Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 5:2 dieta

5:2 dieta

Je kdo že probal?? Lahko kaj več napiše. Hvala

Sem na podobni dieti že od začetka januarja, samo malo sem si jo prilagodila. Postni dan sem imela na začetku vsak drugi dan, zdaj pa trikrat na teden, včasih tudi dvakrat. Lepo hujšam. Kaj te zanima? Za izgubit sem si zadala 8 kg, 3 so šle že dol. Samo da zame to ni dieta, ampak pač način prehranjevanja, ki ni mišljen kot dieta.

To je o.k. Samo treba se je potem tega držat. Ni težko, če se tako odločiš.

nova
Uredništvo priporoča

Vidim, da je spodaj vprašanje, pa bom odgovorila kar tukaj. Od začetka sem se striktno držala vsak drugi dan, ampak ugotovila, da je čez vikend težko stradat ob polni mizi, zato imam te dneve samo še čez teden. Ponedeljek, sreda, petek ali torek, četrtek. Prilagajam se raznih dogodkom, praznovanjem. Takrat normalno jem. Vse! Niti eni stvari se ne odrečem. Ne krofom, picam, sladkarijam. Ni glih fajn, da se bašeš, ampak mislim, da je poanta, da normalno ješ, ne premalo. Na postni dan se trudim prvič jesti čim pozneje – ker mi paše, zjutraj itak ne morem jesti, potem pa bolj sadje, zelenjavo, zraven kakšen riž, kuskus. Se navadiš, mi sploh ni kriza. Za 500 kalorij lahko kar nekaj poješ, če paziš, kaj ješ. In si sit. To je bilo največje spoznanje zame. Da te nasiti tudi malo kalorij.

Kako sedaj?? Me poznam tega’

Hvala za odgovore. Ali imaš Facebook. Če imaš me prosim dodaj

https://www.facebook.com/nupovka.nupovka

Hvala,

No, pa smo prišli do razloga objave. Reklama za Nupo. Samo prste stran od tega sranja.

Soja in fruktoza, dve stvari, ki redita.

Ker sem v osnovi presuha, nisem nikoli štela kalorij.
Me pa dieta zanima zaradi “popravljalnega načina telesa”, da si izboljšam/ohranim zdravje. Kaj npr. predstavlja teh 500 kalorij? Hvala za predloge in namige.

No, pa smo prišli do razloga objave. Reklama za Nupo. Samo prste stran od tega sranja.

Soja in fruktoza, dve stvari, ki redita.[/quote]

Ne, narobe razumeš. Z Nupom sem se matrala par let nazaj in sem obupala. Iščem druge rešitve. Profil sem pa zato napisala, ker svojega privatnega ne bi objavila tukaj.
Ni to reklama za Nupo, ker nimam nič od tega, da jih reklamiram.

Pa od kje ti ideja, da je to sploh zdravo? A je v Cosmu pisalo, ali v Novi?

Ne, so kar dokazali. 🙂 Na RTV je bi dokumentarec, ki je mene pritegnil. Na Youtubu se marsikaj najde. Tako kot sem rekla, 500 kalorij mora bazirat na sadju in zelenjavi, da lahko poješ maso hrane in ni pretirane lakote. 500 kalorij je lahko pest Domačice ali 6, 7 banan ali še več jabolk. Seveda ne mislim, da ješ samo to. Pač, kar imaš rada. Samo če si presuha, ti jaz tega ne bi svetovala, ker boš še shujšala.

Presuha sem ne glede na to kaj jem. Kar pa ne pomeni, da nimam tveganj za bolezni.
S to dieto in več gibanja bi se poskusala dati v fazo popravljanja storjenih napak 😉

samozdravljenje se dogaja v fazi stradanja. jaz prakticiram 2 zaporedna dneva posta (jem kosilo v omejeni količini brez živalskoh maščob, večina zelenjava in kakšen OH), 5 dni pa jem normalno (itak v manjših količinah kot prej, ker se je telo tako navadilo). od oktobra je šlo dol 6 kil. Ja, jaz prakticiram to tudi kot dieto, ampak v prvi fazi kot samozdravljenje.

zadeva je znanstveno dokazana, na tem dela več inštitutov po svetu in kogar zanimajo info, si bo poiskal na netu.

tistle nupo pa res nima kej delat v temi 5+2.

