Najdi forum

Kondicija, kilogrami itd..

Mene pa zanima ena stvar, velik sem 177 cm, imam 87 kg in sem brez kondicije. Kako sploh začeti, da pridem vsaj malo do kondicije in shujšam za kakih 7kg? Danes sem bil po 40 minut hoje tako utrujen, da sem po prihodu domov 15 minut samo sedel in pil vodo, me zanima ali je to normalno? Redno se nisem gibal kakšnih pol leta, dnevno pokadim 4-6 cigaret, moram pa povdarit, da mi včasih ni bilo težko športat(nogomet, košarka, hoja v hribe), je pa res, da sem kadil samo takrat ko je bila kakšna fešta imel pa sem tudi 10 kg manj. Nekako se ne znam nazaj spravit, si pa tega zelo želim, ker se tako trenutno ne počutim dobro. Hvala za nasvete. lp

Koliko si star in kdaj si pridobil teh deset kil?
Malo ekstremno se mi sliši, da te je 40 minut hoje tako izmučilo, to so vseeno samo štirje kilometri, če si hitro hodil. Je pa po drugi strani res, da je trenutno vreme precej neugodno za vremensko občutljive (kot sem npr. jaz) in je lahko tudi to pripomoglo.
Vztrajaj pri hoji, nekaj časa čim hitreje po ravnem (in podaljšuj čas), potem pa počasi začni tudi s hojo v hrib. Glede hrane pa verjetno veš, kje grešiš – če si v zadnjem času začel jesti tisto, česar prej nisi, to črtaj. Če si pa ravno toliko star, da si nehal rasti, boš pa moral omejiti količine, ker ne rabiš več toliko kalorij kot prej. Odvisno od starosti imaš mogoče celo 20 kg preveč, zagotovo pa vsaj deset.

Star sem 35 let. Hvala za izčrpen odgovor. Teh deset kg sem pridobil tako počasi v enem letu, recimo zadnjih 6 kg v roku pol leta.

Za utrujenost po hoji so krivi odvečni kilogrami. Morda si bil tudi dehidriran. Jaz sem se čez zimo tudi uspela zrediti za 10 kg. Pred letom dni pohodnik na dolge proge, 40 km brez problema, sedaj po dveh urah počasne ravninske hoje čist fuč. Hitro itak ne morem, saj sopiham kot lokomotiva.
Sedaj se lepo počasi grem manj žri opcijo in vsak dan hoja, ki jo postopoma podaljšujem, pa včasih v majhen kratek klanec zasopiham. (res majhen, ker ostalih me je še groza).

Uh, pa saj 10 kg res ni toliko ful grozno veliko! Verjetno je pa to kopičenje teže tudi posledica neaktivnosti in potem se sešteva. In starejši ko smo, hitreje izgubljamo kondicijo oziroma jo pridobivamo nazaj.

Damned, ne vem zakaj sem pomislila, da si kak najstnik 🙂 Takole ti povem, čez par let te pritisk in srce ne bosta nič več vprašala. Loviš tako rekoč zadnja leta, da bi razmeroma zlahka shujšal in se spet okrepil. Oziroma povedano natančneje, spremenil svoj življenjski slog. Po 40. je v to treba vložiti precej več truda.

Hvala vama za odgovor, delam močno na tem, da shujšam za 10 kg in, da se spet okrepim, ker je že res zadnji čas. Zanimivo kako te kilogrami uničijo (:

New Report

Close