Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

ČRNA REDKEV

Default avatar

JOŽE

ČRNA REDKEV je odlično živilo za zdravje ŽOLČA, očisti črevo,odvaja vodo iz telesa.....in še kaj.
Jaz iz črne redkve iztisnem sok, ki ga potem zmešam z medom in ga pijem po žlicah tri dni, potem pa zopet čez nekaj časa kuro ponovim.Črno redkev naredim včasih tudi v solati skupaj s kuhanim fižolom v zrnju.
Kako pa kaj vi pripravlajte to čudežno zdravilo??
Ali pa je sploh ne pripravljate, ker potem cela hiša SMRDI še dva dni.Jaz jo grem lupit in rezat kar na teraso,hihihihihhi...
Default avatar

petra

pripravim jo podobno- v solati s fizolom. meni ne smrdi,je pa res,da ima mocan specificen vonj. z medom sem vcasih pripravljala redkev za hcero/ko je bila se majhna/. v repo sem izdolbla luknjo, vanjo zlila malo medu in pustila stati cez noc. to naj bi bilo cudezno zdravilo proti kaslju,prehladu...
me pa prav zanima,kako bi se jo lahko se pripravilo! lp petra
Default avatar

Avena

Tudi jaz jo pripravljam s fižolom in obveznim bučnim oljem. Mi je zelo všeč, ampak moj želodec jo pa ne mara preveč. Ampak včasih si pa ne morem kaj, da jo ne bi pripravila.
Všeč mi je tudi solata iz naribane redkve in korenja. Pa še lepo pisano zgleda.
Za izdolbeno in polnjeno z medom za zdravilo sem že slišala, izkušenj s tem pa nimam.
Potem mi pa zmanjka idej.
Default avatar

Toti

Redkev, dobro oprano in neolupljeno izdolbemo, repek malo skrajšamo a
pustimo kakšen cm, postavimo na kozarec in v vdolbino redkve damo med.
Čez nekaj časa bo začel sok redkve in medu teči v kozarec.
Default avatar

JOŽE

kdor ima sokovnik, mu ni treba redkve sočiti tako kot je opisnao zgoraj.Enostavno redkev (olupljeno seveda) vržeš v sokovnik in v sok potem zmešaš veliko žlico (ali 2) medu.
Default avatar

JOŽE

mo, med je predvsem zaradi spremembe okusa, ker je okus sicer zelo čuden.
Default avatar

korenček

Nekje sem prebrala, da črne redkve ne bi smeli soliti. Pa ne vem zakaj. To je priporočal celo dr. Kneipp.
Default avatar

Mitka

Pozdrav!

Pri nas imamo najraje črno redkev s fižolom, v solati. Po pravici - prav nič mi ne smrdi, obratno! Imam pa nekaj receptov in jih tule posredujem.

Črna redkev s kislo smetano

60 dag črne redkve, 10 dag kisle smetane
Dobro oprano surovo redkev olupimo, naribamo, jo solimo, premešamo in polijemo s kislo smetano.

Črna redkev z jabolki

4 črne redkve, 1 jabolko, 10 rdečih redkvic, sol, olje, 1 žlička limoninega kisa
Črno redkev operemo, olupimo, naribamo, osolimo in zmešamo z oljem. Na to naribamo oprano jabolko, pokapamo z limoninim sokom, zmešamo in ponudimo.

Črna redkev s posebno salamo

60 dag črne redkve, 40 dag posebne salame, 4 žlice olja, sol, poper
Dobro oprano surovo redkev olupimo, drobno naribamo, solimo, zabelimo in vmešamo na kocke ali na lističe narezano posebno salamo.

Črna redkev s kislimi kumaricami

1 črna redkev, 10 dag zelja, 2 kisli kumarici, 1 žlica sesekljane čebule, 1 žlica zrezanega drobnjaka, majoneza po okusu, kis, sol
Očiščeno redkev naribamo. Zelje operemo in zrežemo na rezance. Kumarici sesekljamo. Vse zmešamo, solimo, malo okisamo in prelijemo z majonezo.

Črna redkev z bučnim oljem

80 dag črne redke, 4 žlice bučnega olja, sol, kis
Naribano olupljeno redkev osolimo, ji prilijemo bučnega olja in kisa po okusu.

