Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek umivanje las

umivanje las

Kolikokrat na teden si umivate lase? Zanima me predvsem za dolgolaske, ki se vam lase sušijo zelo počasi.
Sama sem si jih ponavadi umivala dvakrat na teden, sedaj pa se mi zdi, da sem že kar packa oz izgledajo mastni, če si jih ne vsake dva dni. Vem, da pretirano umivanje tudi ni ravno zdravo…

1x na teden. Kar se tiče las, nič ne kompliciram. Imam pa lepe in zdrave.

Normalno vsak dan pri tuširanju.

lase imam do polovice hrbta malo čez. Perem 2-3x na teden. Sušim s fenom ponavadi samo lasišče, da se mi od ušes naprej sušijo same. Obvezno pa imam vsaj pol ure na glavi brisačo da mi dobro upije vodo. Pa se kar hitro sušijo. Lasje so lepi in zdravi. Občasno uporabim tudi suhi šampon če nimam časa prat ali pa kar baby puder.

2-3x na teden, praviloma poskušam stisnit in je raje 2x, vsekakor se pa ne ravnam po dnevih, ampak po občutku – če sem bila pozimi v tej usrani megli par minut zunaj, so bili samo še za umit, pa četudi en dan od umivanja. Jih le perem, sušim pa cca. pol ure pod brisačo, ostalo na zraku, po možnost pol od tega spete z zmajčkom – če tega ne naredim, so ful izsušeni.

Lasje, ki si jih moraš prati na 2-3 dni sigurno niso lepi in zdravi, ampak mastni.

1x na teden, raje dan več kot manj.

Kaj ve delate z lasmi, ne vem, ampak meni 3-4 dni od pranja še vedno dišijo po šamponu in ne vidim potrebe, da si jih umivam na 3 dni. Imam pa suhe in so šele po treh dneh ok, po enem tednu si jih umijem zaradi svojega obcutka čistosti, ne zaradi neke hude potrebe.


… kaj pa je to zmajček ?


… kaj pa je to zmajček ?[/quote]

Tista velika španga, ko lase zviješ, z njim pa spneš.


… kaj pa je to zmajček ?[/quote]

Tista velika španga, ko lase zviješ, z njim pa spneš.[/quote]
aha, hvala 🙂

Lasje, ki si jih moraš prati na 2-3 dni sigurno niso lepi in zdravi, ampak mastni.[/quote]
Ne biti ljubosumna, ne govori mi kakšne lase imam jaz. Tudi barvam si jih na tri tedne, pa so povsem zdravi. Le redko kater las imam razcepljen, lase so mehki, s sijajem. Pa se ti postavi na trepalnice.


nimamo vsi te sreče, jaz imam tudi mastne lase in jih rabim umivati 3 x tedensko.

Moji niti niso mastni perem si jih iz drugih razlogov.Rada sem čista in nemaram imet umazanije v laseh.Sploh spomladi cvetni prah ker sem alergik.Pozimi je pa veliko smoga v zraku in razne umazanije


nimamo vsi te sreče, jaz imam tudi mastne lase in jih rabim umivati 3 x tedensko.[/quote]

Če moraš dolge lase prat 3 x na teden, delaš kakšno napako. Dolg las ne more bit masten. Edino lasišče.

Jaz imam dolge. Bolj redke in tanke.

Umivam jih po potrebi. Poleti vsak dan :), zdaj pozimi ….. včasih samo 1x, včasih 3x.

Vam povem nekaj resnic:

– šampon niti ni tko važen – važno je, da ga dobro sperete. Ko že mislite, da ste dobro splaknile lase, vztrajajte še 2 minuti pod vodo.

– na koncu vedno splaknite lase (ne lasišče) z mrzlo vodo!

– nato si jih nežno sfrotirajte – in jih ovijte z brisačo za vsaj pol ure. Zato si čim manjkrat perite lase, ko se vam mudi!

– ko ste odstranile brisačo, nanesite neko oblogo. Meni odgovarja Balea, brez spiranja. iN spet samo na lase, NE NA LASIŠČE!!
Čez pet minut jih nežno razčesete in posušite na zraku! Čim manj fena. Posušite tako, da ‘opletate’ z glavo :).

