Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek anevrizma..pomoc

anevrizma..pomoc

Je tu kdo ki ima kaj pojma o anevrizmi. Oz , ko popusti zila v glavi. So vidni kaksbi predhodni simptomi na katere je dobro biti pozoren? Ali useka nepricakovano?

Sprašuješ za anevrizmo ali za počeno anevrizmo?
Ja, useka nepričakovano, smrtnost je velika. Simptom je močan dolgotrajni glavobol, lahko tudi bruhanje in motnje vida, odvisno od vrste krvavitve tudi nevrološki izpadi in otrdelost tilnika.
Smrtnost je zelo visoka, posledice tudi. Zakaj sprašuješ?

Pri moji sodelavki je prišlo nenadoma, brez vseh opozoril, vedno je bila zdrava. Zgodilo se je 6 mesecev po rojstvu sinčka. Njej je anevrizma pocila in je zelo na hitro umrla.

nova
Uredništvo priporoča

Običajno so glavoboli prvi znak. Močni glavoboli. Kot je ena napisala, pa ni nujno, lahko je brez znakov.
Posledice – to je možganska kap – so lahko od tega, da se moraš ponovo učiti govoriti in hoditi in imaš prizadeto eno stran telesa, do motenj spomina, vida … Če mene vprašaš je možganska kap itak nekaj najhujšega kar lahko doleti človeka.
Če sumiš na kaj si čimprej plačaj MR. V primeru preventive, je stvar enostavno rešljiva, kurativa pa: jo nobenemu ne privoščim.

Oče je imel možgansko kap 2 leti nazaj. Bil je zdrav, zelo aktiven tudi pri 70. Nekaj dni je jamral, da se čudno počuti, ne da ga kaj boli, tudi vročine ni imel, le čudno počutje, ki ga niti ni znal obrazloziti. Tudi zdravnica njegovega jamranja ni resno jemala, pa je niti ne obsojam.
Potem smo ga zjutraj našli v kopalnici na tleh, takoj so nam povedali, da je krvavitev tako obsežna, da se ne bo več ničesar zavedal. Smrt par dni kasneje je bila zanj gotovo odrešitev.

Ne, čvek ni namenjen spraševanju po tem, kar veliko hitreje poguglaš sam, če vpišeš samo anevrizma, ne pa celega romana. In najdeš lep, preprost opis, potem pa tukaj gor postaviš osebno vprašanje, ali kdo pozna koga, ki je preživel in tako naprej.
Npr. moja soseda je preživela brez hujših posledic in tudi kurativa ni bila tako huda, kot je napisala ena zgoraj, da je nikomur ne privošči. Žal pa poznam kar nekaj primerov takojšnje smrti oz. klinične smrti.
Anevrizma drugače ni isto kot možganska kap, ker pri kapi gre običajno za strdek.
Možganska kap takisto ni nujno nekaj najhujšega, kar se lahko človeku zgodi, ker so zelo različne stopnje od tega, da človek dokaj hitro okreva skoraj brez posledic, do seveda smrti.

30 let nazaj je mati moje kolegice preživela anevrizmo. je pa šlo že za minute.

ni pa to možganska kap, ampak ravno kontra.
pri anevrizmi pride do krvavitve v možganih, pri kapi pa do strdka.
problem nastane, če ne morejo ugotovit, kaj je narobe. tako je bilo menda v enem primeru, ki ga poznam, da dolgo niso vedeli, ali gre za kap, ali anevrizmo, če zdravijo eno stanje, poslabšajo drugo. na koncu je bila menda kap.

Anevrizma oz. nagnjenost k krvnim strdkom je dedna. Živciranje jo pospeši. Teden, nekaj dni prej so simptomi močni glavoboli. pri sorodniku so svojci prepoznali simptome (medicinski foh, z njim vred, operater se je trudil speljati, ker je operiral kolega). Operacija je trajal dolgo, rešili so ga.
Pri anevrizmi ali umreš ali si po nekaj mesecih ok. Pri možganski kapi pa se povrneš med otroke.


eh ne no, ti si pomešala vse skup
anevrizma je slabo tkivo v žili, zaradi katere pritisk krvi tvori balonček
če poči, pride do krvavitve v možgane, če krvavitve ne sanirajo, umreš.
nima nobene veze s strdki

možganska kap je posledica strdka
lahko umreš, lahko imaš hude posledice, lahko pa jo odneseš brez težjih poškodb. odvisno od tega, kako hitro uspejo sanirat strdek in odmiranje tkiva.

kaj so pa vzroki, oziroma koliko ima pri enem ali drugem dednost pa ne bi vedela.

Možganska kap ima dve obliki. Ena je v obliki strdka v žili (pogostjejša), druga pa je prav v obliki počene žilne stene (redkejša). Tako da gre za kap.

Ce te skrbi da imas anevrizmo (baloncek, ki se ni pocil) potem si placaj mr glave in bo vse jasno.

Priporočam knjigo Kap spoznanja. Gre za opis okrevanja po ravno takšni kapi (počena žila), ki jo je napisala nevrokirurginja. To se je zgodilo njej pri 37 letih in je potrebovala okroglih 8 let, da se je povsem pozdravila. Priporočam vsem v branje. Človek se lahko veliko nauči o možganih.