še to … pomembno je da 500 cal poješ na enkrat, ne čez cel dan vsaki 2 uri jabolko ipd. in da je post 2 zaporedna dneva.

in na splošno čim manj živalskih maščob, ker te telo postavijo v turbo pogon, celice se na veliko razmnožujejo, tudi bolane.

Sem ravno odkrila tole stran, ki bo tudi meni prišla prav.

http://www.goodtoknow.co.uk/recipes/538311/5-2-diet-meal-plans-what-to-eat-for-500-calorie-fast-days

samozdravljenje se dogaja v fazi stradanja. jaz prakticiram 2 zaporedna dneva posta (jem kosilo v omejeni količini brez živalskoh maščob, večina zelenjava in kakšen OH), 5 dni pa jem normalno (itak v manjših količinah kot prej, ker se je telo tako navadilo). od oktobra je šlo dol 6 kil. Ja, jaz prakticiram to tudi kot dieto, ampak v prvi fazi kot samozdravljenje.

zadeva je znanstveno dokazana, na tem dela več inštitutov po svetu in kogar zanimajo info, si bo poiskal na netu.

tistle nupo pa res nima kej delat v temi 5+2.[/quote]ž

Pravil v bistvu ni. Post je lahko zaporedna dneva ali ne. V bistvu je vseeno. Tudi to, da mora biti en obrok s 500 kalorijami, ni res. Kakor je komu lažje.

There have been different studies using different approaches. People who took part in Dr Krista Varady’s studies of Alternate Day Fasting (ADF) had just one meal a day, at lunchtime. Those who took part in Dr Michelle Harvie’s studies of the 2 Day Diet at several small meals a day. Michael prefers having two meals a day, breakfast and an evening meal. Mimi prefers several small meals. Which approach is better? The one you can stick to. Some people find, for example, that eating breakfast actually makes them feel hungrier later in the morning.


jaz sem brala ravno kontra, da imaš več obrokov in da post ne sme bit na zaporedna dneva….

V končni fazi boste čez nekaj časa spet tam, kjer ste bile. Ne morem verjet kaj se greste. Zgrešeno do konca. Ali ste res tako omejeni nekateri ljudje?


jaz sem brala ravno kontra, da imaš več obrokov in da post ne sme bit na zaporedna dneva….[/quote]

ne vem kje si brala, ampak v dokumentarcu, kjer Dr. Mosley išče različne načine postenja, postenje 2:5 opiše točno tako .. 2 zaporedna dneva, 500cal 1x dnevno.

preden karkoli komentiraš si preberi ali poglej kaj na to temo, je znanstveno dokazano.

tudi tista o dnevni vadbi je zelo zanimiva.


jaz sem brala ravno kontra, da imaš več obrokov in da post ne sme bit na zaporedna dneva….[/quote]

ne vem kje si brala, ampak v dokumentarcu, kjer Dr. Mosley išče različne načine postenja, postenje 2:5 opiše točno tako .. 2 zaporedna dneva, 500cal 1x dnevno.[/quote]

Mislim, da si si narobe zapomnila, rečeno je bilo, nezaporedna dneva. Ekstra sem šla na youtube filmček pogleda in rečejo, nezaporedna dneva.


jaz sem brala ravno kontra, da imaš več obrokov in da post ne sme bit na zaporedna dneva….[/quote]

ne vem kje si brala, ampak v dokumentarcu, kjer Dr. Mosley išče različne načine postenja, postenje 2:5 opiše točno tako .. 2 zaporedna dneva, 500cal 1x dnevno.[/quote]

no, v bistvu na njegovi spletni strani piše, da je vseeno

http://thefastdiet.co.uk/michael-answers-frequently-asked-questions/

v noavodili, ki sem jih jaz brala po netu pa je vedno pisalo non-consecutive days…

preden karkoli komentiraš si preberi ali poglej kaj na to temo, je znanstveno dokazano.

tudi tista o dnevni vadbi je zelo zanimiva.[/quote]

No, no … Nič ni znanstveno dokazano. Je pa res, da so začetne študije pokazale par obetavnih rezultatov, in da je zadeva v testiranju, vendar še daleč od tega, da bi lahko rekli, da je znanstveno dokazano. Ni študij, ki bi tak način prehranjevanja spremljale v daljšem časovnem obdobju in ni študij na večjem številu udeležencev. Tako, da vehementno trditi, da je znanstveno dokazano, žal ne moreš.