Ko greste spat si jih spnite z debelim, elastičnim trakom. Ravno toliko, da vam ne opletajo….. 🙂

Lasje, ki si jih moraš prati na 2-3 dni sigurno niso lepi in zdravi, ampak mastni.[/quote]
Ne biti ljubosumna, ne govori mi kakšne lase imam jaz. Tudi barvam si jih na tri tedne, pa so povsem zdravi. Le redko kater las imam razcepljen, lase so mehki, s sijajem. Pa se ti postavi na trepalnice.[/quote]

Tvoje prepričanje nima nobene veze z realnostjo, ampak če ti tako želiš, naj ti bo, pa imej lepe in zdrave in mastne lase.


nimamo vsi te sreče, jaz imam tudi mastne lase in jih rabim umivati 3 x tedensko.[/quote]

Če moraš dolge lase prat 3 x na teden, delaš kakšno napako. Dolg las ne more bit masten. Edino lasišče.

Jaz imam dolge. Bolj redke in tanke.

Umivam jih po potrebi. Poleti vsak dan :), zdaj pozimi ….. včasih samo 1x, včasih 3x.

Vam povem nekaj resnic:

– šampon niti ni tko važen – važno je, da ga dobro sperete. Ko že mislite, da ste dobro splaknile lase, vztrajajte še 2 minuti pod vodo.

– na koncu vedno splaknite lase (ne lasišče) z mrzlo vodo!

– nato si jih nežno sfrotirajte – in jih ovijte z brisačo za vsaj pol ure. Zato si čim manjkrat perite lase, ko se vam mudi!

– ko ste odstranile brisačo, nanesite neko oblogo. Meni odgovarja Balea, brez spiranja. iN spet samo na lase, NE NA LASIŠČE!!
Čez pet minut jih nežno razčesete in posušite na zraku! Čim manj fena. Posušite tako, da ‘opletate’ z glavo :).

Ko greste spat si jih spnite z debelim, elastičnim trakom. Ravno toliko, da vam ne opletajo….. :)[/quote]

Z velikim delom se strinjam, z vsem pa zelo zelo ne. Šampon je še kako pomemben, meni osebno daleč bolj kot recimo balzam. Če je šampon zanič, lahko spiram pol ure, pa bodo lasje ko en drek, lasišče se mi bo zmastilo, bo pordelo, srbeče. Sem rabila desetletja, da sem končno našla šampon/e, ki mi ustrezajo (žal iz tujine). ravno tako balzami brez izpiranja. Nisem proti, a če imaš tanke, nežne lase (kot jaz), bodo lase preveč obtežili in ne bo ok. Osebno uporabljam balzame za izpiranje s tem, da jih nanesem le na spodnjo polovico las, sperem pa le zelo na kratko. Ker imam rahlo valovite lase in zaradi tega videz “suhih” (čeprav lasišče bolj mastno kot ne), jih s tem umirim in dam lesketajoč videz.

Lol mislim ene ste pa pametne…
Ja lasišče je mastno, potem se pa lasje zmastijo in tak ne moreš hodit okolo, pa čeprav imaš 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} las nemastnih.

Kvaliteta las nima nič z mastnostjo \suhostjo lasišča.

Načini pranja in sušenja las ravno tako nimajo nič z mastenjem. Gre za delovanje lojnic, ki je večinoma genetsko pogojeno.

Ne glede na to, kaj jem, kako pogosto si perem lase, moji lasje so mastni in se zmastijo v 36 urah. Od pubertete dalje je tako že trideset let. Če hočem hodit okoli normalna, si moram na dva dni prat lase.

Ena izjema je samo bila v teh tridesetih letih. Ko sem bila noseča, se mi lasje niso mastili. Go figure…

Enkrat do dvakrat na teden. Če nimam tako mastnih, zdržim cel teden, če ne, si jih umijem še enkrat vmes. Poleti, ko je vroče, si jih umivam vsake dva do tri dni.
Prepogosto umivanje las ni najbolj zdravo. Bolj je pomembno česanje.
Pred leti (mislim petdeset, sedemdeset let nazaj), so si ženske zelo redko umivale glavo. Lase so imele spletene v kite, ko so opravljale kakšno delo, pa so si dale na glavo ruto.