Pa še link o knjigi:

http://www.bukla.si/?action=books&book_id=720

Tudi pri počeni anevrizmi so praviloma zelo hude posledice, posledice so že pri anevrizmi. Pri počeni anevrizmi gre za krvavitev in nemogoče je, da to ne bi pustilo posledic na možganih. Pa tudi ponavlja se rada, sploh če ima človek slabo ožilje.

Mi lahhko kdo ,ki je sel se pravocasno na operacijo pove kako tece operacija po zili,sama cakam na operacijo ze stiri mesece,imam dve anevrizmi veliki 4 in 5 mm.to cakanje me dela se bolj stresno.

Sem pozabila dodat,anervizmo imam v glavi !

Kar naenkrat zaboli in ne popusti Glavobol v številkah 10/10, ja tako močan je.
Ga doživela in preživela.
Nenaden glavobol – trdi vrat- moteča svetloba- siljenje na bruhanje, to sem imela.
To je bil blagosov, da živim tukaj in zdaj.
Upam, da me ne bo ponovno presenetilo.

Slednje da. Človek naj gleda na tisto, kar mu svetuje zdravnik, kot v tem primeru.

Vprašaj, tam, kjer moraš, da ti odgovorijo. Da ne bo tega.

Ti je anevrizma počila in si bila operirana? Meni je.
Simptomi so pa pravi, in tudi jaz upam, da bo moje ožilje vzdržalo, ker ni bp.

anevrizma…slabo gre človeku, če jo ima.
stara mama jo je doživela pred desetletji, a so jo zdravniki operirali takoj, rešili, živela je-normalno, prijetno,- še desetletja. Njena hči, moja teta je v službi dopoldan padla po tleh, preden so prišli reševalci, je bila škoda že grozljiva, kri ji je zalivala možgane, saj so jo operirali,, ji poskusili odstraniti vse hematome, pritisk…je umrla v treh mesecih, ni se zbudila.
Mater mojega dragega je nenadoma ob kavici presekal grozen glavobol, rešilec je prišel čez 10 minut, odpeljali so jo na operacijo, pol leta smo jo v upanju ,da ji bo uspelo poslali na terapije, nego…niti zbudila se ni več.
Tako da, anevrizma je skoraj gotova smrt.
Kar je najhuje, je to, da napovedi skoraj ni, simptomi so včasih zanemarjeni oz. neupoštevani, saj navsezadnje glava boli veliko ljudi, ki na srečo anevrizme ne doživijo.Tudi starost je različna.
Kdo ve, zakaj je toliko anevrizem…?

Pri nas je udarila pri naši mami, ko je šla v trgovino. Sicer je imela nekaj znakov zaradi hidrocefalusa, vendar noben si od nas ni mislil, da bi bilo lahko kaj narobe. Namreč hodila je tako, da je bolj drsela kot pa dvigovala noge pa nasplošno ni bila ravno vešča hitrega gibanja, glavobolov ni imela. No, ker smo mislili, da je pač takšna, saj je že od nekdaj taka, mogoče se je v zadnjih dveh letih le nekoliko bolj poznalo oz. napredovalo. No izkazalo se je, da je najbrž od majhnega imela hidrocefalus. Takoj so jo odpeljali z rešilcem iz trgovine, tam je čakala na operacijo skoraj 24 ur, saj so krvavitev ustavili z tabletami. Potem pa operirali. Probleme ima z koncentracijo (ne more delat dveh stvari naenkrat – npr hoja + pogovor, se mora ustaviti, da lahko kaj pove), demenca (ne spomni se kaj je povedala ali delala 5min nazaj), na novo se je učila sedet, hoditi,…hoja ji še danes po nekaj letih dela probleme, depresija,…v glavnem anevrizma je prinesla nekaj res težkih stvari, mogoče je krivo tudi to, da je sama bolj negativen človek. Vzrok za anevrizmo bi naj bil ravno hidrocefalus, ki je naredil ogromen pritisk v glavi in je šla žila.

Ena malce višje je napisala, da je ena mamica umrla ne da bi jo bolela glava oz. brez simptomov, mogoče je imela anevrizmo v trebuhu.

Samo vprašam kako ima lahko mama demenco in se hkrati uči sedeti in hoditi. Demenca prinaša to, da človek nič več ne zna, ne pa slab kratkoročni spomin. slab kratkoročni spomin ni demenca ampak je lahko od rojstva, lahko močna depresija, stres ali po po hudi poškodbi možganov.

Drugače pa avtorica za taka vprašanja so strokovnjaki. Ker tukaj boste prebrali, da ste že na smrtni postelji. Anevrizem lahko poteka tudi tako, da vas glava boli in preživite brez da vas kam peljejo sploh ne veste, da ste ga imeli. Ker so vam vsi našteli samo najbolj grozne primere vam še jaz povem, da marsikateri človek sploh ne ve, da je preživel ta simptom. Ni vse črno in ni vse belo.

Meni je mesec nazaj pocila zilna stena, nasli so mi se 2 anevrizmi. So vse sanirali, imam minimalne posledice.

Se pa pojavi neznosen glavobol, bruhanje in vrat, trd kot kamen.

So me pa 2 meseca prej mucili mocni glavoboli- podobni migrenskim

New Report

Close