Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Novela Zakona o preprečevanju nasilja v družini – gola resnica

Novela Zakona o preprečevanju nasilja v družini – gola resnica

Tega ne boš dosegel, je bilo že predlagano, prav tako hudo nasilje kot je samovoljna odtujitev otroka iz stalnega doma pred dodelitvijo skrbništva. Jasno ti je pa tudi zakaj ne, ker je sistem feminiziran in o družinski problematiki pri nas odločajo izključno ženske. Zakon o preprečevanju nasilja je podpora tem in ni z namenom preprečevanja nasilja, ampak da se privilegiji in norost puhloglavk, ki je čedalje večja lahko ščiti, priviligira in celo vzpodbuja.

Prizadevanja proti feministični diktaturi je kar precej, verjetno pa ti je zanno, za kako močan lobij puhloglavosti gre in večinsko prežetost sistema, kjer je feminizem perešel v popolno norost in uničujoče razsežnosti.

Sam pa itak pišeš, da nam je zato narava poslala nasilne moške-migrante, s čimer se strinajm, ne sicer na tak način kot ti, ampak da je to dejansko naravni produkt, po naravnih zakonih, ker se je družba razvrednotila in razslojila, ter postala popolnoma šibka in tu se izkaže zakon narave, da bo obstal močnejši in bolj zdrav, ki je začel zavzemat naš prostor.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Prav tako gola resinca so bili zavrženi predlogi za vse oblike psihičnega nasilja žensk, da bi se prepoznalo in obravnavalo kot nasilje, ki so resnično značilne zgolj za ženske in kot skrajno posledico sprožijo fizično nasilje. In to mimo strokovnih razlag, brez argumentov, z edino razlago, da za fizično nasilje ni opravičila. Seveda so to razlago podale ženske, podprle ženske, politika le prikima, da je všečna večinsko najglasnejšim, tudi če je vsem znano, da današnja ženska ni žrtev, ampak priviligirana puhloglava uničevalka lastnih otrok in družbe.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

;-))) CAR!

Se zelo strinjam s teboj, da je socialni sistem podn od podna. Še več, mnenja sem celo, da je bistveni vzrok razpada drugih sistemov. Prav socialni sistem bi moral krepiti vrednote ljudi od posameznika v osnovni celici bivanja, preko vseh nivojev družbe do upravljalcev le te.

Sem pa tudi mnenja, da obstajojo pičke, in obstajajo “pičke”. In te “pičke” ste prav vsi moški, ki ste se vdali na način ne da se narediti nič.
Dokaz da je temu žal res tako je tudi v dejstvu, da ko na vaš teritorij prihajajo tuji moški in vsi vzamejo kar mislijo da jim gre, jim uspeva.

Dejstvo je tudi, da je npr tudi v zlo veliko združenj moških in očetov ki se čutijo izigrani s strani žensk in države. Sploh v starševskem smislu. Ampak glej ga zlomka, sedaj ko je ura, se ta združenja ne zdrušijo in skupaj vplivajo na sprejemanje novel zakona.

Tako da ja, pobstajojo pičke in obstajate “pičke”!

Prosim za kak konkreten primer.

V boldanem se popolnoma strinjava. V pisanem naprej pa ne, ker nisem mnenja, da se je družba razvrednotila, temveč sem mnenja, da so pičke v svoji enotnosti uspele razviti svoje nove vrednote. Prva izmed njih je norost.
“pičke” pa ste po podganje zlezli vsak v svojo luknjo, iz katere eni opozarjate drugi pokajo kao vice, da bi všečkali pičkam.

Ali je to res, je bil tudi bistveni namen moje včerajšnje provokacije “za modrival”. V TUDI tisti temi se je namreč izkazalo, da VEDNO ko je pliložnost, (neglede na osebno korist) se pičke združijo in udrihajo po “pički”. “Pičke” pa so seveda ždele vsak v svoji luknji in se brigali zase. Posledično tudi v tej temi ne pričakujem, da se bo oglasil še kakšna druga “pička”, pičkam pa tudi ni interes se vmešavati, ker prilično lepo debatirava.

Omenjena včerajšnja tema je tudi dokaz, da pičke imajo svojo šibko točko, ki bi jo “pičke” lahko komot izkoristili…

Prosim za kak konkreten primer.[/quote]

Pa saj lahko greš pogledat razprave za nazaj, se vse veliko tega najde na netu. Nič, popolnoma nič ni bilo upoštevanega, popolna babja klasika kot jo vidiš lahko povsod, kot bi govril steni, ne bodo upoštevale nobenega argumenta, le ponavljale svojo omejeno floskulo, se sprenevedale in ko je izjemo le nekao videt da se je le nekaj razumelo inprišlo do nekje, bodo vrnile vse na začetek, kot da ni bilo nič povedanega. In enako obnašanje je videt povsod tudi pri predlogih, razpravh o teh predlogih in sprejemanju teh predlogov, skartka na popolnoma enakem nivoju kot povsod v vsakdanjosti.

Hkrati pa ne da bi bil kdo seznanjen, so se po sprejetju zakona o preprečevanju nasilja množile nevladne organizacije v ta namen, financirane s strani države, usatnovili razni uradi, zaposlene na CSd-jih, sodiščih, tožilstvih, so dobile dodatne plačane funkcije kot porotnice, mediatorke, izvedenke, svetovalke za pomoč žrtvam,…, nova pogruntavščina je zagovornik otrokovih pravic – glas otroka, kar je bila sicer realna zahteva očetov in glej ga zlomka med njimi po nekem čudnem “naključju” ponovno ni moških.

CSD-ji, predvsem pa največ policija, tožilstva, sodišča so namenile nove kadre – izključno ženske kadre, ki se ukvarjajo z družinskim nasiljem.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ja ja, tako to je, ker “pičke” niste enotni. In če greš med vrsticami brati popravke predmetnega zakona, se človek lahko samo za glavo drži… Še več pooblastil policiji, Še več pomoči nasilnicam, še strožje kazni za “nasilneže”…

Ampak “pičke” ste še zmer tiho in le opozarjate in večina od vas všečkate pičkam.

Glej gola resnica, malo že vse skupaj mešaš, očitno pa nimaš konkretnih izkušenj. Ne dolgo nazaj sem sedel in se več kot dve uri bodel s sedmimi ženskami, no naj bi šlo za multidisciplinaren tim. Pa je bilo vse jasno, dokazano toliko tega, na vse možne načine in kaj so storile, od direktorice CSD vse po vrsti so se kar potuhnile, naenkrat več nič vedele in dale prosto pot najmanj usposobljeni na pol pismeni kriminalistki, da je nenehno segala v besedo, se ves čas s poplno primitivnostjo spušačla na osebni nivo in z bebavostjo grozila celo mimo vedenja svojih pooblastil, kako bomže videl, da mi bo odslej naprej sledila in uvedla predkazenski postopek, ker je videla, da je preneumna za razpravo z mano.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

To zgoraj golaresnica sem ti želel samo povedat, kako se kaj da, da ne boš misli, da smo vsi samo zavaljeni doma v foteljih in govorimo v tri dni. Je pa res, da nekaj se pa vedno prime in napredovanje v večih primerih in na splošnem nivoju v tej smeri je.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Da se da, marsikaj! Ampak vam “pičkam” se ne da… Oz le redkemu… Poglej v pripeto temo, kako so ostale “pičke” glasne, in svoj avatar, pa ti mogoče pride zakaj se s teboj to debato sploh tipkam…

Upsss! Sem šla iz preventivnih razlogov še enkrat pregledat ali si pokazal kaj jajčnosti pa vidim, da je skušnjava bila prevelika…

A dej ne bluzi no, ko boš konkretno imel izkušnje v reali, kot jih imam jaz in toliko storil kot jaz, pa mi pametuj. Dokler si pa tule nadevaš ene nike za fukfehtanje, drugega si si zdaj umislil dokaj stalnega za razliko od prej, pa še vedno se ne registriraš, da bi se vedelo, da vedno ti pišeš, do takrat pa raje meni ne bluzi, ker nimam časa, da bi visel tu in s tabo mlatil prazno slamo kot to počnem danes. Na forum pridem, ponavadi na hitro napišem tako kot je in grem :-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

“pičke” se res samo jezijo. Ker svojo jezo, ki je najboljše čustvo na svetu ne znajo v dejanje spraviti. In s to zadržano jezo udarjajo po sočloveku psihično in fizično. Namesto, da bi dvignili rit po domače povedano pač zadržano jezo izkoristijo za nasilje nad sočlovekom. Jaz samo želim si, da vsi otroci, ki so v takih družinah pri 15 letih odidejo stran in zaživijo svoje življenje. Znajo veliko bolje kot pičke starši.

Ja sončece zlato a sem te preveč na grobo? Ja oprosti no, ja buci buci!

A vsi okoli tebe smo sami sovražniki? Kaj pa ti veš koliko in kakšne izkušenje imam, in zakaj se ne registriram. Pa tako pameten si!

Upsss! Sem šla iz preventivnih razlogov še enkrat pregledat ali si pokazal kaj jajčnosti pa vidim, da je skušnjava bila prevelika…[/quote]

Nobene skušnjave, repliciral sem moderatorju tako kot je, več pa nisem imel namena . Ajde, grem jaz v realo sem že preveč časa izgubil, ti pa ostani v tem svetu in počakaj na obsedene z mano, najbrž še spijo po prebeedeni noči, ko me niso dočakali, …….je komaj prvi prikljuval na plan.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sedi 5!
Za +5 pa še dodatno vprašanje: A bi si kot 15 letnica ki si vzame odgovornost za svoje življenje, dala priložnost, da na novo spoznaš odtujenega starša “pičko”?

Ja sončece zlato a sem te preveč na grobo? Ja oprosti no, ja buci buci!

A vsi okoli tebe smo sami sovražniki? Kaj pa ti veš koliko in kakšne izkušenje imam, in zakaj se ne registriram. Pa tako pameten si![/quote]

Zato ker kažeš osebnostno motnjo, pod desetimi vzdevki naenkart iščeš fuk, pod drugimi se pa greš napiflanega pametovanja…, brez veze…na pa imaš golo resnico, ki jo kažeš o sebi, ko prebereš realnost pa pa pride na plan obraz užaljenega psihopata z bebavim izražanjem….eh (saj bereš tovrstno literaturo in lahko najdeš tvoj buci muci, sončece itn., kaj tovrstne reakcije pomenijo in poveš o osebi in osebnostbnih motnajh)

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sem ženska, zaposlena na CSD.
Na mojo veliko srečo moje delo ne vključuje postopkov po Zakonu o preprečevanju nasilja. Ker mi že sami termin, delitev na “storilca” in “žrtev”, povzroči kurjo polt…

Seveda je prav, da fizično nasilje ni sprejemljivo in je tudi sankcioniran. Ampak to je le delček realnosti, vsaki dan videne, doživete na CSD-ju.

Ob nekaterih popadljivih monologih, brez repa i glave, predvsem pa brez konca, teh “nemočnih žrtev”, si ne morem kaj, da ne bi pomislila: “Sa ni čudno, da te je mahnil – sicer bi te jaz!”
Daleč od naključja je, da se najdeta verbalno nailna in fizično popadljiv. Zato ne prenesem delitve na žrtev in storilca! Oba potrebujeta pomč, oba sta storilca, predvsem pa nobeden primeren za vzgojitelja otrok.
Le redki primeri so, ko je popadljiv, neobvladan, neuravnovešen le eden od partnerjev, in po njegovem umiku enroditeljska dužina normalno zaživi.

Prav tako mi je nesprejemljivo, da lastnega otroka ne smeš simbolično mahniti po riti, tudi ko ogroža svoje življenje, ne. Mirno pa mu je dopustno in brez posledic nabijati občutke krivde celo življenje; “mamica bo žalostna”, celo “mamica bo zbolela, če je ne boš ubogal” (in dejstvo je, da gre to početje mamam veliko bolj od rok kot očetom).
Dojenje do petega, šestega, osmega leta, je dopustno. Brez posledic. Se ne šteje kot nasilje nad otrokom, njegova zloraba (pa, da ne bo pomote, sem goreča zagovornica dojenja, vse svoje otroke sem dojila čez eno leto)….

O vsem tem lahko brez strahu in nevarnosti pred ogroženo eksistenco govorim le z eno od vseh sodelavk (sodelavcev pa skoraj nimam, itak). Vse ostale so ali resnično prepričane v pravilnost Zakona o preprečevanju nasilja ali pa mu le slepo sledijo.

Dejstvo je, da imajo starši, običajno očetje, večjo moč, da bi kaj spremenili – če so združeni in enotni. Že zaradi številčnosti.
Od nas na CSD-jih, ki nam vsa umetnina od stroke še ni popolnoma zameglila uma, odvzela vse zdrave kmečke logike, ni kaj pričakovati. Ker nas je premalo, ki tako mislimo.
Da ni nič narobe, če otroka frcneš po riti, ker se je zapodil na cesto, in da mati, ki najeda moža in otroke, potrebuje pomoč ali pa odvzem otrok; mož bo že sam poskrbel zase.

Pa še enkrat – ne dopuščam fizičnega nasilja moškega nad žensko (pa tudi obratno ne). Ampak to je le delček katastrof, ki se dogajajo v družinah. Naj zakon zajame vsaj večino njih!

Ja ja, tako to je, ker “pičke” niste enotni. In če greš med vrsticami brati popravke predmetnega zakona, se človek lahko samo za glavo drži… Še več pooblastil policiji, Še več pomoči nasilnicam, še strožje kazni za “nasilneže”…

Ampak “pičke” ste še zmer tiho in le opozarjate in večina od vas všečkate pičkam.[/quote]
Med katere pičke pa ti spadaš ? 🙂

se pravi, da se je brklcu dokonca zmešalo in sedaj piše sam sebi enkrat kot moški (modrival) drugič kot ženska (gola resnica).

Crkujem od smeha (njej se mi sploh ne ljubi odgovarjat), namreč pišem samo pod tem imenom. Je pa res, da ne vem točno ali spadam pod pičke ali “pičke”. Kriza identitete pač…

Hvala! Mislim da modrival točno o tem upanju govori, sama dodajam še, da so tudi v sodstvu in nekaterih drugih krogih, ki se jih omenjena problematika tiče, zaposlene ženske že spoznale, kakšne norosti počnejo njihove sovrtstnice.

V tvojem postu pogrešam le omembo nasilja, ki ga otroci izvajajo nad starši, najbolj opazno nad odtujenimi, kar še ne pomeni, da ga tudi nad skrbniškimi starši ni.

Tako da je novela zakona še svetlobna leta daleč, do obravnave vseh vrst družinskega nasilja…

Sramota za CSD, da take gobezdate, se vidi, da nimaš pojma. Če otrok ogroža svoje življenje, mu moraš to fizično preprečit, prijet pridržat,, ne pa ga tepst po riti, to je zgolj nek sadističen cerkveni fetiš in nič drugega. Če ne razume besede, tudi tepeža ne razume. In nima kaj bit v taki situaciji, mu je treba preprečit. Če besedo razume, po tepežu ni nobene potrebe. Če razume, pa vseeno rine v težave, si jih potem zasluži, naj se sam nauči na posledicah, očitno ima samomorilska nagnjenja.

Pametnjakoviči s “kmečko pametjo” skoraj vedno izpadejo navječji osli. Ko nimaš strokovne podkovanosti se zgovarjaš na “kmečko pamet”. Tako to je.

Sramota za CSD, da take gobezdate, se vidi, da nimaš pojma. Če otrok ogroža svoje življenje, mu moraš to fizično preprečit, prijet pridržat,, ne pa ga tepst po riti, to je zgolj nek sadističen cerkveni fetiš in nič drugega. Če ne razume besede, tudi tepeža ne razume. In nima kaj bit v taki situaciji, mu je treba preprečit. Če besedo razume, po tepežu ni nobene potrebe. Če razume, pa vseeno rine v težave, si jih potem zasluži, naj se sam nauči na posledicah, očitno ima samomorilska nagnjenja.

Pametnjakoviči s “kmečko pametjo” skoraj vedno izpadejo navječji osli. Ko nimaš strokovne podkovanosti se zgovarjaš na “kmečko pamet”. Tako to je.[/quote]

Produkt take kot je tvoja novodobna pamet, ki to nikakor ni, ampk daleč od pameti in razuma, danes žanjemo in se kaže z rezultatom propada družbe.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sramota za CSD, da take gobezdate, se vidi, da nimaš pojma. Če otrok ogroža svoje življenje, mu moraš to fizično preprečit, prijet pridržat,, ne pa ga tepst po riti, to je zgolj nek sadističen cerkveni fetiš in nič drugega. Če ne razume besede, tudi tepeža ne razume. In nima kaj bit v taki situaciji, mu je treba preprečit. Če besedo razume, po tepežu ni nobene potrebe. Če razume, pa vseeno rine v težave, si jih potem zasluži, naj se sam nauči na posledicah, očitno ima samomorilska nagnjenja.

Pametnjakoviči s “kmečko pametjo” skoraj vedno izpadejo navječji osli. Ko nimaš strokovne podkovanosti se zgovarjaš na “kmečko pamet”. Tako to je.[/quote]

Produkt take kot je tvoja novodobna pamet, ki to nikakor ni, ampk daleč od pameti in razuma, danes žanjemo in se kaže z rezultatom propada družbe.[/quote]

Točno!!
Vidiš, zato se v službi ne upam izpostaviti. Ker mnogi, večina, tudi pri nas zaposlenih, vidi življenje črno – belo. Storilec – žrtev. Nasilno – nenasilno…
Pa, ko bi, kar vidijo kot nenasilno, vsaj takšno bilo!…

In ti, ki ne dopuščajo ene po riti otroku, ti isti moralni in popolni in perfektni starši, ne dovoljujejo otroku stikov z drugim saršem po razvezi, od otroka zahtevajo same odlične ocene, treninge po lastnem izboru, ne glede na otrokov interes,… In, kar je iz pisanja dotične jasno razvidno – otroka imajo vsaki trenutek v krempljih, da mu preprečijo napačne odločitve (in, ker njihov nikoli ni mogel steči na cesto, seveda ne, saj je bil vsaki trenutek pod perutjo, jim ga ni bilo potrebno, magari v izbruhu panike, mahniti po riti; tudi kasnejših napak ni mogel narediti in se iz njih kaj naučiti – saj je skoz pod pubnim očesom skrbne matere. Ki za to velikokrat pričakuje še hvaležnost…).

Tako je to, ja.
Ena po riti je protizakonita. Izživljanje (psihično) nad otrokom pa je zakonsko dopustno. Kot vso ostalo psihično maltretiranje.

New Report

Close