Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek probiotiki – kislo zelje

probiotiki – kislo zelje

eno vprašanje. namesto probiotikov iz lekarne bi raje uživala kislo zelje. a to je treba jest surovo ali kuhano ravno tako vsebuje probiotične bakterije?

probiotiki so zelo majhne živalice, ki jedo bakterije. Kaj ima to veze z zeljem?

Jaz ga veckrat skuham in surovega jem. In jogurt je tudi naravni probiotik.

Kislo zelje vsebuje veliko probiotikov, pomaga uravnavati črevesno floro in odpravlja zakisanost organizma. Ščiti imunski sistem, zdravi črevesje. Če imate možnost, kupite domače kislo zeljo in ga jejte surovega.

http://mojaleta.si/Clanek/Pet-najbolj-zdravih-probiotikov

se ti ne zdi, da ce so te majhne zivalice v hrani, da jih potem uzijes, ce jes to hrano? In ja, tudi v kislem zelju so.

Če ti paše, jej. In ja, je res. A zgodi se lahko tudi ravno obratno in ti kislo zelje povsem zje ..e črevesno floro. Jaz npr. kislega zelja ne smem, dobim drisko in črevesje še teden dni ne pride k sebi.

Kislo zelje vsebuje veliko probiotikov, pomaga uravnavati črevesno floro in odpravlja zakisanost organizma. Ščiti imunski sistem, zdravi črevesje. Če imate možnost, kupite domače kislo zeljo in ga jejte surovega.

http://mojaleta.si/Clanek/Pet-najbolj-zdravih-probiotikov%5B/quote%5D

Tako je. Zelje iz trgovine je običajno pasterizirano, tako je njegova moč oslabljena. Domače zelje, direktno iz škafa, je najboljše. Na vsaki tržnici ga prodajajo.

V bistvu ti jo zdravi in te čisti strupov. V prehrano ga uvajaj počasi, surovega, 1x tedensko, manjšo količino. Potem povečuješ pogostost obrokov. S hladno vodo ga operi, a ga ne kuhaj.
Imaš morda intoleranco na laktozo ali občutljivost na gluten?

Jaz imam laktozno intoleranco in tudi slabo prenasam kislo zelje, surovo ali kuhano. V cem je stos?

Jaz navadno zeljno glavo skuham v juho. Kislo zelje pa jem kar tako poleg kranjske klobase in tevža. Čeprav imam raje repo v joti, je tudi zelje OK!¨Poguglaj zeljno juho. Fejst hujša baje, pa še dobra je in otroci jo obožujejo.

V bistvu ti jo zdravi in te čisti strupov. V prehrano ga uvajaj počasi, surovega, 1x tedensko, manjšo količino. Potem povečuješ pogostost obrokov. S hladno vodo ga operi, a ga ne kuhaj.
Imaš morda intoleranco na laktozo ali občutljivost na gluten?[/quote]

Nimam nobene intolerance, nobene občutljivosti, a kislega zelja pač ne prenašam, niti ščepec ne. Ja, opranega bi zmogla, samo to ni več nobeno kislo zelje, ko pa govorimo o pro in prebiotikih, je pa poanta prav zelnica, ne pa samo “zelje”. In nimam nobenega namena ga uvajati in se matrati in driskati tako, da mi maže gate. Moje črevesje je sicer v redu, nikoli nobenih težav, niti črevesnih bolezni se nikoli ne nalezem od otrok, še če sem kdaj ab jedla, nisem imela nobenih posledic.

To imam tudi jaz in mi je mlečna in glutenska prehrana uničila črevesje. Ko sem vse živalsko črtala, sploh mlečne zadeve, se je izboljšalo. Odkar pa ne jem več glutenskih žitaric, pa se mi je zelo uredilo marsikaj in tudi tistih groznih drisk ni več.
Zato vem, da kislo zelje dela revolucijo po uničenem črevesju.

Bakterije v jogurtu baje sploh ne preživijo do črevesja, kako je z zeljem, pa ne vem.

“Manjše ankete, ki smo jih opravili, so pokazale, da večina potrošnikov že ve, da so probiotiki mikroorganizmi, da so koristni za prebavo, za preprečevanje drisk in ob terapijah z antibiotiki … Vendar pa so ob naštevanju probiotičnih izdelkov poleg najbolj oglaševanih naštevali tudi različne mlečne izdelke, običajna fermentirana živila (jogurt, kislo mleko …) in druge izdelke, ki nimajo nič skupnega s probiotiki. Prepričana sem, da večina povprečnih potrošnikov ne ve, da se probiotične bakterije po svojih učinkih razlikujejo, še manj pa, da se razlikuje sestava mikrobiote med ljudmi, zato so lahko posamezni probiotiki za nekoga bolj, za koga drugega pa manj učinkoviti,” pravi prof. dr. Irena Rogelj.

Na jogurtu mora biti posebaj navedeno, da vsebuje probiotične bakterije, predvsem pa katere. Če ni vsaj 5 različnih vrst bakterij, je brezveze.

Še en poučen link o PRO in PREbiotikih. Zelje oz. zeljnica spada por prebiotike in ne probiotike.
http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=451

New Report

Close