Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek varčevanje za potovanje

varčevanje za potovanje

na kakšen način varčujete za potovanja.ali vsak mesec malo na stran položite,ali si vzamete na obroke,..zaradi skromnega finančnega stanja naše družine si ne moremo kar tako privoščiti potovanj,izletov ,toplic..samo krajši poletni oddih kje drugje kot pri sosedih.naslednje leto pa bi rada z možem šla na potovanje za okroglo obletnico. tudi midva bi si rada vsaj enkrat kaj privoščila,vendar ne vem kako naj se lotim šparanja?raje bi sama organizirala, ker je ceneje, ampak karte je potrebno vnaprej kupovat da so cenejše,hotele tudi rezervirat prej..zdaj pa razmišljam če bom najprej 10mesecev na kupček devala bo do odhoda vse spet dražje ker bo tik pred zdajci. oh, ja včasih se mi zdi da prav moramo”tisti ta bolj bogi”samo doma ostajat,premožnejši pa si lahko svet ogledujejo in doživljajo.:( imate kakšne uporabne predloge?(pa še to,kadimo in pijemo itak ne,da bi se od tega kaj nabralo)

začni dajat na stran

karte kupi kar hitro, spremljaj kak teden dva gibanje cen in kupi.

koliko so karte v primerjavi s celotnim potovanjem? mogoče vzameš kredit na pol leta in karte v tem času odplačaš.

hotele lahko rezerviraš vnaprej, plačaš pa ob koriščenju

ves čas pa šparaš, če do odhoda zmanjka malo denarja, vzameš še kak hitri manjši kredit…

enkrat pa si lahko privoščiš….

kam bi pa rada šla?

če nimaš nobene posebne želje kam it, potem naredi izbor destinacij in išči poceni letalske karte, hkrati izbiraj države, kjer je tudi življenje cenejše.

letalske karte danes res lahko dobiš že za nekaj deset evrov in za to verjetno ni treba šparat več mesecev. Nastanitev pa spremljajo preko Booking.com in airbnb.com, da vidiš kako se vrtijo cene. Tu res lahko dobiš zelo ugodne varjante.

Zacni sparat, dajaj na stran in potem vzames last minute rezervacijo. Jaz ne bi delala rezervacij eno leto vnaprej, saj se v tem casu lahko se locita in kaj bos potem 😉 In ze nekaj casa vsi delajo last minute, da se obstajajo zgodnje rezervacije si sploh ne predstavljam.


first minute zna bit glih toliko ugodno, kot last minute… da ne govorim o tem, da pri last minute ponavadi neke izbire tudi nimaš

nimava še točne destinacije.mož je sicer nekaj govoril o križarjenju,vendar meni to ni všeč,bi pa rada oba šla tako varjanto,kjer ni samo poležavnaje na plaži no nekaj dni že,ampak kombinacija s kakšnimi pohodi,ali izleti.oba rada hodiva v hribe.zato tudi mislim da je bolje da sama organizirava kakšen teden potovanja,ki bi to oboje zajemalo.nekaj je bilo govora o sicilije,korziki,španiji,..zelo bi bila hvaležna za kakšne predloge..in okvirne cene ,če lahko

