Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Kosilo - včeraj, danes, jutri

Default avatar

TaNiTa

Nabiram ideje za kuhanje kosila, zato vas prosim za pomoč. Kaj ste jedli včeraj in boste danes in jutri. Hvala.

Mi smo včeraj: ješprenj s suhim mesom in skutni zavitek
danes: čakam idejo
jutri: zelenjavna juhica, postrvi, kuhan krompir z zelišči, zelena solatka (mi kuha moja zlata mamica)

Lepo popoldne,
T.
Default avatar

Majuška

včeraj : juha, popečeni kruhki s skutinim namazom
danes : skutin burek
jutri : mogoče falafel ali pa spet nekaj iz skute :))

lp, Maja
Default avatar

Babi

Midva pa:

zelenjavni riz( por, korencek,majcene bucke, grah), moz se majhen biftek
solata berivka
Zavitek s skuto in tisto rumeno buco Naredila prvic- dobro
Default avatar

petra

vceraj:drobnjakovi struklji,radic s krompirjem
danes: makaroni s popeceno cebulo in parmezanom-mesana solata
jutri: to bo pa problem !!! lp petra
Default avatar

Mateja t.

jaz imam pa najraje spagete
Default avatar

ElaS

- Zelenjavna juha s piščančjim mesom, ter gresovimi knedlčki
- Mesne kroglice v paradižnikovi zelenjavni omaki
- polnjene paprike (iz skrinje) ali pečeno piščančje meso s popečenimi testeninami (ali pa mlinci)

Lp, Ela S
Default avatar

ini

In jih ješ vsak dan
Default avatar

Avena

včeraj: polnjene paprike, krompir v kosih, zelena solata
danes: grahova juha (je že pripravljena)
jutri: smo že na dopustu :-)))
Default avatar

TaNiTa

No mi smo pa potem včeraj pripravlili njoke z rožmarinom in veliko skledo zelene solate z jajci in koruzo. Danes se bomo pocrkljali, Jutri pa je na jedlilniku korenčkova juha, piščančja jetrca v omaki, pire krompir, zelena solata z zelišči. Popoldan, če bo čas, pa pečem belo pito.

Dober tek,
T.
Default avatar

mams

Včeraj: čufti v paradižnikovi omaki, pire krompir, par.solata
danes: pražen krompir. zelenjavne pleskavice, endivija
jutri: rižota z mesom(dodala bom še melancane) endivija
Default avatar

katuka

včeraj: fižolova mineštra s testeninami
danes: špinačni zrezki + mešana solata
jutri: še ne vem
Default avatar

Babi

Danes:

V voku popecena zelenjava( por, cebula, mesnata paprika, bucke, jajcevci), vse zelo na hitro, dodala petersilj, cesen, ingver v prahu, cili in malce soja omake, pokrila in pustila nekaj casa pokrito, da se arome razvijejo.

krompir v kozicki- vrsta dusenega krompirja

berivka s paradiznikom

Na vinu dusene trse breskve z dodatkom, zlicke meda, cimeta, kardamoma, klinckov, ingverja. V skodelico polozila ingverjev piskotek in cez dusene breskve. Zelo dobra enostavna sladica.

Jutri vecerja ( pride hci)

Neka zelenjavna juhica
Buzara iz svezih morskih sadezev( v voku z nekaj orientalskimi dodatki, da bo imela malo priokus kitajskega) s sirokimi rezanci

Domac melonin in limonin sladoled na kockah melone.

Ker bom jutri spekla pehtranovo poticko, jo bo verjetno celo vzela s sabo...ali jo bomo pa v nedeljo malo pojedli pri zajtrku na balkonu:))

Zelim vam lep vikend...moj bo:)) Lp Babi
Default avatar

h&m

Danes: peceni kotleti+solata
Za desert: orehove palacinke s stopljeno cokolado in smetano :)
Default avatar

Darinka

Včeraj: goveji zrezki v paradižnikovi omaki, pire krompir, zelena solata

Danes:juha s stročjim fižolom, jabolčni zavitek

Jutri: špageti s polivko (čebula, paradižnik, začimbe, tuna), solata
Default avatar

tjm

VČERAJ ~ srnin golaž (pri moževih starših ;mama je huharica, tako da je bil golaž res izvrsten); zraven sem si jaz še zaželela fižolove solate in mi jo je tašča tudi naredila -> super paše zraven

DANES ~ musaka; krompirjeva, na vrhu obvezno sir, njami

JUTRI ~ zelenjavna juhica + pečen piščanec + fila iz starega hruha, s katero napolnimo piščanca + domača solata iz kumaric ali pa paradižnikova solata - še ne vem, kaj se mi bo jutri "luštalo"

POJUTRIŠNJEM ~ goveja juhica + sv. pečenka,pečen krompir + zelena solata
Default avatar

Mimi N

včeraj: v pečici pečen krompir v kosih in kosi piščanca, zraven pečen korenček, zelena solata z naribanim korenčkom, borovničev zavitek
danes: priloga iz soje in včeraj na žaru popečenih jajčevcev, mesni polpetki, še kakšna testeninska priloga, ker otroci žal ne jedo soje, radič

In veliko kuhane soje mi bo ostalo za zamrznit, zmlet za bodoče polpetke, nekaj dam v kisovo vodo za potresti po zelenih solatah v naslednjih dnevih, poiskati moram še kakšen recept za sojin namaz... Prav veselim se.
Default avatar

Stanka

Danes smo jedli lazanjo s siri in bešamelom, solato iz pečenih paprik, panno cotto. Mmmm...
Default avatar

nejči1

Mimi N, ali mi lahko poveš katere kose piščanca pečeš skupaj s krompirjem ? Tukaj se vedno lovim, saj se bojim, da bi bilo meso še surovo, krompir pa preveč pečen ali pa obratno. Do sedaj sem dvakrat to že poizkušala - s piščančjim filejem se ni obneslo (to mi je sedaj jasno, da pride presuho, saj se piščanec takoj prepeče), s perutničkami pa je bilo še kar Ok, ampak ne prav za "okol past". Bi rada tisti hrustljavi krompir in hrustljavo zapečenega piščanca pa mi nekako ne gre... pa še malo se lovim z ventilatosrko pečico.
Ni kaj - sem še kuharica - začetnica, ampak z veliko volje. Hvala !
Default avatar

TaNiTa

Danes: porova juha, panirani piščanjčji zrezki, zelenjavni riž, zelena solata
Jutri: Polnjene paprike, pire krompir, sadna solata

eLp,
T.

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood