Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Barca, kdor koli… Naslov podjetja

Barca, kdor koli… Naslov podjetja

Potrebujem pomoč. Sem v fazi preoblikovanja podjetja iz SP-ja v d.o.o.. Zanima me, kaj naj storim z naslovom podjetja. Tu, kjer je bilo podjetje registrirano zdaj, namreč ne opravljam dejavnosti, pač pa na drugem naslovu. Problem je v tem, da mi je lažje, če pošta prihaja na domači naslov, ne pa na firmo. Zdaj pa slišim, da je po novem tako, da mora biti naslov podjetja dejansko tam, kjer se dejavnost opravlja. Iščem po spletu, pa ne najdem nič. Kaj naj storim, naj pustim tako kot je, ali je bolje, da menjam naslov?
Najlepša hvala.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-koticek/ustanovitev-podjetja/ustanovitev-d.o.o

Sedež družbe je kraj, ki je kot sedež družbe vpisan v register. Za sedež je mogoče določiti kraj, kjer družba opravlja dejavnost, ali kraj, kjer se v glavnem vodijo njeni posli, ali kraj, kjer deluje poslovodstvo družbe. Poslovni naslov se nahaja v kraju sedeža. Primer: sedež – Krško, poslovni naslov – Pavlinova 3.

Kje imam lahko prijavljen sedež in poslovni naslov?

– na naslovu stalnega prebivališča,
– na naslovu začasnega prebivališča,
– na naslovu staršev ali prijateljev,
– na naslovu nekega drugega podjetja ipd (primer: MP virtualna pisarna).
Za sedež družbe ni predpisanih posebnih pogojev (razen za določene dejavnosti), je pa potrebno soglasje za registracijo s strani lastnika podjetja.

Barca, hvala. Trapasto sem napisala, napisati bi morala, da sem slišala, da SE PRIPRAVLJAJO SPREMEMBE v zvezi z naslovom. Zato sem v dvomih, kaj naj naredim. Saj veš, pri preoblikovanju oziroma pri kakršnih koli spremembah pride potem tudi do strošov. Tiskanje kuvert, žigi, logo, notar…

New Report

Close