Počitnic ali potovanja ne bi nikoli “vzela na obroke”, ker si privoščiva samo stvari v okviru najinih finančnih zmožnosti. In seveda ker zmeraj potujeva v lastni režiji. Na morje hodiva s šotorom, dostikrat kampirava tudi na potovanjih po Evropi. V glavnem gre kar iz sprotnega budžeta, včasih pride zraven regres, če ga dobimo pravočasno, pa mogoče grem malo v minus/limit, ki ga potem pokrijem v mesecu ali dveh. Kadar potujeva z letalom, se pa stroški itak malo porazdelijo, ker letalske karte je seveda treba nabavit kar nekaj mesecev prej, da so čimbolj ugodne, včasih je treba vnaprej plačat tudi kakšno akontacijo za apartma, tako da je del stroškov pokrit že pred potovanjem.
Poskusi vsak mesec dati nekaj na stran za potovanje, magari v kuverto v predalu, kakega pol leta pred nameravanim odhodom začni spremljat ceno letalskih kart in kupi, ko se ti bo zdelo ugodno, recimo vsaj 3-4 mesece vnaprej. Ko imaš karte, začneš pa iskat še ugodno namestitev. Potem je pa odvisno, če je to potovanje z ležanjem na plaži ali potepanje naokoli z raznimi ogledi – v tem drugem primeru je seveda strošek nekoliko večji in se včasih splača kakšne vstopnine plačat tudi vnaprej, preko spleta, zna bit ceneje pa še kakšnim vrstam se s tem izogneš.
Vsekakor pa pri potovanjih velja – v okviru svojih zmožnosti.

Če imaš v glavi točno določeno destinacijo, bo najbrž scenarij tak, kot si ga opisala, torej bo v zadnji minuti potovanje točno tja verjetno dražje.
Za last minute moraš biti precej prilagodljiv – greš pač tja, za kamor so na voljo ugodne ponudbe.
Drugače je rezervacija letalskih kart po nenapisanih pravilih nekako najbolj ugodna dva do tri mesece pred izbranim datumom, tako da imaš dovolj časa za šparanje. V tem času pa malo brskaj po netu in izbiraj destinacije, da boš v trenutku, ko je treba rezervirat, že vedela, kam.
Pozanimaj se tudi, kako delujejo error fare. Včasih dobiš res ugodno, samo treba je biti hiter.

recimo sicilija
tja greš lahko z vlakom – ne rabiš letalske karte. priporočam ti oglede taormine, sirakuz, etne – to je vse vzhodna obala, kjer imaš tudi krasne plaže

en teden imaš kaj videt pa tudi malo kopanja si lahko privoščiš.


Niste samo ta bogi doma. Obstajamo tudi tisti, ki zaradi zdravstvenih razlogov komaj kam gremo, pa bi nekako še zmogli te stroške. Že en nedeljski izlet zna biti problem.

Cenovno se da zelo ugodno prit skozi s Sicilijo, Sardinijo in Španijo – odpri spletno stran Ryanaira in poglej, kam vse vozijo. Kakih hribov tu sicer ni, je pa ogromno za videt. V Trapani (Sicilija) in Valencio lahko letiš tudi iz Trsta, veliko več možnosti je iz Trevisa. Tudi za manj kot 50 evrov na osebo povratna vozovnica. Na destinaciji pa rezerviraš apartma, za kar imaš tudi en kup spletnih strani. Okvirne cene so seveda zelo “raztegljive”, odvisno, kako ugodno dobiš letalske karte in namestitev. Naju je lani 1 teden Sicilije (Trapani-iz Trsta) stal 150 evrov letalo (z doplačilom za kovček vred) pa 350 evrov apartma za 1 teden, če prišteješ še vožnjo do Trsta in nazaj in 1 teden parkinga vsa skupaj 600 evrov. Na Siciliji se kar splača za per dni vzet rentacar, da se zapelješ malo naokoli. Enako na Sardiniji, Če greš v Španijo – Barcelona, Valencia, Malaga …, je pa javni prevoz kar dobro organiziran in se da tudi z vlaki in busi kam prit.

