Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci zvezdniških staršev

Otroci zvezdniških staršev

V šoli kamor hodijo moji otroci, je 1 punca, ki je hči zvezdniških staršev. Starša nastopata na TV (sta voditelja). Hči ni nič posebnega, po uspehu je prav dobra, ampak ima vse privilegije najboljših učencev. Čeprav nikoli ni bila odlična, gre na izlete ki so namenjeni najboljšim učencem (pa sploh ni najboljša, nikoli ni bila še odlična), učiteljice vesele lezejo v rit staršem in posledično učenki, starša sta v svetu staršev, učiteljice pa se klanjajo pred njima. Cela šola je vanjo zaljubljena, tamala se obnaša, kot da je center vesolja. Zraven je polno bolj pametnih, pridnih učencev, ki so res odlični v šoli, ampak oni nikoli ne grejo na izlete, na izmenjave itd. Ker oni so otroci normalnih staršev, ko hodijo samo v službo.
Ta Slovenija je ena bedna država.

preboli
oš ni vse v življenju

To je pa vedno bilo tako. Zalost res.

pa še povej, kdo sta zvezdniška starša.

Ostalega ne bom komentirala, ampak, a kar oba sta v svetu staršev? Vauuu, kako jima je pa to uspelo? In mimogrede, sem bila v osnovni in srednji šoli pri sinu v svetu staršev in vem, da to ni nobena posebna čast, poleg tega smo se vsako leto znova spogledovali, kdo bo tisti, ki se bo žrtvoval.)))) – bi se pa ti javila, saj ti nihče ni branil.

Mislim, da v Slloveniji ni zvezdniških staršev. V našem bloku je stanovalo že cel kup ljudi, ki naj bi bili javne osebnosti. Nekateri celo kot podnajemniki. Danes je v vsakem manjšem kraju tako, da se otrokom šenkavajo ocene, saj se vsi poznajo , zato , da ne pride do zamere. V gimnaziji se pa takoj pokaže manjko znanja in nesposobnost. Taki ponavadi pristanejo na Eurogimnaziji .


Se opravičujem za tiskarskega škrata, ker sem uporabljala dvojino. Oče je v svetu staršev. Ampak poanta ni v tem, da iščeš slovnične lapsuse, zgodba je drugje (verjetno je nisi dojela).

Ja, poznam, poznam. V OŠ so sina takih staršev ujčkali, v SŠ je bil anonimus. V SŠ prfokse bolj malo briga, kdo vodi oddajo. OŠ je pa gnila do konca in učiteljice takim veselo lezejo v rit, dobre potencialne učence pa spregledajo. Poznano, poznano.


Se opravičujem za tiskarskega škrata, ker sem uporabljala dvojino. Oče je v svetu staršev. Ampak poanta ni v tem, da iščeš slovnične lapsuse, zgodba je drugje (verjetno je nisi dojela).[/quote]

še enkrat
preboli, oš ni vse
nadarjenost preživi tudi osnovno šolo
mene v oš nihče ni kaj preveč porajtal… so me puščali ob strani in ujčkali par otrok, ki so se prav pisali.

jaz sem za razliko od njih dosegla dooooosti več, kot bo njim kadarkoli ratalo.

Mene pa zanima, kaj se s takimi otroci dogaja kasneje ?
Verjetno ne teče vse tako gladko, ali pač ?

Žalostno je, da je lahko med pedagoškim kadrom toliko primitivnih, da zasenčijo nadpovprečne, sposobne in normalne učitelje. Na koncu pa se vedno izgovarjajo na zahtevne starše. Noben sposoben in pošten učitelj oziroma učiteljica nima težav niti z učenci niti s starši.

Naši otroci pač obiskujejo pretežno povprečne slovenceljske šole.

Kakor kje, odvisno je od tega, koliko jih bodo ambiciozni starši “rinili naprej”. Glej hčerko M. Molk, ali nadebudnico balkanske naveze Đurota in kaj-je-že, itd. Tega je kar nekaj.
V bistvu se mi ob tem poraja vprašanje, v kakšni meri je uspešnost odraslih otrok odvisna od tega, koliko časa so za njihovo kariero skrbeli starši. Verjetno kar precej.

ne samo voditeljev itd kvazi zvezdnikov…v našem razredu recimo, je enih par odvetnikov, od notarja….ena dva sta visoko na občini..in ti otroci so vedno spredaj..hodijo na dodatni pouk, čeprav nikoli nič ne dosežejo..moj otrok hodi na dod. pouk..in pravi, da ti, ki hodijo ne znajo nič posebnega, ampak je oče od X.Y: zahteval, da njegov otrok hodi, ker je nadarjen..vedno nastopajo kot glavni na šolski predstavi…imajo šenkane ocene, test pišejo po končani uri, ker se mu učiteljica ne upa pobrat lista itd…povsod je isto..v SŠ upam, da bo drugače, vsaj pri eni je bilo..

Eh, na naši šoli jih je en kup, pa par otrok, ki so že znani zaradi svojih dosežkov, tudi.

Edino, kjer se vsi ti uspešni in znani starši kaj poznajo, so okrogle obletnice šole, ko tisti iz bolj ustvarjalnih poklicev včasih sodelujejo pri pripravi proslave, pa je malo bolj zabavna zaradi tega.

Isto je bilo v vrtcu, samo tam so imeli otroci več koristi od vseh teh staršev, ker so velikokrat povabili celo skupino v svoje službe in so ta mali resnično uživali.

To je pa tudi vse, ne v eni, ne v drugi ustanovi niso zganjali/ne zganjajo posebnega cirkusa okrog teh otrok ali njihovih staršev.

Cudovito! Temu se rece zdrav pristop zaradi zdravega odnosa do sebe, drugih in zivljenja:)

Slovenija je tozadevno najbolj toga drzava na svetu. Verjetnost, da bo v Sloveniji nekdo uspel preiti iz enega druzbenega sloja v drugega je zanemarljiva.

[img]http://psn.sdn.si/sn/img/s975x650/16/056/635920054966097221_tabela3h.jpg[/img]

Zato je tudi znacilno za Slovenijo, da so izselitve v druge drzave povecini druzbeno in zelo redko ekonomsko pogojene.

New Report

Close