Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

kosilo-vecerja

Default avatar

petra

vidim,da je zadnji post-kosilo dolg ze kot kurja creva....bolje bo,ce odpremo novega!?

danes /predvsem dopoldan,ko je se zeblo / sem se odlocila za govejo juho,zraven pa pecen mlad krompir z mlado cebulo in buckami/cukini/ in pa skledo solate...verjetno zelene.. lp petra
Default avatar

Strelka

Pri nas je tudi kombinacija pozno kosilo/hitra večerja, zaradi službe. Danes bom v pečici spekla mlad krompir z petršiljem, zraven bo zelena solata, morda še kumarična , ampak po moje ne, bo zelena kar dovolj. Naredila bom še zavitek z marelicami, z dvema čajnima žličkama rjavega sladkorja in brez dodatne maščobe, ker jo je že tako v vlečenem testu dovolj, da nas ne razširi preveč :-).
Default avatar

Kresnica

Pri nas danes neke vrste boranja, zraven pa hrenovke.
Default avatar

h&m

Mi smo imeli danes struklje ;)
Default avatar

petra

mi smo imeli vceraj struklje- drobnjakove in domaco zeleno solato. hci je rekla,da imajo struklji manjso napako- premalo jih je bilo! :) vsi smo ljubitelji teh strukljev,tako da se te napake nikakor ne da "odpraviti" :) lp petra
Default avatar

muni

Jaz sem pa danes naredila svedrčke s popečeno zelenjavo (bučke, čebula, rdeča paprika), posušenimi paradižniki in svežo baziliko, potreseno s kozjim sirom. Zdaj pa iščem ideje za kaj sladkega...
lp. m
Default avatar

Babi

Hej, muni!
Danes isva imela midva tudi vecerjo, ker sva brez kosila.
Enako kot ti, le da sem skuhala " pippe rigate". Sladica se nekaj z Goriskega: breskvina pita.

Jutri pa nekaj prav zame. Zelo rada imam prisiljeno sladko zelje(narejeno po vseh pravilih), ki mu dodam malo balzamicnega kisa. Moz bo zraven se
kuhan krompir in dobro zarebernico na zaru. Jaz samo krompir.
Sladica za moza bo verjetno nekaj, kar bo sicer slo v zamrzovalnik za moje v petek. Vnukovo priljubljeno cimetovo pecivo.
Izkoristim nekoliko hladnejsi zrak za peko. V cetrtek zvecer pa orehova pita s smetano in malinami. Joj, je bilo dobro...aroma:)))

Za v petek pa bom pogruntala nekaj, kar bom naredila dopoldne in bo za zvecer dobro, ko se vrnemo z letalisca.

Bobici bodo sigurno.Prvi letos. Vse domace, od bobicev, mladega fizola, krompirja, paradiznika do pancete. Sem ze malo evforicna. Take it easy!

Lep pozdrav Babi
Default avatar

Babi

Ne orehova pita....Ruuulada:))
Default avatar

Avena

Pri nas pa je bila včeraj enolončnica iz stročjega fižola in popečena ajdova kaša s skuto, danes pa bo na vrsti rižota z mešano zelenjavo (pospravljanje hladilnika) in velika skleda solate.
Jutri pa verjetno pražena telečja jetra in stročji fižol v solati.
Zvečer se pa prileže hladna melona z malo vanilijevega sladkorja in ruma.
Default avatar

sonce rumeno

Babi mene pa zanima recept za tole prisliljeno sladko zelje.

Sončen pozdravčič.
d.
Default avatar

kroki

Pri nas nas je pa moževa sestra obložila s tono zelenjave in zdaj kuhamo skoraj le vege :
Včeraj- fižol, krompir, ocvirki, kisla smetana, pred tem blitvina juha s testeninami in zraven še zelena solata
Ponedeljek : blitva po dalmatinsko, zelen. polpetki, rdeča pesa
Danes : ? pohane bučke, solata, ----- če bi imela čas, pa gremo na morje za 2 dni bi pa polnila s zelenjavno filo bučke........
Soboto- ko se vrnemo pa sirovi domači ravioli in zelenjavna omaka, rd. pesa....zvečer piknik
Default avatar

Babi

Hej, sonce!

