Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Oh, ta presneta televizija

Oh, ta presneta televizija

Ku-ku vsem mamicam (pa tudi očkom in malim nadebudnežem)!

Najverjetneje je lepo biti mali otroček – vsi te crkljajo in ti si še tako lahko mali lumpek, mami te bo vedno imela neskončno rada. Na začetku si še eno malo pišče ampak si vsak dan večji in vsak dan odkriješ nekaj novega…dokler ne pride dan ko odkriješ – TELEVIZIJO! To je nekaj najlepšega, nekaj najbolj čarobnega kar se mu je zgodilo, vse migeta, žive barve, zvok… Vsaj pri naši mali žabiki je tako.Stara je pet mesecev in televizija je pri njej zakon.Kadar je sitna in kar nekaj v tri dni joka – samo da bo zagledala televizijo, bo svet zanjo spet v lepši luči.
Se je morda tudi pri vas zgodila ljubezen na prvi pogled? Kdaj sploh otroci lahko začnejo z gledanjem televizije, seveda zaradi vpliva na razvoj oči in vida?

En lep TV pozdrav!

V knigi Otroška duša je ranljiva je priporočeno, da do 2. leta ne gleda televizije, potem pa menda 5 dni v tednu po 10 minut in tako dalje…

Javlja se še ena taka mamica.
Tudi moj prvi otrok je bil tak. Pri 5 mesecih je bila zanj TV potešitev, ki je ga je čudežno pomirila. In nikoli ne bom pozabila kako je “spremljal” teniške dvoboje na “wimbledonskih” igriščih. Z najširšim nasmehom…
Sedaj je že velik fant z izvrstnim vidom.
Res je, v knjigah marsikaj piše. Tudi to, da mora biti otrok ko se rodi, na prvem “sprehodu” 10 minut, pa potem 20, itd. Mi smo bili zunaj toliko časa, da sem vedela, da ga bo zagrabila lakota(3 ure na začetku), pa tudi nikoli ni bilo nič narobe.
Kaj hočete – vsaka mama ravna po svoje in upa (verjame), da dela dobro.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi moj pikec, ki je star komaj 3 in pol mesece z zelo velikim pogledom in zanimanjem “bulji” v televizijo.Ko jo zagleda, nepremično strmi v ekran in je čisto tiho.
Jaz mu pustim par minutk in potem ugasnem, da mu ne bi pokvarilo vida, ker sem prebrala da ne smejo otroci tako majhni gledati tv.Mislim pa da mu par minutk tu in tam ne bo škodilo.Po moje jim je zanimivo to ko se vse blešči, premika, so žive barve…

O vplivu na vid na žalost ničesar ne vem. Lahko pa ti povem mnenje pediatra, da televizija spodbuja pri otroku različne strahove. (grde sanje, nemirno spanje..).
Sama sem proti televiziji v neomejenih količinah in prekmalu. Pri nas sva se z možem tako disciplinirala, da dokler je malček, ki ima že 32 mesecev, buden, smo rajši,. skupaj popolnoma brez televizije. Če pa si jo izrecno želi, mu dovoliva od 2 leta naprej, da si z enim od naju ali pa z obema, nikoli pa ne sam, saj je TV enostranski medij, s katerim ne moreš komunicirati, pogleda dve risanki o Pikiju ali o Maisy- Minki. Še posebej ti priporočam slednjo, ki na žalost ni sinhronizirana, je pa idealna za malčke, ki se ob njej lahko učijo tudi prvih angleških besed.

Daša

Ah, verjetno ni dobro, da že tak malček zija v TV ekran, ampak če ti kdaj kaj pogledaš, mu sploh ne moreš tega preprečiti, kajne ! Takrat se zazija v TV kot v nekaj najbolj čarobnega – pozabi, da je lačen, žejen, zaspan (no, ali pa ga to še dodatno uspava), vsa sitnoba izgine, in kar pozabi, da okoli njega obstaja še kaj drugega. A ti je znano ? Jaz sem bila prav nesrečna, ko se je naša tamala vedno tako radostno zazrla v TV (sploh če je bil na programu Jonas – očitno so jo tiste barve in zvoki še dodatno začarali). Če poudarjajo, da Tv tako kvari vid, kako je šele škodljive za naše male štruce ?!? Ampak naj te še potolažim: za našo Laro je danes (pri njenih skoraj 11 mesecih) TV zadnja briga. Enostavno jo je nekega dne minilo. Ves čar svetlobe in spreminjajočih barv je čez noč poniknil neznano kam. mogoče se bo podobno zgodilo tudi pri vas. Naša se zdaj zagleda v TV ekran zeloooo redko, pa še to navadno takrat, ko se tam pojavijo kakšni psi, mačke in druge domače živali. Zdaj očitno gleda TV zaradi točno določene stvari, ki jo pozna, ne pa le zato, ker se nekaj blešči in oddaja glasove.

Vesnica

Ne zagovarjam televizije kot varuške ali pa kot sredstva, da se dete umiri, ko se mami ne da ukvarjati z njim. Po vaših postih pa sodim, da pri vas ni tako, zato se mi ne zdi nič narobe, če otrok kdaj gleda v televizijo, seveda ne od blizu. Naš je včasih kar nos gor naslonil, pa smo ga tega odvadili tako, da smo mu pred kavč (dovolj stran od teveja) dali njegovo pručko. Televizije ne gleda veliko, risanko, v nedeljo Živ žav, v soboto, če je slabo vreme Petra zajca in prijatelje… Ima pa zelo rad in kar me precej preseneča, ker je šele 2.5 let star, da se midva uleževa na kavč (v žličko) in potem gledava kakšne dokumentarce, najraje o naravi… Tako je zadnjič, ko je naš maček ponovno prineel miško na prag, čisto mirno izjavil” glej mami, mucek je ujel miško, je bil lačen, a ne?” Torej včasih s televizijo odkrijejo tudi kak del življenja in ga povežejo z realnostjo… Če so starši aktivno zraven, se mi nekaj minut televizije na dan, ne zdi tako napačno.
T.

nasi 18 mesecnici je tv zadnja briga. sami zelo malo gledamo tv, ceprav je vcasih prizgan tudi kar tako v en dan. v nedeljo zjutraj se veseli telbajskov, jih gleda kasnih 15 minut – to je kar najvec in konec. zato pa raje “bere knjige” tudi po uro in pol. popolnoma mirno in zbrano. me zanima kdaj bo ponovno odkrila tv.

k.

New Report

Close