Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kosilo za danes

Kosilo za danes

Napovedan lep soncem dan in ga želim lepo preživet, kosilo morem skuhat, kaj v eni uri, da bo dobro…sončne pozdrave vsem…(°.°)

Pire, piščanec po pariško, rdeča pesa, orehov sladoled

Juha, sv,kare v čebulni omaki, pražen krompir, korenje, cvetača, zelena solata


To ti pripravis v 1 uri? Za 1 ali 2 osebi mogoce res. Za 4 ali 5 konkretnih jedcev pa niti slucajno.

Sploh pa je zdaj, ko so dnevi kratki, boljse do 10 h pojesti neki konkreten zajtrk ali malico, vmes si v grobem pripravis za neko lahko kosilo in ga skuhas ob 16. ali 17. uri, ko gre sonce dol in prides domov.

Jaz bi zdaj dala na mizo jajca, sir, lahko tudi kake salame ali na hitro popecene zrezke,vlozeno zelenjavo in kruh. Za popoldan pa gosto juho in palacinke, na primer.

Pismorosno, ce se men mudi imam juho iz vrecke pet minut,lidlnovi sv.zrezki uni ta hitri dvajset minut, krompir iz vrecke napol pecen..nimam pojma kolk, zelenjava pa tut tolk da zavre. Torej? Sem lojk se pol ure na monu.
Al necem tekmovat, sam povem da da se marsikaj odvisn kolk si fleksibilen in glih zdele se nobena ne hodi krompir in ostalo zelenjavo na vrt ven kopat.

Pr nas bo pica.

Pri nas bo pečena orada s krompirjem, zelena solata, tržaška omaka. V dobri uro narejeno in dobroooo. Vsaj meni. 😉

Raglja , ti si super punca, ker nikoli v nobeni stvari ne kompliciraš.
In znaš uživati življenje.Tako je prav!

Pri nas podobno, jaz jo bom kar v pekač dala, spodaj narezan krompir, malo polila z olivnim oljem in vinom, pokrila s folijo, pred koncem pa odkrila da se zapeče.

Raglja, ti si “skuhala” čisto nekaj drugega kot ona zgoraj. :))) Tvoje kosilo je prej kot v eni uri, ja. In je popolnoma v redu na lep dan, ki ga je čisto škoda zabiti za štedilnikom. Za čebulno omako in restan krompir pa rabiš kar malo več kot uro. Tudi za 2 osebi, če hočeš, da je dobro. Za več oseb pa že samo rezanje čebule in da zavre krompir traja kar nekaj časa.

Vložena rdeča pesa (prelijem iz kozarca v skledo za solato v – 10 sek.)
nasoljena in začinjena pečenka (natrem začimbe in potisnem v pečico – 20 sek.)
riž z grahom (zavrejem vodo, vsujem vanjo skodelico riža, pest graha in jušno kocko – 2 minuti)
Kosilo narejeno v 2 minutah in 30 sek.( pečenka se peče sama)
Sladica, popoldan se na kavi oglasi tašča in prinese štrudl.

A ti na roke režeš čebulo? jaz mam eno luštno mašinco v ta namen. Tut krompir mam za štiri narejen v eni uri, jst ga operem in dam v vročo vodo, pokrijem in ful plin, pa bolj drobnega naberem, da je hitrej kuhan, brbončice pa….mogoče niso tko občutljive..
Se pa ne maram primerjat tukile gor, ko vidim da ene res na nedeljo, če že kuhate govejo juho pol še dunajce delate, men je skregan z logiko, ker takrat mi pol pač pojemo govedino( al meso) iz juhe. Se pa res da zakomplicirat in obesit na vsako kuharco, kaj in kako. pa saj vsak po svoje packa in uživa al pa ne pr tem, kar da vase.

Ja, čebulo režem na roke. Iz sekljalnika mi ni uporabna niti za omake, niti za priloge. Če je rabim samo malo za okus, vzamem raje tisto praženo oz. ocvrto kupljeno. Za očistit in zavret kakih 1,5 kg krompirja tudi traja, pa potem za ga olupit tudi. Tako da pri meni je standard za kosilo za več oseb od ure in pol do dveh, za 2 pa res pol ure do uro.

