Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek (pre)pogosto umivanje rok. Normalno ali ne?

(pre)pogosto umivanje rok. Normalno ali ne?

Zadnje čase si roke pogosto umivam. Čudno se mi zdi, saj si jih še nikoli nisem tako pogosto umivala. Že za vsako malenkost si grem umiti roke. Recimo, če pobožam psa, po uporabi računalnika, ko neham pometati ipd. Sicer je priporočljivo, da si roke velikokrat umijemo, ampak ne vem, če ni moje umivanje rok že prepogosto oz. nenormalno. Eno žajfo imam za slab teden.

Kaj vi mislite? Je to normalno ali ne?

Kaj je zate normalno boš ti vedela. Ampak pogosto umivanje sploh pa z milom no dobro za kožo. Po eni strain si speremo bazile iz rok po drugi strain si pa speremo tudi povrhnico ki nam ščiti kožo pred vdorom bacilov.

Tole, kar si ti naštela, se meni vse zdi zelo dober trenutek za umivanje rok. Mogoče malo zmanjšaj količino mila, ker eno na teden je res nekam veliko.

V enem običajnem dnevu si umijem roke: po vsaki uporabi WC-ja, v službi pred malico, ko pridem domov (iz službe, trgovine, od koderkoli že), preden grem jest. Pa seveda po kakšnem pospravljanju. Če ravno ne delam kaj umazanega, si roke samo splaknem z mlačno vodo, je povsem dovolj.
Prepogosta uporaba mila pa itak ni dobra za kožo.

Pa saj po stvareh, ki si jih naštela je normalno, da si umiješ roke.

po vseh stvareh, ki si jih naštela, je itak potrebno umiti roke.
ne obremenjuj se, ker ni prepogosto. naj te raje skrbijo tisti, ki se ne obremenjujejo s tem, da zelo malokrat umivajo roke pa še to slabo. ker prenašajo viruse, bakterije, črvja jajčeca. če samo pogledaš e-coli bakterijo.. ta je tudi na tipkovnici, daljincu, telefonu ljudi, ki rok ne umivajo.. in potem se začarani krog vedno nadaljuje.

meni je grozno, ker ljudje še pred jedjo ali pripravo hrane ne umijejo rok in to ko so ravno prišli domov iz trgovine, kjer se dotikajo vozička, denarja(itak se ve, da je tam veliko bacilov) in potem kar kuhat kosilo.. ;((( ena taka me je okužila s črvi——

S črvi te je bolj težko okužila. Kvečjemu z glistami ali trakuljo, no.

Jaz si tudi kar naprej umivam roke. Včasih tudi samo z mlačno vodo. Imam pa zato vse roke hrapave (namažem se zvečer pred spanjem).
Od koder pridem, si umijem roke, po uporabi WC-ja, po pometanju, po brisanju prahu, ko prinesem drva v hišo, med kuhanjem…


podančicami no, vidla sem jo v blatu…mogoče tudi askarido, te nisem vidla. dobro, bom bolj strokovno rekla- z zajedalci.. smrk… pojedla vse tablete, pucala ko nora.. še nikol v lajfu jih nisem imela, potem pa bum- večino znakov in šok ob spoznanju..

Umivanja ni nikoli preveč, ker si iz rok sproti speremo škodljive mikroorganizme in potencialne povzročitelje različnih bolezni. Če se umivaš z industrijskim milom (tekočim ali trdnim) bo pa žal pri tem nekoliko trpela koža. Zato priporočam naravno milo (trdno ali tekoče), ki je izdelano iz naravnih sestavin, dodana so naravna eterična olja in vsebuje veliko glicerina, vse to pa deluje zdravilno in negovalno, protibakterijsko, protivirusno, protivnetno, protibolečinsko, olja nekaterih zelišč so pa tudi zdravilna za razne dele telesa (dihala, kožo). Če redno uporabljaš naravno milo, imaš po vsakem umivanju bolj mehko kožo in kmalu nehaš uporabljati kreme za kožo – ker je koža mehka in negovana. Odpravijo tudi suho kožo.

New Report

Close