Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

SRBEČICA SPODAJ

Default avatar

srbiiiiii

Že par dni imam srbečico spodaj ne vem točno okoli nožnice in pomoje tudi sečnega izvodila, okoli malih sramnih ustnic...kar naenkrat začne srbeti, nimam pa izcedka ali neprijetnega vonja....kaj bi to lahko bilo?
Default avatar

marsikajjelahko

Glivice. Ima pa ponavadi sirast izcedek. Spolovilo je rdečkasto, malo otečeno, lahko ima tudi bele obloge.
Vaginoza. Smrdeč izcedek.
Vnetje z bičkarji. Zelenkast smrdeč izcedek.
Virus- srbeč predel.. opazuj, če bo kakšna bradavica zrasla.
Opazuj, če bo še kakšen spremljajoč znak
Če sumiš glivice, si par dni maži z Canestenom, če ne bo nič bolje, je kaj drugega. V vsakem primeru se naroči ginekologu. Ni se za hecat s temi stvarmi.

Ker pa praviš, da nimaš izcedka, je pa lahko občutljivost na barvast skret papir, vložke, tampone, na prašek, mehčalec.. če si kaj spreminjala.
Default avatar

mogoče?

Če nimaš izcedka, potem je neka zunanja stvar. Si mogoče zamenjala wc papir? Imaš odišavljen wc papir? Poznam ženske, ki so na to alergične.
Default avatar

srbiiiiii

Hmm nikoli nisem imela težav, tole mi je čudno...še celo tisti izcedek vsakodnevni, ki sem ga imela vedno, ga je manj in brez vonja...
Default avatar

umij se kdaj!!!

srbiiiiii je napisal/a:
Že par dni imam srbečico spodaj ne vem točno okoli nožnice in pomoje tudi sečnega izvodila, okoli malih sramnih ustnic...kar naenkrat začne srbeti, nimam pa izcedka ali neprijetnega vonja....kaj bi to lahko bilo?
pa upam da si si umila roke preden si lansirala ta zmazan mail
Default avatar

ah dej

Ah, ne paničati ti zgoraj. Če je tako kot opisuje avtorica, ni nič hujšega, sploh pa ne za ginekologa. Kupi si Alkigin vaginalete (brez recepta) in boš videla, da bo vse v redu. Zelo verjetno si občutljiva ali na material sp. hlač, prašek ali mehčalec. Probaj zamenjati te stvari.
Default avatar

srbiiiiii

mogoče? je napisal/a:
Če nimaš izcedka, potem je neka zunanja stvar. Si mogoče zamenjala wc papir? Imaš odišavljen wc papir? Poznam ženske, ki so na to alergične.
nič od tega, spolnih odnosov pa tudi nisem imela, da bi bila kakšna bolezen prenosljiva
Default avatar

srbiiiiii

ah dej je napisal/a:
Ah, ne paničati ti zgoraj. Če je tako kot opisuje avtorica, ni nič hujšega, sploh pa ne za ginekologa. Kupi si Alkigin vaginalete (brez recepta) in boš videla, da bo vse v redu. Zelo verjetno si občutljiva ali na material sp. hlač, prašek ali mehčalec. Probaj zamenjati te stvari.
Hvala, bom probala :)
Default avatar

sipred

Si pred kratkim jemala antibiotike?
Default avatar

Seks

srbiiiiii je napisal/a:
Pohota?
Default avatar

srbiiiiii

sipred je napisal/a:
Ja sem jih in sem jih predčasno nehala jemati, celo na to sem pomislila, ker imam v glavi, da sem nekje slišala, da če jih predčasno nehaš jemati so takšne nevšečnosti...sicer sem jih jemala proti aknam, ampak so tudi za gonorejo ipd.
Default avatar

ja,

sipred je napisal/a:
kaj ima pa to veze?
Default avatar

sipred

srbiiiiii je napisal/a:
sipred je napisal/a:
Ja sem jih in sem jih predčasno nehala jemati, celo na to sem pomislila, ker imam v glavi, da sem nekje slišala, da če jih predčasno nehaš jemati so takšne nevšečnosti...sicer sem jih jemala proti aknam, ampak so tudi za gonorejo ipd.
In sedaj veš. Imaš glivično vnetje.
Meni se je isto zgodilo, samo deset antibiotikov in cela štala zaradi tega. Ginekolog ti bo dal eno tableto, ti pa svetujem, da začneš z protiglivično dijeto, ker je treba vzpostaviti ravnovesje organizma nazaj v normalo. Tudi če si pred časno nehala jemati antibiotike, so oni dovolj mlečnokislinskih bakterij pobili, da so se ti glivice razmnožile. Povzročajo take nevšečnosti, ker ubijejo tako dobre kot slabe bakterije.. le glivice preživijo. To je hud stranski učinek antibiotikov, naveden tudi v navodilih. Pa verjetno se ti bodo začli kazati še drugi znaki ...zato začni čimprej z to dijeto. Saj ne rabiš v tako strogo, a sladkor, sladkarije, kokakolo in jedi iz bele moke popolnoma črtaj.
Default avatar

