Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi v današnjih razmerah ukrepal on

Kako bi v današnjih razmerah ukrepal on

– glede migrantov

Noben ne bi hoti v jugo prit.

Saj vemo, ven bi vrgli že ponarodelo frazo “Budite oprezni, neprijatelj vreba sa svih strana” in bili bi v popolni pripravljenosti.

Izgleda da je tu sama mladina. Pa da malce osvežim spomin. V njegovih časih je bilo tu precej “migrantov”. Mislim da smo jim celo subvencionirali študij. Bilo jih je precej v študentskih domovih (ja, tudi v Ljubljani, v istem, kot sem bival sam). Nekih posebnih težav z njimi ni bilo (nekateri bodo sedaj trdili, da so se “pometle pod preprogo”). No, jaz sem 4 leta preživel v bloku “IV”, a osebno nisem slišal za nobene.
Nekateri so doštudirali, drugi ne. Nekateri so se vrnili v svoje domovine, drugi so ostali pri nas. Si ustvarili družine in kariere. In slovenija še stoji.

Stari (TITO) je bil bolj pameten.
Na račun dvolične igre je počrpal (sicer za državo in del zase) denar iz vzhoda in zahoda. Ko je tega zmanjkalo je omogočil, da je lahko vsak državljan dobil potni list in s potniki listi je izgnal na zahod iz SFR Jugoslavije 2.500.000 ljudi (delavcev) ki so s svojimi dohodki futrali 10-12.000.000 Jugoslovanov v Yugi.

popoln mimosunek od vprašanja ☺
JBT je bil prijatel s tirani od koder so današnji begunci ☺
Mi pa smo s temi tirani vsaj posredno (NATO, koalicija voljnih … ) v vojni

Juga je imela mrtvo stražo. Torej nezakonito nisi mogel vstopiti živ, saj so te brez opozorila počili. Pravzaprav to ni bilo potrebno, saj so vsi vedeli, kaj sledi v primeru nezakonitega prečkanja in si čez niso upali.

Migrantje iz neuvrščenih, ki so tu študirali, so bili povečini sposobni in vsi preverjeni, tako da z njimi res ni bilo problemov. Ti, ki so ostali, danes prispevajo pozitivno k naši družbi.

Lepo jim bi povedal, da v Jugi nimajo kaj iskati. Ker je imela njegova beseda takrat nekaj veljave, se bi begunci Juge izogibali v velikem loku

Zgleda, da ste tu sama mularija in se ne spomnite časov, ko je ogromno črncev iz Afrike študiralo v LJ in MB. Tito bi jih povabil še več, saj bi huitro ugotovil, da gre za prijateljske neuvrščene države.

Z voditelji neuvrščenih držav bi se vse na hitro zmenil.

Tako bi bilo. Takrat je bilo bolj varno, smo bili varovani.Naj se sliši še tako čudno, na Titovo besedo se je dosti dalo. Tudi v svetu.

Tako bi bilo. Takrat je bilo bolj varno, smo bili varovani.Naj se sliši še tako čudno, na Titovo besedo se je dosti dalo. Tudi v svetu.[/quote]

Vedno je potrebno gledati kaj pravi večina in TITO je s svojim načinom vodenja in kakršnokoli je bilo zadovoljeval vsaj 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Jugoslovanov.
80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljuti v takratni YUGI je podpiralo TITA

New Report

Close