Saj ni nic takega, ampak narejeno po pravilih(da vse pocasi in strpno dusis), meni zelo dobro.

zelje,mascoba( jaz olje - pravijo, da je na masti se boljse), malo mesnate pancete,malo sladkorja( majcena zlicka), cebula, kumina, sol, poper, kis, voda ali juha

Zelje zrezem na tanke rezance. V posodi na mascobi zarumenim sladkor, pridenem sesekljano cebulo, ki jo melo preprazim in potem jo osoljeno res pocasi dusim skoraj do take prijetne kreme.Nekje vmes dodam se na rezine narezano panceto( da se prevec ne popece).
Dodam zelje in nasekljano ali zmleto kumino, malo poprazim,se malenkost
soli( ce je potrebno), popra in pokrito dusim, dokler ne porabi vsega soka.

Zdaj pa lahko malo poprasis z moko( ni pa nujno, ce je dovolj cebule), dodas malo dobrega kisa in zalijes z juho ali vodo.Ne prevec, samo da se lahko malo povre. Biti mora gostljato. Nekateri imajo radi se dodatek sladkorja; jaz ne pretiravam.Dobro je tudi zalito z vinom.

Jed je prijetno sladko kisla. Zelo prija k mesu na zaru in kuhanemu ali prazenemu krompirju.

Zdaj pa resnicna anekdota. Dobra jed: Djumandji

Ker je bilamamica z otrokoma na celodnevnem kopanju, je mlad sosed bil zadolzen za vecerjo. Spomnil se je recepta , ki mu je z enim usesom prisluhnil na plazi.

Zapomnil si je sestavine: sladko zelje, prekajena reberca, cebula,olje...

Napolnil je lonec z vodo, zmetal vse po vrsti noter in kuhal. Po dobri uri kuhanja je pokusil in bil krepko razocaran. Dodal je krompir, se vedno neokusno in redko. V obupu je dodal se riz. Vse skupaj je izpadlo kot neka
cudna godlja- brez okusa.

Ko je prisla druzina domov, je obupan ze vedel za negativno reakcijo in v samoobrambi ukazal: Dju! Mandji!
To pomeni v italijanscini: Dol! Jej!

Potem je razlagal, da je skuhal krasno jed: Djumandji.
Vsi pricakujejo nekaj eksoticnega; nakar pove zgodbo.

Vidis, kaksna velika razlika je, ce zelenjavo pocasi dusimo ali pa kar skuhamo.

Lep dan Babi
Default avatar

sonce rumeno

Babi ne vem za katero bi se ti prej zahvalila - za recept ali za anekdoto ;-)). Oboje je super. Hvala. Sedaj je nekaj zelja na vrtu, bo recept prišel prav.

LP
d.
Default avatar

Miša

ojla, a miprosim napišeš, kako narediš stročji fižol s krompirjem. Enkrat sem ga že naredila, biloje božansko dobro, pa se ne spomnin točno, kaj sem dala gor - zabelila sem z ocvirki - a moraš tudi kaj okisati. Skratka - prosim recept.

Lep dan!
Default avatar

kroki

Posebaj skuhaj krompir(enake količine oz. amlo več fižola) olupljen in narezan na srednje koščke, posebaj pa stročji fižol, prerezan na pol, ko je oboje kuhano je pa stvar okusa.......ali združiš ocejen krompir in st. fižol v eno skledo, dodaš po želji ocvirke in kislo smetano in dobro premešaš in serviraš, ali si pa vsak posebaj zmeša na krožniku, eni imajo radi malo vode od k. krompirja, da je bolj sočno in zato jo malo zadrži.....stvar okusa............namesto popraženih ocvirkov lahko daš praženo čebulo.......
Default avatar

soncek

Avena mene pa zanima recept za popečeno ajdovo kašo s skuto.
Default avatar

Avena

20 dag ajdove kaše
mleko
cca 1/2 kg skute
1 jajce
1 kisla smetana
sladkor po okusu (v original receptu ga ni, jaz pa ga vseeno dam malo)

Ajdovo kašo skuhamo v slanem mleku ob počasnem vrenju do mehkega (vse mleko se mora vpiti v kašo). Ohladimo na sobno temperaturo. Vmešamo stepeno jajce, kislo smetano in skuto ter pečemo v namaščeni ognjevarni stekleni posodi (175 st.C) toliko časa, da površina porjavi.

Recept sem našla na Kulinarični Sloveniji in ga večkrat uporabim, kadar je za kosilo kakšna zelenjavna čorba.
Default avatar

Miša

Kroki, hvala, danes bo to na jedilniku.

Lep dan!
Default avatar

alena

Včeraj boranja zapečena v pečici in zelena solata s paradižnikom,
danes (na mojo žalost in moževo željo) pasulj.

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood