Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako veš, da ti je sladkor padel?

Kako veš, da ti je sladkor padel?

Sladkor v krvi imam 6,1 do 6,9, nič hudega, mi je bilo rečeno, je na meji. Berem o sladkorni bolezni, a nič ne razumem.
Če se ti v glavi vrti, bliska pred očmi, skoraj nič ne vidiš in imaš nizki pritisk, a to pomeni, da ti je sladkor padel in moraš pojesti nekaj sladkega? Razumem prav?
Hvala za odgovore!

Imas normalen sladkor posebno ce je merjen po jedi ce pa na tesce je pa res malce na meji.Ce ti pa pade sladkor pa cutis slabost, nemir, potenje.Ne se sekirat ,malce diete zivila z nizkim glikemicnim indeksom……zdravo zivljenje.

Nervoza, potenje, razbijanje srca, nemoč…..koma.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala! Ne, zmerili so mi ga na tešče.
A je možno, da mi škodi mleko? Ve kdo? Ali moram vedno nosit zraven nekaj sladkega ali ne?

j

Ti si potencialni S ll (sladkorni tip II)
Verjetno ne skrbiš za telo. Možno, da si predebela, giblješ se premalo, ne paziš pri prehrani in si v stresu. Ne vem.
To stopnjo lahko premagas s poboljšanjem teh vplivov.

Čakaj, zakaj bi ti jedla nekaj sladkega? Kolikor vem, se moraš držati živil z nizkim glikemičnim indeksom. Nekaj moraš pojesti, ko ti pade sladkor, to že, ampak ne nekaj sladkega.

Jasno je, če tebi sladkor pade, moraš zaužiti nekaj sladkorja.
Padanje zaznaš po počutju (zgoraj opisano), ali z meritvami (kupi si glukometer) in to moraš preprečit s pravilnim prehranjevanjem.

Tukaj na MON-u je forum Sladkorna in več informacij boš dobila tam.

Jasno je, če tebi sladkor pade, moraš zaužiti nekaj sladkorja.
Padanje zaznaš po počutju (zgoraj opisano), ali z meritvami (kupi si glukometer) in to moraš preprečit s pravilnim prehranjevanjem.

Tukaj na MON-u je forum Sladkorna in več informacij boš dobila tam.[/quote]

Pa ni jasno. Če zaužiješ sladkor, se nivo sladkorja v krvi hitro močno dvigne, to sproži sproščanje inzulina, čemur sledi hiter padec krvnega sladkorja in znaki hiperglikemije. Torej, ko ti sladkor enkrat že pade, je nekaj sladkega najslabša možna rešitev.

Je pa res to, kar si napisala potem – padec sladkorja moraš PREPREČITI, preden do njega sploh pride, in to s pravilno prehrano. Kopiram s foruma:
“Zaužijta 3 glavne in dva vmesna obroka, ki naj bodo sestavljeni iz 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sestavljenih ogljikovih hidratov (polnozrnata moka, kaše, otrobi, zelenjava, stročnice), 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} beljakovin in 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} maščob. Obroki naj bodo majhni, redni in brez (čim manj) enostavnih sladkorjev.”

Skratka – nikar sladkarij!

Imam sladkorno bolezen, ugotovljeno lani, vendar brez zdravil, samo zdrava prehrana.

A na test za sladkorno so te poslali? Jaz sem imela enkrat na tešče 6,45. Sem preko referenčne ambulante šla na testiranje – pitje glukoze. Test pozitiven. Po testu mi je naraslo na 12,2.

Pri osebni zdravnici sem vztrajala, da grem v diabetično ambulanto (me najprej ni hotela dat, češ, da je prehitro). Sedaj sem vodena v diabetični Bila sem tudi na dodatnih preiskavah (ultrazvok jeter in ledvic), na pregled pri okulistu še čakam. Bila sem tudi v diabetični
šoli. Se zdravo prehranjujem, v 1. letu sem shujšala 20 kg, prej 85, sedaj 65. Stara sem 52 let.

Veliko informacij najdeš na spletu. Pa tudi se nekako naučiš poslušat svoje telo. Popoldne ne jem sadja,
samo zelenjavo.

Pri padcu sladkorja je dobra rešitev študentska hrana. Suho sadje (rozine in podobno) ti na hitro dvignejo sladkor, oreščki (maščobe) pa ti potem dvignjen sladkor dlje obdržijo. Poskusi, ko boš potrebovala pomoč.

Hvala vam! A mislite, da je bleščanje (cikcak obroč v očeh) sploh lahko posledica padca sladkorja … ali pa zvišanja?

New Report

Close