Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vzdrževani družinski člani

Vzdrževani družinski člani

Vložila sem že vlogo za vzdrževane družinske člane. Enega sina (star 19 let) sem vpisala samo od septembra do decembra, ker mi je bilo rečeno, da ga lahko samo za te mesece ko hodi v šolo. Od januarja do avgusta je bil prijavljen na zavodu za zaposlovanje, lastnih dohodkov pa je imel samo neko malenkost (cca. 200 €).
Včeraj sem izvedela, da bi ga v bistvu lahko uveljavljala za celo leto. Ali je še možna poprava vloge že sedaj (še jutri ko je čas za oddajo) ali je že vse zamujeno.

Mož (bivši) ga ne more uveljavljati, ker sva ločena in sem mati samohranilka in bivši mož ne plačuje niti preživnine.

lahko popraviš, zadnja vloga zbriše prejšnje.

Seveda lahko popravljaš oz.daš novo vlogo.
Za čas, ko je bil polnoleten + nezaposlen + prijavljen na zavodu (to je za otroke pogoj!), ga seveda lahko uveljavljaš kot olajšavo.

nova
Uredništvo priporoča

Rečeno ne velja, velja napisano. Kaj je pa sin prej delal? Ni bil dijak? Študent očitno ne, ker študijsko leto je od oktobra.

Ne glede na to, da sta ločena, ga mož lahko uveljavlja.

bivši ne plačuje preživnine. ne more ga uveljavljat.

Barca, a pa je bolje da napišem novo vlogo, kjer ga uveljavljam samo od 1. – 8. meseca, ali novo vlogo, kjer ga uveljavljam za celo leto?

Je dijak, naredil triletno šolo, bil eno leto na zavodu, zdaj pa nadaljuje šolanje +2.
Je mislil, da bo dobil kako službo, ampak zdaj je videl, da bo treba le še kakšno leto šole naredit.

obvezno moraš dati vlogo, kjer ga uveljavljaš celo leto.
sicer ti ne bodo upoštevali mesecev 9-12

Od 1-8 ga uveljavljaš po A4, od 9-12 po A2.

Od 1-8 ga uveljavljaš po A4, od 9-12 po A2.[/quote]

kaj pa tisti del leta, ko je bil star 18??? če je zdaj 19, je moral biti del leta lani 18…

Sem upokojena.
Sin ima 32 let in je od julija 2015 brez službe.
Ves ta čas ga preživljam jaz. Dobil ni še nobene denarne pomoči, ene dvakrat paket hrane na RK.

Kdaj se je prijavil na Zavodu ne vem točno.
Ali lahko tudi jaz kaj uveljavam? Če JA – bo treba kdaj to vračat?

In če lahko uveljavljam – kje dobim obrazce in kam to oddam? Do kdaj? Hvala!

Od 1-8 ga uveljavljaš po A4, od 9-12 po A2.[/quote]

kaj pa tisti del leta, ko je bil star 18??? če je zdaj 19, je moral biti del leta lani 18…[/quote]

Po A1.

Junija 2015 je imel 19 let.

Če je samski in živita v skupnem gospodinjstvu in predvsem – če je bila pri pokojnini odtegnjena akontacija dohodnine, se ga lahko uveljavlja kot VDČ od vključno meseca, ko se je prijavil na Zavodu za zaposlovanje.

Za konkreten primer pa predvidevam, da je do vključno avgusta še prejemal plačo (če se mu je del.razmerje prekinilo v juliju), potem pa je še nekaj časa prejemal na Zavodu nadomestilo (kar se glede dohodnine obravnava enako kot plača).

vzdrževani družinski člani pri vračilu dohodnine niso socialna pomoč, da bi jo bilo treba vračat.

sin bo dobil informativni izračun in bo sam pobral preveč plačano dohodnino. vi verjetno dohodnine niste plačevali in tudi ne morete uveljavljat vzdrževanih članov

vzdrževani družinski člani pri vračilu dohodnine niso socialna pomoč, da bi jo bilo treba vračat.

sin bo dobil informativni izračun in bo sam pobral preveč plačano dohodnino. vi verjetno dohodnine niste plačevali in tudi ne morete uveljavljat vzdrževanih članov[/quote]

Tip (sin) je že več kot pol leta brez denarja. Če ne bi živel doma, temveč kje v najemu bi mu ostale še neplačane položnice. Kje je še hrana.
A tako postaneš klošar? In zapufan, dolžan za par let….

Če še živi v kakšnih Rovtah, kjer nujno potrebuješ en avto za 150 evrov, sicer si odrezan od sveta….. če imaš še kakšen komp in mobi, nujen primoček pri iskanju službe…. si ga pa res naje*bal!!
Sreča božja, da nima še kakšnih otrok.

In zdaj si (spet in spet) predstavljajte grozo 170 delavcev Peka, ki so ostali brez služb.
Kako plačati položnice? Kako vzdrževat družino? Skladišča RK pa prazna.

Saj je jasno, kaj sledi večini. Čez leto in pol, ko bodo čisto zaglavili, jih bodo deložirali, še prej pa odklop elektrike, vode…
Samo da je hrana in denar za migrante! Pa samovšečne profesorje, ministre in podobna gobcala!

Takih delavcev je še ogromno. Samo niso medijsko izpostavljeni. Ker se jih potiho odpusti, enga danes, jutri drugega. In životarijo iz dneva v dan.

Takih delavcev je še ogromno. Samo niso medijsko izpostavljeni. Ker se jih potiho odpusti, enga danes, jutri drugega. In životarijo iz dneva v dan.[/quote]

Saj vem/o! Ničkolikorat smo že gledali jok delavcev pred tovarniško rampo.

Zato pa obsojam vse, ki že imajo plačo 3000€, prigoljufajo pa še 1000€/mesec. Grabežljivci. In to sama čvekala, ki ne naredijo nič (bankirji, politikanti, prfoksi, kravatarji…).
Ta svet je nor – brez veze sploh kaj rečt!

New Report

Close