Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kam samo z dokoncano osnovno solo?

Kam samo z dokoncano osnovno solo?

Vcasih, ko si koncal osnovno solo in si bil slabsi ucenec, oziroma si sklenil, da ne gres v srednjo solo, ker se ti ni dalo ucit, si se lahko zaposlil v najblizji tovarni in si zacel delat ter sluzit denar. Danes pa je dejstvo, da tovarn, ki bi zaposlile kar vse po vrsti itak ni vec, baje pa je sedaj princip tak, da s koncano osnovno solo ne mores vec nikamor, oziroma nic. Kot sem slisala, te nikjer vec ne vzamejo niti za snazilko oziroma za ciscenje in najbolj enostavna dela, ce nimas vsaj zakljucnega izpita, oziroma koncane katere koli srednje sole. Kaj pa tisti, ki so zdaj stari 40 in vec, pa imajo tudi samo osnovno solo, ker vcasih si sel lahko delat, zdaj pa si brez sluzbe, ker je tista tovarna propadla in isces drugo delo. A taki pol sploh nimajo sans, da jih kdo vzame in zakaj so potem na zavodu, kjer jih silijo na razna usposabljanja, ce dobro vejo, da je itak brez veze, da za tisto, za kar se izobrazujejo, ne bodo dobili dela. Moja soseda je stara 46 let in je sla na razpis za snazilko, kjer pa je bilo kar kakih 20 kandidatov in kot vem, ni prisla v ozji izbor. Povsod je dala tudi prosnje, se najvec v razne domove za ostarele za streznico, pa ni nobene sanse, niti odgovora.

Pomoje njo bolj leta basejo kot pa izobrazba za ta dela, ki jih opisuješ.

Nekateri iznajdljivi delodajalci pa so se znašli drugače.

Take, ki se jim ni dalo naprej v šolo, potem, ko se zresnijo, priučijo za dela, za katera je ponavadi potrebna kakšna šola. Tako imajo sicer nekaj več stroškov z delavcem na začetku in morajo učiti tudi take, za katere se izkaže, da jim ne bo šlo, kasneje pa mu lahko izplačujejo minimalko, česar tistemu s šolo ne bi mogli, ker bi jim ušel. Pa še delavca imaja zagotovljenega in vedo, da bo veliko prenašal, ker ne bo imel kaj dosti izbire. Plača pa za življenje+šolanje ob delu ni dovolj. Win – win(?)

Kateri delodajalci so to, boš pa morala sama odkriti.

nova
Uredništvo priporoča

Ok, nisi naredila nobene šole samo ti veš zakaj ne..in ne dobiš delo, to mi jasno. Kako pa dobijo delo pri nas tisti, ki ne govorijo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovensko…?…

Ravno včeraj sem izvedela, da je neka oseba, nekaj čez 50, dobila službo z osnovno šolo (sicer poskusno en mesec, potem nedoločen čas). Na zavodu je bila ta oseba mesec in pol.

Jaz bi to osebo nažgala kar po riti, še prej pa njene starše.
V najboljših in najlažjih letih izobraževanja je zrastla gor, pa tudi za eno poklicno izobrazbo se ni mogla potruditi?
Pri meni tu ni milosti : Z osnovno šolo letat po svetu je neumnost prve klase.Treba se je potrudit in basta!
Če ne redno, pa vsaj ob delu!

In kaj rabi za eno šolo ena čistilka, delavka za trakom (konec koncev tudi prodajalka, strežnica, pomočnica v kuhinji….) ?
Važno da znaš pisat, brat in poštevanko.

Kaj pomagajo vsi nazivi, doktorati, magisteriji….. prašičem na oblasti??

In kaj rabi za eno šolo ena čistilka, delavka za trakom (konec koncev tudi prodajalka, strežnica, pomočnica v kuhinji….) ?
Važno da znaš pisat, brat in poštevanko.

Kaj pomagajo vsi nazivi, doktorati, magisteriji….. prašičem na oblasti??[/quote]

Saj jo ne bi nažgala po riti. Če bi bila moja hči, bi morala šolo dokončati brez pardona!
Ni treba da si magister ali doktor, zame je važno, da imaš POKLIC!

Z osnovno šolo ga nimaš in si v bistvu polpismen.Tako nam je povedala učiteljica v OŠ in – strinjam se!

Imam osnovno solo in 20 let delovne dobe. Dobit delo ni tak problem, ce si priden in delaven. Meni uspeva.


Res pa je, da delaš kot pomočnica čistilke.

Kot pomocnica cistilke da delem? Ahahahaha ta je dobra. Niti od dalec ne.

Poročila si se s starejšim in malce bolj situiranim dedcem, ki te živi.
Naučila si se črk na tipkovnici in zdaj si v njegovi firmi.S tangicami in premajhnim mini krilom.
Najbolj pridna in delovna si ponoči.Podnevi si pa bolj tako – tako.Za silo.