ok, po tem kar si napisala ti jaz priporočam 5Terre v Liguriji Italija.
gresta z avtom, rezerviraš hotelček, sobo, apartma … na bookingu ali airbnb v eni od petih vasic ali pa Levanto, ki je severno od petih vasic in zna bit cenejša.
tu se lahko kopaš, hodiš po poteh med vsemi petimi vasmi, so narejene peš poti in na info točki dobiš zemljevid z vsemi info. Vsaka pot ima svoje ime, ena od njih je ljubbezenska pot. Peljejo te čez vinograde in oljčne nasade. poleti zna bit vroče. Če se utrudiš in se ti ne da več imaš vlak, ki se ustavi v vsaki in je glavna povezava med jugom IT proti Genovi oz. azurni obali.
vasice so pa itak vsaka zase nekaj posebnega in lahko vsako od njih raziskuješ ves dan in več, ješ dobro hrano, piješ dobro vino, gledaš čudovit sončni zahod …

mi smo bili tam družinsko, ampak z možem se bova enkrat vrnila sama. Sva in smo dali čez veliko sveta, ampak ta kotiček je res lep, blizu in dejansko ne rabiš prej rezervirat nič. Kakšen dan prej za prenočišče.

Jaz ti samo svetujem, da glej malo tudi aranžmaje, ker zna bit včasih veliko ceneje kot v lastni režiji.

obatroje ☺
če je odeja prekratka se pa jaz skrčim, da sem ves pokrit

ok, po tem kar si napisala ti jaz priporočam 5Terre v Liguriji Italija.
gresta z avtom, rezerviraš hotelček, sobo, apartma … na bookingu ali airbnb v eni od petih vasic ali pa Levanto, ki je severno od petih vasic in zna bit cenejša.
tu se lahko kopaš, hodiš po poteh med vsemi petimi vasmi, so narejene peš poti in na info točki dobiš zemljevid z vsemi info. Vsaka pot ima svoje ime, ena od njih je ljubbezenska pot. Peljejo te čez vinograde in oljčne nasade. poleti zna bit vroče. Če se utrudiš in se ti ne da več imaš vlak, ki se ustavi v vsaki in je glavna povezava med jugom IT proti Genovi oz. azurni obali.
vasice so pa itak vsaka zase nekaj posebnega in lahko vsako od njih raziskuješ ves dan in več, ješ dobro hrano, piješ dobro vino, gledaš čudovit sončni zahod …

mi smo bili tam družinsko, ampak z možem se bova enkrat vrnila sama. Sva in smo dali čez veliko sveta, ampak ta kotiček je res lep, blizu in dejansko ne rabiš prej rezervirat nič. Kakšen dan prej za prenočišče.[/quote]

No Cinque Terre pa res niso neko potovanje, tja greš lahko za en podaljšan vikend, je čisto dovolj. Si res ne znam predstavljat, kaj bi tam počela cel teden. Zguba časa, ko je v bližnji in daljni okolici toliko lepega in zanimivega za videt.

Z vlakom? Iz kod?

Z vlakom? Iz kod?[/quote]

od kod?
jaz sem šla iz trsta, prestopila v benetkah in bologni
do tja pa z busom

Z vlakom? Iz kod?[/quote]

od kod?
jaz sem šla iz trsta, prestopila v benetkah in bologni
do tja pa z busom[/quote]

a ni sicilija otok?

od kod?
jaz sem šla iz trsta, prestopila v benetkah in bologni
do tja pa z busom[/quote]

a ni sicilija otok?[/quote]

loool

ja, ne boš verjela, je otok.
ampak obstajajo tudi trajekti in obstajajo trajekti za vlake.

samo pretovorili so nas na ladjo in na drugi strani dol

a ni sicilija otok?[/quote]

loool

ja, ne boš verjela, je otok.
ampak obstajajo tudi trajekti in obstajajo trajekti za vlake.

samo pretovorili so nas na ladjo in na drugi strani dol[/quote]

pardon, ker nisem vedela za trajekt, ki prevaža tudi vlake.

loool

ja, ne boš verjela, je otok.
ampak obstajajo tudi trajekti in obstajajo trajekti za vlake.

samo pretovorili so nas na ladjo in na drugi strani dol[/quote]

pardon, ker nisem vedela za trajekt, ki prevaža tudi vlake.[/quote]

Ja, človek se celo življenje uči …
Prav hecno je videt, ko vlak natovarjajo na trajekt, sem opazovala.