srbiiiiii

ja, je napisal/a:
sipred je napisal/a:
kaj ima pa to veze?
Ima veze in je ugotovil/a težavo :)
Evo neželeni učinki jemanja mojega antibiotika:
kandidoza v področju spolovil in danke (okužba z vrsto glive
iz rodu Candida) juhuhu pa smo našli težavo :/
Default avatar

sipred

ja, je napisal/a:
sipred je napisal/a:
kaj ima pa to veze?
ima vezo.
Kot sem že gor napisala- antibiotik ubije tako dobre kot slabe akterije in preživijo samo glivice. To je stranski učinek, ki je naveden tudi v navodilih, ki jih vsak antibiotik vsebuje.
Default avatar

srbiiiiii

sipred je napisal/a:
srbiiiiii je napisal/a:
sipred je napisal/a:
In sedaj veš. Imaš glivično vnetje.
Meni se je isto zgodilo, samo deset antibiotikov in cela štala zaradi tega. Ginekolog ti bo dal eno tableto, ti pa svetujem, da začneš z protiglivično dijeto, ker je treba vzpostaviti ravnovesje organizma nazaj v normalo. Tudi če si pred časno nehala jemati antibiotike, so oni dovolj mlečnokislinskih bakterij pobili, da so se ti glivice razmnožile. Povzročajo take nevšečnosti, ker ubijejo tako dobre kot slabe bakterije.. le glivice preživijo. To je hud stranski učinek antibiotikov, naveden tudi v navodilih. Pa verjetno se ti bodo začli kazati še drugi znaki ...zato začni čimprej z to dijeto. Saj ne rabiš v tako strogo, a sladkor, sladkarije, kokakolo in jedi iz bele moke popolnoma črtaj.
Ja evo vsaka čast :) sem šla brat neželene učinke in žal imate prav :/ kakšni znaki pa se lahko še kažejo? Ahh, če bi vedla ne bi jemala, tako ali tako ni bilo učinka
Default avatar

sipred

srbiiiiii je napisal/a:
ja, je napisal/a:
sipred je napisal/a:
kaj ima pa to veze?
Ima veze in je ugotovil/a težavo :)
Evo neželeni učinki jemanja mojega antibiotika:
kandidoza v področju spolovil in danke (okužba z vrsto glive
iz rodu Candida) juhuhu pa smo našli težavo :/
Tako.
A kot sem rekla-kandidioza je v vseh sluznicah- črevesje, nožnica, ustna votlina.
Ginekolog ti bo dal Diflucan( ena tableta) ali kako drugo.
In res ti toplo priporočam tole dijeto, kajti utrujenost, brezvoljnost, bolečine v trebuhu, med mestro, v sklepih, glavoboli itd. pridejo kasneje kot tale srbečica.. verjemi, sem dala čez, vem o čem pišem.
Default avatar

sipred

Znaki:
utrujenost(huda), brezvoljnost, napihnjenost, gnilci, sračkanje ali zaprtje(7 dni nisem šla kakat, jokala od hudega), bolečine v trebuhu, zelo boleče menstruacije, bolečine v sklepih, glavoboli, izpuščaji in srbečica(meni na obrazu)... skratka, cela štala. Sem tudi jezna, da sem jih jedla, ker sem si naredila več škode kot koristi.
Default avatar

vilid

Kaj pa če so gate krive? Lahko je pralni stroj kaj zamuštral in ni v redu spral pralnega praška. Jemlji gate iz spodnjega kupa, katere so bile oprane že kdaj prej. To mi je edino padlo na pamet
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

srbiiiiii

sipred je napisal/a:
Znaki:
utrujenost(huda), brezvoljnost, napihnjenost, gnilci, sračkanje ali zaprtje(7 dni nisem šla kakat, jokala od hudega), bolečine v trebuhu, zelo boleče menstruacije, bolečine v sklepih, glavoboli, izpuščaji in srbečica(meni na obrazu)... skratka, cela štala. Sem tudi jezna, da sem jih jedla, ker sem si naredila več škode kot koristi.
Torej črtam belo moko, sladkor? Še kaj takega....K ginekologu moram obvezno ali se da doma pozdravit, da ne bo rekla, da po nepotrebnem hodim ...