malo morje po sloveniji.Niso za nobeno rabo a od ženske iščejo vsemogoče.gremvstavit,da si in lrpša in bolj sposobna od tipa.To se dogaja skoraj po pravilu.

odvisno od tega kaj je zahteval in odvisno od tega če ti to lahko spremeniš

bi morali več vedet da bi ti lahko svetovali

predvsem si ti važna in ne on

kaj ti lahko storiš za sebe in ne za njega

Spremembe so lahko, tudi da želiš, da tvoj partner dokonča šolanje, si poišče službo ali boljšo službo, se umiva redno in podobno.

Ponavadi človek sam pride do tega, da je potrebno storiti kakšno spremembo, če po starih tirnicah nekaj ne gre več, če želiš, da nekaj funkcionira. Človeku lahko še tako svetuješ, da se zraven na glavo postaviš, pa se nek človek ne bo spremenil, dokler sam do nečesa ne bo prišel in sam ne bo pripravljen delati korake v spremembe. Če so potrebne.
Razbrati je, da si se zavedala predlaganih sprememb, ki naj bi bile zate koristne, nisi jih bila pa pripravljena storiti, pa čeprav z malimi koraki.

Ne vem, za kakšne spremembe naj bi šlo pri tebi in s čim so povezane in ali so se začele dogajati v vajinem odnosu, da je bilo sploh govora o tem, da bi kdo kaj spreminjal. Drugih ne moreš spreminjati, lahko spremeniš le sebe, ko prideš do določenih dejstev. Mogoče je on prišel do slednjega in se potem na podlagi tega tudi odločil kot se je.
En banalen primer – organizem te opozarja, kadar se z njim kaj dogaja. Če to opaziš, pa kljub temu nič ne storiš, da te preneha opozarjati, lahko sicer stvar za določen čas “stagnira”, lahko pa prinese neprijetne posledice, če pač zanemarjaš, pa veš, da jih ni dobro zanemarjati.

Mogoče boš pa v prihodnje te spremembe le storila, če si ugotovila tudi sama, da bi bile zate dobre, koristne.

Zakaj imaš pa manjvrednostni kompleks? Če se dela primerjava, je dobrodošlo, da je nekaj primerljivo. Če pa nekdo ne blesti kot naš Prevc, pa še ne pomeni, da je zaradi tega nekdo slabši, boljši. Ja, v skokih verjetno že.

Bila lani decembra v podobni situaciji, s tem da mi je se otroka predstavil, na katerega sem se navezala, ki ga ima od prejsne zveze, z bivso je narazen, odisla je noseca 6mesecev…. Jaz sem tudi mislila da sem ujela nevem kaj, ker mi je blazno dober, pozoren, nezen, cartljiv, v Avstriji dela…..prisla pa do ugotovitve, da ima nenormalen odnos z mamo, da ima motnjo mom, da me ne mara, ker imam jaz diplomo in nimam sluzbe ta hip – se jo trudim najti, tudi zaradi tega z njim…da se bi ozenil z mano po enem mescu, ce bi imela 3000 plače vsak mesec….in največja fora, kako je on prijazen ko je v moji druzbi, ko pa gre od mene, pa se vrjetno norca dela z mene, me sinfa in se z materjo smejita iz mene…Povedala sem mu kaj mislim o njem, tudi to da je materialist totalni, samo gleda kolko ma kdo kesa, meni je reko npr, da naj dam svoje stanovanje v najem pa zivim pri njem od najemnine…pa take fore….On je taki bisercek, urejen, lusten, ful prijazen, v dusi pa je nekaj v njem, kar ni dobro…on me je pstil prek smsa…sem bila tako kot ti, zelo na dnu zalostna, tudi zato ker sem ga predstavila starsem, ker sem mislila da boma dalj casa skupaj….in me zdaj se doma postrani gledajo. No prejsni vikend sma se vidla in sexala in zdaj mi je zal, da sem pomislila da bi bila kdaj se poleg njega. Enostavno me nekaj na njem moti zdaj, nevem kaj ampak nekaj…se vedno je on cartek, ampak daje materijalisticne pripombe, je zbadliv glede mojega videza – zdaj ga moti, prej ga ni, preprosto je nekaj na njem kar odbija… ti bos tudi to spoznala cez 2 mesca ko bos malo sama s sabo, da ti je tale tvoj en taki buhtelj ko moj….da preprosto vidis da nekaj ne stima na njem….. enostavno ne….
ni se konec sveta, pojej dva kinder pinguina pa bo takoj lepsi svet 🙂

Spremembe so lahko, tudi da želiš, da tvoj partner dokonča šolanje, si poišče službo ali boljšo službo, se umiva redno in podobno.[/quote]

Sem ziher, da niti slučajno v tem primeru ni bilo to.
Tipov ženska izobrazba načeloma ne moti, če je nužja. Packe pa si že v osnovi ne bu izbral. Ni tak?

Se grem stavit, da jo je gnjavil zaradi kil.

očitno tega nisi pričakovala. Znašal si se v praznini od katere ti je verjetno kar slabo, zato omenjaš, da ti bo počilo srce. Malo premišljuj, o svoji krivdi, pozabavaj se s to mislijo in razmisli za naprej, da to popraviš. Čas celi vse rane. Verejtno te bi zapustil, tudi, če se bi spremenila. V zvezi je tako, partner more enostavano začutit partnerja kar partnerju ne paše na njemu. Če nimaš tega filinga, pride do tega zaključka kot si ga doživla ti. Opozorilo od partnerja na napake je že znak, da mu greš na živce.

Ne, dekle, od žalosti ne boš kar umrla. Ta fizična občutenja so kar normalna za zelo čustveno in zelo občutljivo osebo, vsakič sem to doživljala ob razhodu, četudi sem ga inicirala jaz sama. Boli za znoret, ja. Pa mine tudi, samo ne čez noč. In prej, če aktivno ne pogrevaš zadeve. Kar spet ne pomeni tlačit čustev žalosti, s tem si delaš medvedjo uslugo. Na ta način se ti bo ta negativna energija žalosti, občutkov krivde, jeze in kdo ve česa še vse nalimala na nek organ v telesu in to ti pa zna kasneje v življenju, sploh če bo takih dogodkov več in tvoje reakcije tudi tako močne, povzročat hude težave in tudi obolenja. Jokaj, jokaj, jokaj in se izjokaj. In jutri ponovi zgodbo. Jokaj. Čez par dni se zna zgodit, da bo moment, ko ne boš več čutila žalosti. pa bo spet prišel. Čez nekaj tednov b tak kak dan. Itd. Načeloma boš v parih mesecih dobra. Ko boš boljša, se pa vzemi v roke in začni delat s sabo in na sebi. čaka te težka učna ura, večletna, a se bo splačalo. Srečno.

Popay raje menjam tipa ko da mam drastično dieto. Najlazje je bit zbadljiv na racun kil – to je za mene ful primitivna zalitev, ki jo lahko izrece samo budala… resnicno.

Ko pa padejo pripombe o tem, da clovek neve kave skuhat, da porabi prevec wc papirja…. pa to meni meji ze na osebo s psihicnimi problemi… za takega pa se res nebi spreminjala iz normalne zenske v psihopata.

No sej, jst, če si me dobro prebrala sem bolj mislil v neki prilagoditvi karakterja. Če je recimo ženska debala, jo tip nima pravice zezat, saj jo je kot takšno spoznal. Dobr kavo skuhat, to ni takšna reč, probaš ene parkrat, pa če ti ne rata, kaj čes mu ne narediš več. Wc papir, hehe, kaj naj rečem, če ga tud ti kupuješ ti nima kaj reč, če ga ne, pa lahko kaj reče. Samo pazi foro, nismo vsi ljudje isti, ti bi raje tipa menjala, avtorica tega posta bi pa mogoče zdaj vse naredila, da ga dobi nazaj. Kaj čes tak je lajf. No ti s tem nimaš problemov, saj veš, da lahko dobiš deset drugih in mogoče imaš celo prav amapk mogoče je, da bo teh naslednjih 10 tipov še slabših kot je bil tvoj bivši. To se pokaže čes čas. Živi bili pa videli, jst bom tukej še vedno pisal pod istim nikom čez par let pa boš povedala.

No sej, jst, če si me dobro prebrala sem bolj mislil v neki prilagoditvi karakterja. Če je recimo ženska debala, jo tip nima pravice zezat, saj jo je kot takšno spoznal. Dobr kavo skuhat, to ni takšna reč, probaš ene parkrat, pa če ti ne rata, kaj čes mu ne narediš več. Wc papir, hehe, kaj naj rečem, če ga tud ti kupuješ ti nima kaj reč, če ga ne, pa lahko kaj reče. Samo pazi foro, nismo vsi ljudje isti, ti bi raje tipa menjala, avtorica tega posta bi pa mogoče zdaj vse naredila, da ga dobi nazaj. Kaj čes tak je lajf. No ti s tem nimaš problemov, saj veš, da lahko dobiš deset drugih in mogoče imaš celo prav amapk mogoče je, da bo teh naslednjih 10 tipov še slabših kot je bil tvoj bivši. To se pokaže čes čas. Živi bili pa videli, jst bom tukej še vedno pisal pod istim nikom čez par let pa boš povedala.[/quote]

Ko se točno zavedaš sam sebe, se to ne bo več ponovilo, ker gledaš realno in greš naprej.
Dokler pa vzorce ponavljamo, ker jih ne prepoznamo in se ne spremenimo, so pa tudi partnerstva vedno ista viža.
Spremenimo se pa lahko le sami, drugi so nam pa v oporo in zrcalna slika.
Enako, kot mi ne moremo spreminjati drugih.