… razen v primeru svinjske pečenke. Ker čisto resno, @56rztut, ne vem, kaj ti koristi če kos mesa natreš s soljo in že mletim poprom (vsako drugo začinjanje traja malo več kot 20 sekund 😉 ). Na sprehod ali izlet ravno tako ne moreš, ker se zadeva peče uro za štart plus pol ure po kili in tudi če daš v folijo (vrečko) za pečenje, je treba biti nekje v bližini.
Vprašanje v začetku te teme pa ni bilo, kdo prej pristavi kosilo, ampak kaj pripraviti, da bo ostalo še nekaj od dneva.

Zato pri nas na lep dan pač jemo nekaj enostavnega, hitrega, tudi če je nedelja. Ali pa celo, kot sem že omenila, čisto brezbožno obrnemo vrstni red obrokov.

Sam še neki dodam, pol pa res neham…pr nam delamo in jemo vsi. Ni kuhinjski plac sam moje mesto.
ajde, zdej grem pa jest, pol pa počivat.

Ja potem pa dej gmah, da bomo lahko po svoje in ne po tvoje delal, a ne de? :-)))))))

Juha goveja, kuhana včeraj, zraven naredim le zdrobove žličnike, sv.kare je brez kosti in je pečen prej kot v uri, medtem ko se peče dodam čebulo in začinim, narežem tudi čebulo za pražen krompir, krompir je kuhan v 20 minutah, olupljen na en dva tri:), domač, pražen, korenje in cvetača-kuhano v 20 minutah, solata je oprana v 5 minutah.
Ne vem ali ste ve tako nesposobne ali kaj vam ni jasno?
In ja, je kuhano v eni uri, samo je pa res da je treba kuhati in ne gledati v zrak:)
Pri nas pico jemo med tednom.
Kuham pa za tri osebe:)

V eni uri pripravimo praktično vsako kosilo. Ne vem zakaj tako komoliciranje glede praženga krompirja in cebulne omake?

A lahko prosim recept za te kremenatle v čebulni omaki?

Krompir je kuhan v 20 minutah, če ga prej olupiš in kuhaš narezanega na šnite. Drugače traja postopek do restanega krompirja malo več, ampak ja, za 3 ga imaš komot pripravljenega prej kot v uri. Čebulne omake pa še vedno ne, oziroma me zelo zanima recept, ker bi jaz tudi rada znala bolj na hitro.

Po drugi strani pa mi ni jasno, zakaj je treba korenje in cvetačo cmarit 20 minut, ker za to pa res zadostuje kakih 5-7 minut kuhanja (+ da zavre voda, kar mone-teoretičarke dostikrat spregledate 😉 ).

Ti pa res vse obvladaš.
Mislim da boš krasna tašča.

Očitno ne obvladam, če sprašujem. Odgovora pa kar od nikoder…

Očitno ne obvladam, če sprašujem. Odgovora pa kar od nikoder…[/quote]

Sv. kare brez!!! kosti popečeš na olju na hitro na obeh straneh, dodaš 2-3 veliki bolj na debele rezine narezani čebuli, dodaš sol, poper, nato pa na najmanjšem ognju počasi “tenstaš” približno 50 minut do 1 uro:)), vmes po potrebi meso obrneš, da se lepo zlatorumeno vse skupaj zapeče, po potrebi prilivaš maalo vode.
Večina čebule naj se praži na mesu, pazi da ne zažgeš:)
Saj z leti boš dobila občutek 🙂

Dober tek!

Hvala. Na podoben način smo pri nas doma (še pri starših) pripravljali goveje zrezke. Svinjskih ne zaradi diete, zato mi ta kombinacija ni domača. Govedina rabi uro in čez, da se zmehča in v tem času se tudi čebula ravno primerno razgre. Zato mi nikakor ni bilo jasno, kako to zrihtaš v 20 minutah…
Bom pa zdaj probala enkrat to s svinjsko ribo v čebuli. Evo, vsak dan nekaj novega…

New Report

Close