Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Boleče oko

Boleče oko

Spoštovani, lepo prosim za nasvet. Stara sem 30 let. Danes ponoči me je začelo boleti desno oko (na dotik), bolečina se vedno bolj stopnjuje in sedaj me boli predvsem glava v področju čela, oko pa na dotik (če se dotaknem očesa preko veke). Oko je zelo rahlo pordelo (komaj opazna razlika) in nekoliko bolj zaprto kot levo. No, pred 4 leti sem imela uvetis, ki se je začel natanko tako, zdravila sem se v bolnici 8 dni. Zelo me je strah, da je spet to. Glede na to, da imam osebno zdravnico v drugem kraju, kot se trenutno nahajam, me zanima, ali mi v primeru samoplačniškega pregleda pri oftalmologu pripada zdravljenje? Ali pa grem lahko na urgenco? Zanima me kako hitro moram ukrepati, namreč ko sem pred leti imela uveitis (so prepozno ugotovili kaj je oziroma mi niso dali napotnice za oftalmologa, češ da me je samo malo napihalo) se je vnetje že zelo razširilo in sem morala prejemati zdravila z injekcijo v oko in se zdraviti v bolnici. Tega se zelo bojim. Lepo prosim za hiter odgovor, če je možno. Hvala!

Pozdravljeni! Posebne dileme o tem, na koga se obrniti pravzaprav ni in ne vidim potrebe po samoplačniškem pregledu pri okulistu. Če ne morete do svojega zdravnika, se v takem primeru obrnete na SNMP ambulanto oz. pristojno ambulanto splošne nujne medicinske pomoči in od tam vas lahko napotijo v urgentno oftalmološko ambulanto, če je potrebno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close