Hahahaahahah samo smejim se vam danes:-). Mislite, da vse veste pa zal ne.

Hvalabogu, da ne.
Škoda, ker se ne moreš naglas pobahati pred nami.
Ker bi se preveč izdala.
Vsi vemo, da z osnovno šolo prideš naprej samo preko tangic.Rdečih.

Kako je lahko solan clovek tako primitiven? Moras biti diplomiran za zaljenje tujih ljudi? Ne glejte samo na izobrazbo ki je na papirju. No kaj te bom jaz ucila… Srecno!

jaz imam tudi samo osnovno šolo. na mesec pa zasluzim 1400 eur in to pri nas …ne v tujini. samo delati je treba.

V bistvu se gre samo zato, da si nekateri še zdaj v glave zabijajo da brez srednje šole ne gre nič, ampak to je še manj od resnice. V resnici se gre za to, da dan danes ljudje, ki so srednjih let ali starejši, mislijo da je srednja šola pomembna zato ker so jim tako včasih njihovi starši pripovedovali, saj tistega časa če nisi imel šole, nisi mogel daleč priti v življenju, in saj ne pravim da ni res, samo morate tudi razumeti, kakšna so trenutna stanja na srednjih šolah. Po lastnih izkušnjah vam lahko povem da trenutna mladina, vsaj 3/4 mladine, se zelo grdo obnašajo do profesorjev in do ostalih so-dijakov in s tem se tudi nekateri profesorji ali ne brigajo kaj se dogaja v njihovem času prisotnosti v razredu, ali pa se z dijaki prepirajo in jih nadirajo in tako gre 3/4 šolske ure. V tem času se res noben nebo nič naučil in tista ostala 1/4 dijakov bi se rado učilo in kaj naredili v svojem življenju, ampak med to 1/4 dijakov se pa tudi najdejo osebe, ki vedo, kaj se dogaja v resničnem svetu in zato obupajo nad srednjo šolo ali pa že to ugotovijo v osnovni šoli in zato nimajo nobenega veselja ne za srednjo šolo in ne za prihodnost. Zato vas jas tako vprašam: Kdo je kriv za vse to? Mi mladina, ali vi starešina?
Svet stoji na mladih, zato pa jih podpirajte, pomagajte jim, če jim gre slabo, poskušajte jih spraviti na pravo pot. Ker 3/4 časa ste krivi starešine.
In to je samo moje mnenje in nočem da se ljudje prepirajo med sabo zaradi nekaterih ”prascev” ki so nas podredili, zato da bodo imeli večji profit od tega.

Bivsa svakinja. Neizobrazena, doma so ji dajali potuho ces da je boga… Pri 40 zaloslena v domacem podjetju da mesa zrak in da je ja se zmer na ketni. Bolano vse skup.

Meni so statejsi govorili. Uci se, da bos policaj. Ce se ne bos ucil bos pa sofer.

En kup čistilk, varnostnikov, delavcev za trakom, pomočnikov v kuhinji, sobaric ipd se išče. Tako da ni res, da z oš ni služb, še lažje dobiš, kot z diplomo.

sama ne delam več v svojem poklicu, saj kot čistilka dobim boljšo plačo, pa še hvala mi rečejo.

Naš najboljši programer ni nikoli srednje šole dokončal.
Ni vse v formalni izobrazbi (razen pri zdravnikih ipd seveda).
Večino uporabnega znanja se tako ali tako pridobi po končani šoli.

svak ima 4 razrede oš dokončane…ni butl, splet okoliščin in bolezen v otroštvu…
in danes je fizični delavec pri privatniku, služi med 1400 in 1800 evri mesečno. Živi v lastni hiši z ženo in dvema otrokoma, tretji na poti.. Ni vse izgubljeno, če otroci niso najbolj uspešni v šoli…

Počasi pridemo do tega, da je prava blaginja biti luzer brez šole.

Ena sama nakladacija.

vsak si mora razčistiti kaj hoče, kaj zmore in kaj je zanj najboljše.
Svak živi kot mu ustreza. Dela fizično od pon do sob zlasti poleti, v zimi je urnik bolj prijazen.
Njemu in partnerki to ustreza. Jaz si pa težko predstavljam, da bi moža videla le za 1 dan na teden, ostalo bi bil na terenu..
ampak…jaz nisem na njunem mestu, kajne? Mimogrede, daleč od luzerstva sta, ustvarila sta si lep dom in krasno družino..
Če je tebi v življenju pomembna izobrazba in ti to daje občutek, da nisi luzer, potem kar naprej, poseži po njej in naj ti nudi zadovoljstvo v življenju..

lp

New Report

Close