Sicer pa ne verjamem, da je vlak cenejša opcija kot letalo, recimo Ryanair iz Trsta ali Trevisa. Da ne omenjam, koliko dlje traja.


maš prav, nisem opazila, da leti na sicilijo…

ok, po tem kar si napisala ti jaz priporočam 5Terre v Liguriji Italija.
gresta z avtom, rezerviraš hotelček, sobo, apartma … na bookingu ali airbnb v eni od petih vasic ali pa Levanto, ki je severno od petih vasic in zna bit cenejša.
tu se lahko kopaš, hodiš po poteh med vsemi petimi vasmi, so narejene peš poti in na info točki dobiš zemljevid z vsemi info. Vsaka pot ima svoje ime, ena od njih je ljubbezenska pot. Peljejo te čez vinograde in oljčne nasade. poleti zna bit vroče. Če se utrudiš in se ti ne da več imaš vlak, ki se ustavi v vsaki in je glavna povezava med jugom IT proti Genovi oz. azurni obali.
vasice so pa itak vsaka zase nekaj posebnega in lahko vsako od njih raziskuješ ves dan in več, ješ dobro hrano, piješ dobro vino, gledaš čudovit sončni zahod …

mi smo bili tam družinsko, ampak z možem se bova enkrat vrnila sama. Sva in smo dali čez veliko sveta, ampak ta kotiček je res lep, blizu in dejansko ne rabiš prej rezervirat nič. Kakšen dan prej za prenočišče.[/quote]

No Cinque Terre pa res niso neko potovanje, tja greš lahko za en podaljšan vikend, je čisto dovolj. Si res ne znam predstavljat, kaj bi tam počela cel teden. Zguba časa, ko je v bližnji in daljni okolici toliko lepega in zanimivega za videt.[/quote]

vsaka destinacija je lahko le vikend destinacija, ampak od tega nimaš ravno veliko.
ko nekam greš, je treba uživat, sploh če greš z možem, po dolgih letih nekam sam.

nama so tudi rekli da v bankoku nimaš kaj počet, sva bila 14 dni samo v tem mestu in še je zmanjkalo časa, enako lahko rečem še za marsikatero destinacijo.

zame ni bistvo potovanja to, da rečem da sem nekje bila, ampak da prostor kjer sem resnično doživim in občutim.


maš prav, nisem opazila, da leti na sicilijo…[/quote]

Leti iz Trsta v Trapani in iz Trevisa v Trapani, Palermo in Catanio.

No Cinque Terre pa res niso neko potovanje, tja greš lahko za en podaljšan vikend, je čisto dovolj. Si res ne znam predstavljat, kaj bi tam počela cel teden. Zguba časa, ko je v bližnji in daljni okolici toliko lepega in zanimivega za videt.[/quote]

vsaka destinacija je lahko le vikend destinacija, ampak od tega nimaš ravno veliko.
ko nekam greš, je treba uživat, sploh če greš z možem, po dolgih letih nekam sam.

nama so tudi rekli da v bankoku nimaš kaj počet, sva bila 14 dni samo v tem mestu in še je zmanjkalo časa, enako lahko rečem še za marsikatero destinacijo.

zame ni bistvo potovanja to, da rečem da sem nekje bila, ampak da prostor kjer sem resnično doživim in občutim.[/quote]

V glavnem se strinjam s tabo. Sama marsikatera mesta in kraje, ki so mi ljubi in zanimivi (Dunaj, London, Pariz, Barcelona, Toskana) obiskujem večkrat, saj zmeraj odkrivam nove in nove stvari. Bi tudi kdo rekel, da Dunaj “obdelaš” v treh dneh, sama sem bila tam že enih desetkrat. Ampak Cinque Terre za en teden pa ne bi. Tako kot se mi nikjer na morju ne leži en teden na plaži.

New Report

Close