Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Cepljenje – tetanus

Cepljenje – tetanus

Spoštovani,

ker me je opraskala mačka, sem se šla cepit proti tetanusu.
Prejela sem en odmerek, dobila pa bi naj še dva. Ker se zdravim zaradi raka, me sedaj skrbi, da ne bi imelo to cepivo kakšne negativne posledice na mojo bolezen. Zdravim se s herceptinom in x-gevo. Prosim vas za mnenje ali naj nadaljujem z 2.dozo ali raje prekinem s cepljenjem.
Ali ima mogoče cepivo kakšen negativen vpliv na zdravila, ki jih prejemam?

Hvala za odgovore.

Pozdravljeni,

cepljenje proti tetanusu nima druge kontraindikacije kot znano preobčutljivost za sestavine cepiva. Z zdraviloma Xgeva in Herceptin nima navzkrižnih omejitev.
Svetujem le, da preverite, če ste bili kdaj v življenju bazično cepljeni proti tetanusu. Če ste prejeli 3 bazične odmerke, potem potrebujete samo poživilni odmerek, ki ste ga že prejeli. Upošteva se zabeležena cepljenja, da bi res vse, ki potrebujejo cepljenje ali jih tetanus ogroža, bili zaščiteni pred to hudo boleznijo.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor. V otroštvu sem bila cepljena, vendar nimam cepilne knjižice in s tem dokazila o tem. Ali je kaj narobe, če se sedaj cepim ponovno s tremi odmerki?
V zvezi z reakcijo oz. stranskimi učinki cepljenja me še zanima ali so pri 2.odmerku ti enaki ali pa obstaja možnost, da se pojavijo v hujši obliki? Po 1.odmerku sem imela cca 14 dni na mestu cepljenja zelo oteklo, rdeče in bolela me je vsa roka, rahlo sem imela povišano temperaturo.

Hvala in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Nič ne bo narobe, če vas cepijo še enkrat.
Reakcije po cepljenju so pričakovane, a hujšega, kot ste navedli, po 2. odmerku ni pričakovati.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

včeraj sem bila cepljena proti tetanusu (2.odmerek). Danes zjutraj pa sem se zbudila z vnetim grlom in zamašenim nosom, čez dan se je pojavil tudi glavobol in bolečine v mišicah. Ali je kaj narobe, ker sem se cepila? Se lahko zaradi tega kaj zakomplicira? Ali lahko pride do kakih posledic zaradi cepiva, ker sem bila cepljena takrat, ko sem zbolela oz. pred tem in je verjetno imunski sistem oslabljen?
Kaj lahko sedaj storim?

Za odgovor se vam zahvaljujem,

LP

Pozdravljeni,

storiti ne rabite ničesar. Vaš zdrav imunski sistem bo zmogel aktivirati tako tvorbo protiteles proti virusu kot aktivacijo spominskih imunskih celic. Namerni sicer tega ne počnemo, počakamo, da akutna bolezen mine.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Torej mi ni treba skrbeti, da bi cepivo vplivalo na slabši izid bolezni ali povzročilo kakšne druge komplikacije, ker sem bila cepljena ravno preden je bolezen izbruhnila? Zdravim se tudi zaradi raka in sem sedaj še bolj zaskrbljena glede posledic tega cepljenja.

Lep pozdrav!

Prepričana sem, da vas ni treba skrbeti!

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala vam za odgovor…ste me pomirili.

Lep pozdrav!

New Report

Close