Črna redkev z jajci

4 črne redkve, 4 trdo kuhana jajca, 3 žlice olja, kis, sol, poper, pest sesekljanega peteršilja
Redkev naribamo, zmešamo z oljem, kisom, soljo in poprom ter prelijemo po potrebi tolikovode, da je zmes kašasta. V trdo skuhana jajca še vroča narežemo na rezine, jih damo v solatno skledo in prelijemo s pripravljeno redkvijo, potresemo s peteršiljem.

Redkev z olivami

50 dag redkve, 8 dag oliv, 4 žlice olja, 1 žlička naribane čebule, peteršilj, kis, sol
Redkev olupimo, naribamo, posolimo, premešamo s čebulo, prelijemo z oljem in okisamo. Na koncu okrasimo z olivami.

Mešana solata

3 srednje debele redkve, 2 rdeči pesi, 2 kisli jabolki, 5 žlic olja, sadni kis, sol
Oprano in očiščeno redkev, peso ter jabolki drobno naribamo, solimo, prelijemo z oljem, kisom, premešamo in ponudimo.

Pikantni preliv - za 1 osebo

3/4 skodelice naribane redkve, 1/4 skodelice nasekljane kreše, 3 žlice majoneze
Vse sestavine premešamo in pred uporabo damo za pol ure v hladilnik. S tem prelivom lahko prelijemo trdo kuhana jajca ali pa pripravimo krompirjevo solato.

Meni je začelo kar po črni redkvi tule okrog računalnika dišat, prav zljubilo se mi jo je. - Je pa res zdravilna, izboljšuje presnovo, dobra je za boljše delovanje jeter, nekateri verjamejo, da topi žolčne kamne (kar pa jaz ne verjamem).

Vsem lep pozdrav.
Default avatar

Babi

Hej!

Mitka je prava zakladnica:))

Do zdaj sem jo samo s kuhanim fizolom, dodam tudi malo hrena.
Nam je zelo vsec in mi nic ne smrdi.

Hvala za vse predloge, ki jih bom upostevala. Lep pozdrav Babi
Default avatar

TanjaB

Hej, Mitka, krasni recepti, mi jo sicer najraje jemo kar drobno zribano, sol, kis in olivno olje.
Bom pa seveda poskusila še kaj, hvala. lp
Default avatar

LindaO

No, jaz sem pa z redkvijo malo eksperimentirala po svoje. Našim je bilo všeč. :)

Paprike polnjene z redkvijo:

Rdeče (lahko tudi zelene) paprike prepolovimo in malo posolimo. V ponvi segrejemo žličko olja in dodamo dodamo na kockice narezane redkvice in bučke. Solimo, popramo ali še kako dodatno začinimo, pač po okusu. Približno 10 minut narahlo pokuhavamo, da je redkvica skoraj zmehčana. Vode ne rabimo doliti, saj je dovolj spustijo bučke. S pripravljeno zmesjo napolnimo polovice paprik, ki jih damo v pečico na 200- 220 za 10 minut. Potem dodamo še skuto. Povečamo temperaturo na 240 in počakamo še približno 10 minut. Jed bi morala biti s tem gotova. Morda nekoliko več priprav, ampak v bistvu preprosta, zdrava in okusna jed :)
Default avatar

mr_izi

Ni mi jasno zqa lupite redkev, pa je ja največ tadobrih stvari v olupu. Tudi pregrevanje , je grehota. Pohvalni so recepti.
Dobre tek!
mr_izi
Default avatar

roba

jaz črno redkev narežem na kocke,niti jo ne lupim in prelijem z medom tliko da med prekrije zadevi ter pijem dokler ni prazno.rezultat se pokaže po kakem dnevu je pa tole odlična zadeva proti prehladu in kašlju.
Default avatar

tonee

Ni boljšega kot naribana črna redkev, malo olja in soli in zraven v oblicah krompir. Mmmm, poskusite. Ravno dovolj za večerjo.
Default avatar

Mare CASANOVA

NI NIČ KOMPLICIRANO , SAMO NARIBAŠ = OBVEZNO DOMAČO ČRNO REDKEV ,POSOLIŠ, POLIJEŠ Z OLJEM, DODAŠ MALO KISA, PREMEŠAŠ, ODREŽEŠ KOS KRUHA, POLOŽIŠ NA MIZO, VZAMEŠ VILICE, PRISTAVIŠ STOL, SE VSEDEŠ K MIZI IN ZAČNEŠ JESTI IN TO JE TO.
JE PA NEKAJ NA TEM, KOLIKOR SI NARIBAL/A ČRNR REDKVE, TOLIKO JE POJEŠ!
Default avatar

grizzliy

odlicno