Še posebej ni dokazano, da je ta dieta boljša od drugih načinov zdravega prehranjevanja.

Dejstvo je, da ni za vse, še posebej ne za tiste, ki so presuhi, nosečnice in doječe matere, za ljudi z sladkorno boleznijo, otroke in najstnike, ljudi s prehranjevalnimi motnjami in za ljudi, ki se na splošno ne počutijo dobro.

Poleg tega, ima kar nekaj ljudi ob postnih dnevih težave, od glavobolov, tresenja (jih zebe), zmanjšane koncentracije, razdražljivost, nespečnost …

ne vem kje si brala, ampak v dokumentarcu, kjer Dr. Mosley išče različne načine postenja, postenje 2:5 opiše točno tako .. 2 zaporedna dneva, 500cal 1x dnevno.[/quote]

Mislim, da si si narobe zapomnila, rečeno je bilo, nezaporedna dneva. Ekstra sem šla na youtube filmček pogleda in rečejo, nezaporedna dneva.[/quote]

zdejle sem na hitro pobrskala in našla tole:
o številu obrokov.. You can eat up to three times a day, though the meals will be small. Some evidence suggests the health benefits may be greater if you stick to one or two meals. So that could mean any combination of breakfast, lunch and dinner. Many of us now skip breakfast – or lunch – and it feels a very easy part of our routine.

o dnevih: Most people find it easier to split the days up (so they might fast Monday and Wednesday rather than Monday and Tuesday). That’s because the hunger pangs can be stronger and a two-day Fast can be tougher when you’re starting off.
But it can be more convenient to do ‘back to back’ fasts, so long as you don’t exceed 48 hours. Also, don’t forget you can pick different days to fast to suit your plans each week.

http://the5-2dietbook.com/basics

preden karkoli komentiraš si preberi ali poglej kaj na to temo, je znanstveno dokazano.

tudi tista o dnevni vadbi je zelo zanimiva.[/quote]

No, no … Nič ni znanstveno dokazano. Je pa res, da so začetne študije pokazale par obetavnih rezultatov, in da je zadeva v testiranju, vendar še daleč od tega, da bi lahko rekli, da je znanstveno dokazano. Ni študij, ki bi tak način prehranjevanja spremljale v daljšem časovnem obdobju in ni študij na večjem številu udeležencev. Tako, da vehementno trditi, da je znanstveno dokazano, žal ne moreš.

Še posebej ni dokazano, da je ta dieta boljša od drugih načinov zdravega prehranjevanja.

Dejstvo je, da ni za vse, še posebej ne za tiste, ki so presuhi, nosečnice in doječe matere, za ljudi z sladkorno boleznijo, otroke in najstnike, ljudi s prehranjevalnimi motnjami in za ljudi, ki se na splošno ne počutijo dobro.

Poleg tega, ima kar nekaj ljudi ob postnih dnevih težave, od glavobolov, tresenja (jih zebe), zmanjšane koncentracije, razdražljivost, nespečnost …[/quote]

glej, jaz sem o zadevi prebrala veliko, 4 mesece že prakticiram in mi ustreza in tudi rezultati so vidni.

vsak ima pa jasno dovolj zdrave pameti, da predno se nečesa loti, se bo o tem pozanimal.

mogoče sem se narobe izrazila, ni znanstveno dokazano, ampak znanstvene študije o tem potekajo že več let in glede na odlične rezultate verjamem, da znanstveno še dolgo ne bo dokazano, ker potem gre kup industrije, ki služi na račun slabih prehrambenih navad ljudi in njihovega slabega zdravstvenega stanja – v maloro … vključno s tvojo, ki jo propagiraš na dnu svoje objave.

New Report

Close