No, do sem sem prisla, sicer pozno, ampak ja.. spreminjam vzorce in vem cesa vec nocem ziveti…itak sem ze cez 30, je skrajni cas, ce zelim imeti druzino.

Ta izkušnja bo dobra zate le, če se boš nehala smiliti sama sebi in pri sebi naredila potrebne spremembe.
Drugače pa si ne delaj nekih utvar in iluzij.

Partner ti je tudi dobro opral možgane. Naredil te je popolnoma nesamozavestno in nesrečno. In v čem je on tako strašno dober, ti pa nisi nič?
Upam si trditi, da s tabo ni nič narobe, pač pa je narobe s tvojim partnerjem.
Pregovor, da se za moškim nikoli ne teče, tako kot za avtobusom ne, drži. Ker pride drugi. Naj pride boljši, to ti iz srca želim.

A bejš no. S takim niti ne začneš, ampak počakaš, da odraste. Če pade v črno luknjo že v času partnerstva, pa ga podpiraš pri zdravljenju in ne siliš nekaj po svoje.

Se kar strinjam, da gre za tipa, ki je očitno sam poln kompleksov in jih zdravi tako, da hodi po nekom drugem. Sama sreča, da se je naveličal, preden je avtorico čisto uničil. Bi šla kar stavit, da ni odšel zato, ker bi bilo z avtorico kaj narobe, ampak je zavohal drugo, lažjo žrtev.

Spremembe so lahko, tudi da želiš, da tvoj partner dokonča šolanje, si poišče službo ali boljšo službo, se umiva redno in podobno.[/quote]

Popravljam, ker sem nekaj zbrkljala pri citiranju

Spremembe so lahko, tudi da želiš, da tvoj partner dokonča šolanje, si poišče službo ali boljšo službo, se umiva redno in podobno.[/quote]
A bejš no. S takim niti ne začneš, ampak počakaš, da odraste. Če pade v črno luknjo že v času partnerstva, pa ga podpiraš pri zdravljenju in ne siliš nekaj po svoje.

Se kar strinjam, da gre za tipa, ki je očitno sam poln kompleksov in jih zdravi tako, da hodi po nekom drugem. Sama sreča, da se je naveličal, preden je avtorico čisto uničil. Bi šla kar stavit, da ni odšel zato, ker bi bilo z avtorico kaj narobe, ampak je zavohal drugo, lažjo žrtev.


Kakšne neumnosti klamfate. Partner te ne more narediti nesamozavestnega in ne samozavestnega, saj smo odrasli ljudje že izoblikovani.
Seveda pa je lažje jamrati in drugega obtoževati za lastne osebnostne značilnosti in prepričanja.

Pravzaprav je bil še fer, da ti je prej postavil pogoj in da daj vsaj veš, kako in kaj. Lahko bi si pa omislil ljubico, ki ima vse to, kar ti nimaš, s tem bi te pa še ponižal zraven, tudi če ti ne bi vedela za to. Mogoče je zdaj čas, da se začneš spreminjat s svojo voljo, če sama veš, da gre za spremembe, ki so zate koristne. Drži se.

Taki tički, ki po vsej sili spreminjajo druge ljudi, ne znajo sprejeti niti sebe! Izgovor. kaj je dobro za partnerja, je samo izgovor, da lahko stresajo razne očitke. Živiš v iluziji, ki ti jo je natvezil (opral možgane), da je res toliko boljši od tebe. Človek z lepim karakterjem ne manipulira z očitki. Nima namena spreminjati drugih ljudi, temveč jih vzame kakršni so!
Le izjoči bolno navezanost na premaknjenca, kakršen je bivši. Samo da se iz tega kaj naučiš, v tem je bistvo!

niti približno kakšne spremembe pričakuje – zase osebno lahko povem,da ne bom več dolgo vzdržala,če ne bo naredil spremembe glede zob – gnili zobje,izogiba se pogovoru,je tiho in nič ne naredi v tej smeri.To me odbija in odvrača,vedno bolj čutim odpor…. In zato jaz nisem čudno,čudno je to,da on v tej smeri nič ne naredi (samo izgovori so ali pa tišina) 🙁

New Report

Close