Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Starsi nasprotujejo moji sluzbu

Starsi nasprotujejo moji sluzbu

Pozdravljeni!
Imam nevsakdanji problem sicer imam svojo sanjsko sluzbo sem osebni trener v fitnes centru.Hodim tudi na visjo solo,ki me ne veseli saj sem izbral napacno smer to sem sele spoznal po 5 mesecih solanja ker nimam veselja oz. zanimanja za to smer sem se odlocil da nebom vec hodil v solo.Vse je bilo lepo in prau dokler niso starsi izvedeli za to da ne hodim v solo.
Nato so me prisilili nazaj v solo in seveda na polno nasprotujeojo moji sluzbi,ki jo opravljam.Saj trdita da od te sluzbe ni nic,ker so ozkogledni mi trdita “kdo je docakal penzijo od trenerja” .Pa se povrh star sem 23 let ali nimam pravice odlocat sam o svoji prihodnosti saj bi do konca svojega zivljenja opravljal to delo,ki ga imam sedaj,jaz hodim v sluzbo z veseljem in mi ni problem delat tu 10 in vec ur na dna saj delam z veseljem,srcem in strastjo.Starsa pa na to delo imata veliko proti,raje bi me videli kje v proizvodnji za traku kot pa delo trenerja.Sedaj celo mi govorita da moram opustiti to delo,ko sta mi to rekla sem se pazgubil.

ti samo sledi svojim ciljem.
še pred tem pa prereži pokovino. če si ekonomsko odvisen od njih, se osamosvoj; če živiš pri njih se odseli. si odrasel, starši ti sicer lahko dobronamerno svetujejo, zapovedovati ti pa nimajo kaj.

Po eni strani razumem tvoja starša, da se bojita, ker nisi dokončal šole, po drugi pa razumem tudi tebe, ki se ti ta šola upira in je ne bi rad nadaljeval.
Mnenja sem, da še naprej opravljaj službo trenerja, ne bi pa bilo slabo dokončati tudi šolo – mogoče kakšno drugo, ki bi ti bila bolj všeč.
Sicer si polnoleten in bi moral najbolje sam vedeti, kaj je prav zate.
Nikoli ne veš, kaj te zanese pot v življenju in kakšen narejen faks ni odveč.
Želim ti srečo pri odločitvi.

Deloma imaš prav, deloma imajo prav straši.
En nečak je osebni trener, ampak je dečko končal DIF.
Drugi nečak je uspešen v svojem priučenem poklicu, ki se ga je naučil v času OŠ in gimnazije, poklic za katerega potrebuješ nekaj talentov in 3-letno SŠ, rad to dela in je res uspešen, ampak dečko ob tem študira na dveh faksih, enega pravkar končuje, drugega je pa začel. Zakaj se ne ukvarja samo s svojim delom? Ker pravi, da noče biti tam en, ampak hoče imeti izobrazbo in ko ga kdo vpraša, kaj je po poklicu, želi reči dipl.tainta.

Nič ni narobe, če delaš, kar te veseli, ampak zakaj si ne bi pridobil še izobrazbo v tej smeri? Ali kak faks v tej semri ali nadgradnja, dopolnilo tega. Mislim, da ti ne bo nič škodilo.

Ne nakladaj. Poznam to sceno. Fitnes trener se mora še prej pošteno prešvicat, da dobi stranke, ker vas je kot smetja. Starši imajo prav. Biznis s tega področja ti je lahko samo za obstransko dejavnost.

pojdi na svoje, pol ti starši ne bodo mogli več težit.
če pa se s svojo sanjsko službo trenerja v fitnes centru nisi sposoben preživljat (da imaš dovolj za najemnino, hrano, avto, cote in babo(ali dedca)), pol pa malce premisli, kakšna sanjska služba je to, če te mora pa potem nekdo drug vzdrževat.

in če resno misliš s takim trenerstvom, razmisli o izobraževanju pač v tej smeri.

Ne nakladaj. Poznam to sceno. Fitnes trener se mora še prej pošteno prešvicat, da dobi stranke, ker vas je kot smetja. Starši imajo prav. Biznis s tega področja ti je lahko samo za obstransko dejavnost.[/quote]

avtor pravi, da dela tudi 10 ur na dan, tako da očitno se znajde. a za tekočim trakom, kamor ga silijo starši je pa perspektiva???

Dela za tekočim trakom kmalu skoraj ne bo več in ne verjamem, da te starši vidijo tam. Biti fitnes trener pa tudi ne boš mogel biti v nedogled, če se ne misliš v to smer izobraziti. Izobrazba ti daje širino in več svobode in predvsem več znanja. Če misliš, da si zdaj s končano srednjo šolo in neko službico, ki je kdo ve kako plačana, zabetoniran v tej službici za celo življenje, se krepko motiš.
Delaj manj in se več izobražuj, da ne boš čez par let stanoval pod mostom, starša pa ti bosta upravičeno odrekla njuno socialno pomoč.

Licenco za fitnes trenerja imaš?

Iz izkušenj ti povem:
1) izobražuj se in pridobi cim več izkušenj
2) biti trener in samo trener ne prinaša dolgoročnega napredovanja, zato upoštevaj prvo točko
3) zaslužiš dovolj, da lahko plačuješ najemnine? Da-odseli se, Ne-vrni se na prvo točko

Kolega je fitnes trener. Res vas je kot listja, vendar pa se pravi fitnes trener izobražuje in izobražuje, to se pravi da celo svojo kariero poglablja znanje. Samo v takšne trenerje stranke zaupajo.
Dovolj si mlad, da lahko narediš še 1001 stvar iz sebe in dovolj si star, da se od tebe pričakuje odgovornost in zanesljivost.

p.s. tudi jaz jih imam skoraj 23 in skupaj s fantom že eno leto živiva na svojem. Oba se izobražujeva(fant nekoliko manj, ker je že na koncu, ima tudi zelo dobro službo) in oba delava na svojem področju. Seveda pa nisva ozko usmerjena, temveč iščeva znanja tudi v drugih panogah. Bog ve, kaj te čaka čez 5, 10 let.

Srečno

New Report

Close