Sin ima mastne lase in se je ujel v krog pranja in maščenja las, si je že vsak drug dan pral lase, če je kam šel, pa tudi vsak dan. Potem je probal suhi šampon, vsak drugi dan in potem tretji dan oprat lase. Čez ene dva meseca je bilo že tako, da je zdržal tri dni brez umivanja, zdaj si jih umiva na 4-5 dni.
S pogostim pranjem padeš v nek začaran krog in bolj si jih umivaš, bolj se mastijo.
S suhimi lasmi je podobno, le obratno, manj si jih umivaš, bolj so suhi. Pazim, da si jih res 1x na teden, da so vsaj nečemu podobni, ker če padem v krog na 10 dni, so tako suhi, da mi tudi olje ne pomaga.
Glede šamponov sva pa oba s sinom ugotovila, da je še najboljši napreprostejši šampon za normalne lase, njemu sicer odgovarja kopriva, meni pa bolj breza, od Ilirija.
(ne, nisem posesivna mama in nimam maninega sinka, le primerjam naju, ker imava oba ekstrem v laseh, vsak v svojo smer)

Suhi šampon v teh časih mi je tako… malo… smešno. Kot da bi si noge umivali s suhim milom.

Drugače pa ta teorija z maščenjem in umivanjem las ne pije vode, oz. večina jih meša vzrok in posledico. Če bi pogosto umivanje res peljalo k večjemu maščenju, bi imeli vsi tisti, ki se vsaj 1x dnevno tuširajo, vsi mastno kožo. Pa ravno ne drži. Zadeva je obratna: najprej so mastni lasje, potem pogosto umivanje. Pri suhih je pa res, ko se po tednu ali dveh nalepi gor ves prah in kaj še vse, so čisto nemogoči za urejanje.

Tudi ne drži niti slučajno, da je vseeno, kateri šampon. Tako kot ni vseeno, kateri gel ali milo za tuširanje in ni vseeno, katera krema za obraz itd. Ker smo različni. In dobro, da se različne stvari dobijo za kupit, da vsak (po možnosti) najde tisto, kar mu paše.

Če se že umivate vsak drugi dan – potem je naboljša baby kozmetika. (recimo).

Umijete/stuširate si mednožje, stopala in podpazduhe. In nič več! Ker koži škoduje šamponiranje, miljenje in kasneje nanašanje mleka za vlažnost….. bla bla! Pa britje dlak in spet vlažilni robčki, pa hladilne vatke..:-))))

KDOR TO VERJAME, je …&{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#”=)(/&{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#”!”!${04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}&&&/(())=)=)=(//{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}$#””!!

Plus tega še toniki in spet kremce, pudri……NORE STE!

VAM RES NE PREBIJE, DA JE TO SAMO EN BLEF?

In ne mi lapat, kako vam pa en šampon odgovarja. Pa da imajo samo Jodlarji! Ker to je zraslo vse v vaših puhlih glavah in si (trenutno) še lahko privoščite! V resnici ste pa bedne!

Odvisno od stresa, prehrane in podobno. Ko sem kul, je dovolj 1x tedensko, sicer pa 2x. Nazadnje, ko sem bila hudo pod stresom, so čez 2 dni bili čisto mastni. Sem pa res lena, kar se tiče sušenja. In potem včasih kak dan zavlečem z pranjem, ker se mi ne ljubi sušit. Imam dolge, goste in debele lase. Če si jih ne posušim na krtačo, sem grozna.

Se mi zelo hitro zmastijo imam srednjo dolzino las in vem da je to genetsko pogojeno, ker imajo po mamini strani vsi enake probleme. Moja mama se najbolj. Suh tanek las, ki se ob lasiscu zelo masti. Pomaga koprivov sampon in vsake tolko casa maska iz medu in olivnega olja alo samo olivnega olja, katerega pustim na laseh okoli pol ure nato temeljito izperem. Ampak JE TREBA VMASIRATI OLJE V LASISCE. LE TAKO POMAGA. Dolgo casa sem delala po nasvetih da ne smes vtret v laaisce olja. Napaka. Poskusi


Ne biti ljubosumna, ne govori mi kakšne lase imam jaz. Tudi barvam si jih na tri tedne, pa so povsem zdravi. Le redko kater las imam razcepljen, lase so mehki, s sijajem. Pa se ti postavi na trepalnice.[/quote]

Tvoje prepričanje nima nobene veze z realnostjo, ampak če ti tako želiš, naj ti bo, pa imej lepe in zdrave in mastne lase.[/quote]
No važno da ti veš, da imam jaz mastne lase, čeprav jih sploh nimam, ampak če ti tako praviš, pa naj bodo mastni 😉

Enkrat na mesec z žajfo FA. Spletem jih v kito in se ne vidi, da so umazani pa mi nič bolj ne izpadajo.

New Report

Close