Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek inhalator za otroke in dojencke, kajmpriporocate?

inhalator za otroke in dojencke, kajmpriporocate?

Pozdravljeni.
Nas petletnik ze en mesec kaslja, na pljuckih ni nic, imamo vsega boga od sirupov, pa se kar … kaselj pa moker in suh, se menjava … Rekli smo, da bomo sedaj se probali z inhalatorjem, pa da vidimo,, ce bo to kaj pomagalo …
Poleg tega imamo 4-mesecno dojencico, ki je tudi prvic zbolela – je prehlajena in kaslja, kaselj je lajajoc (pljucka cista, bili pri zdravniku), menda virus.
Tako da bomo res kupili inhalator, tak, da bo za oba. Gledam po netu in so zelo razlicini, zato me zanima, katerega vi priporocate iz lastnih izkusenj. Ti z zivalicami se mi zdijo, da ju bodo fajn motivirali, ampak ce je preglasen, se bojim, da ne bo nic … Imajo pa zajcka in se nekaj ali pa pingvina (druga firma).

Hvala in lp.

Mi smo na istem kot vi. Zdravniki mocno odsvetujejo inhalatorje v domaci uporabi ker mora res bit razkuzen vsakic i za vsakega otroka posebaj. Drugace lahko fasejo se kaj drugega kot le kaselj ker plesni so tud zelo nevarno. Pri teh domacih napravah je tezko zagotovit sterilnost. Mi smo zdaj ze cetrto leto na tem da v takih primerih gremo v kopalnico ki jo dobro “uparim” in smo not v gatkah oz plenicah voda pa v bajni kar kepo se tece da res vdihavamo vlago orng. Trenutn smo vsi bolni in vsi naenkrat gremo not in se tam igramo. Ne v vodi ampak zraven. Ugotavljam da precej nuca in ne rabmo inhalatorja. Notri smo po 20min in njima ni problema. Vsakega animiramo po svoje.

Meni se zdijo tvoje navedbe malo hecne. Zivim v Italiji in prvih par let zivljenja otroka zdravnik naceloma ni priporocal nobenega drugega zdravljenja kot inhaliranje, razen pri hujsih obolenjih celo brez kakrsnega koli dodanega zdravila. Govorim o prehladih, zamasenem nosku, hropenju ipd, ki se konstantno ponavljajo. Nekaj inhalacij in otrok brez tezav diha, mirno spi ipd. Kje naj bi se nahajala plesen, tudi ne vem, ker se zadeva po vsaki uporabi popolnoma razstavi, opere in osusi. Imamo pa nek x aparat iz lekarne, brez pujskov in slonckov…

Inhalator odsvetujem,ker nas je zdravnik v pediatricni nadrl ker smo povedali da ga uporabljamo.ce pa ga ze kupite,mora biti tedensko razkuzen v bolnici…

Pa kakšni so to novodobni slovenski zravniki v pediatrični, da vas nadrejo… Mi smo imeli dva otroka, verižno laringitis, 5 let -ni pomagala samo para v kopalnici, nikoli, ker je šlo zelo hitro in se ni dalo s tem preprečevat – 3x hospitlizirani in ja – so nam sami na ORL priporočili, naj si kupimo ultrazvočni inhalator Beuer in smo dobili tudi za domov kortikosteroide v ampulah- super nam je služil. Po 2eh letih uporabe so sveda tudi laringitisi izzveneli, ker so otroci zrasli, tako se razširi razdalja v sapniku, žrelu in med glasilkami in ne stiska več toliko, da ni prehodno. Sedaj je mir že 7 let – nobenih angin, bolezni prehladov, zdravi ko morajo bit.

Avtorica, ultrazvočni inhalator, ki ima več nastavkov, ki se dajo enostavno razkužit po vsakiu porabi čisto enoestavno, brez problema. In seveda se uprablja samo znotraj ene družine.

pa mi imamo še vedno razvlaževalec zraka, sploh pozimi, ko kurimo – tak brez hudih zvočnih signalov in lučk, tak tih, za fiziološko raztopino ali navadno vodo.

Kaksne neumnoati kvasite? Pa ste kdaj ze imeli v rokah inhalator? Kako se ga pa razkuzi?

Problem je maska, ki pa je potrosna roba in jo je treba imet za vsakega otroka posebej in jo razkuzevat oziroma menjat na nekaj dni. Skupaj zs plasticno cevko. Alkohol za razkuzevanje je drazji kot pa.nova maska.

Ce inhalator ze kupite, potem nujno ultrazvocnega, ki kaplje naredi res majhne in gredo globoko v pljuca. Ne uporabljajte nicesar razen ampum z fiziolosko, tukaj naj bo kar sterilna. Nobenih dodanih zdravil, nobenih etericnih olj…. pa ce vam jih razni zastopniki se tako hvalijo.

Moj najmlajši otrok je imel hude težave z grlom (laringitis). Hudo je bilo ob vsaki vročini in prehladu. V Italiji smo kupili inhalator (v lekarni) in sem mu inhalacije delala kar doma. Zdravnica mi je predpisala zdravila (zdaj se ne spomnim več, mislim, da je bil Ventolin in še nekaj zraven) in inhaliranje je otroku zelo pomagalo. Namesto, da bi otroka dnevno vozila v zdravstveni dom, sem inhalacije naredila kar doma. Po uporabi sem vse dobro oprala pod tekočo vodo in posušila. Nobene plesni ni bilo. Še sedaj imam inhalator spravljen nekje na kašči, od tega je že 20 let.

Naš skoraj dvoletnik, je bil dec, jan in feb hospitaliziran zaradi bronhiolitisa. In vedno dobi inhalacijo fiziološa+O2+ventolin.

In potem sem kupili & dobili inhalator – PRODAJA BEURER IH50 (ultrazvočni, prenosni, super).
Več info lange.andrej(at)gmail.com, 041728196

Drugače pa poleg inhalacije vedno & redno čiščenje noska – spiranje s fiziološko in sesanje ‘smrkljev’.

LpA

Tudi nam so odsvetovali nakup inhalatorja,,imamo 4 letnega sina ki obolevala 4~6 letno, letos ze 2x. Mi naredimo parno hisko, ki je kar intenzivna on pa se igra z lucko, saj je popolna tema, pokrijemo z brisacami. Imamo pa tudi 10 mesecno deklico kije tudi letos ze 2x zbolela za laringitisom. 1x smo bli hospitalizirani 2. Pa smo inhalacijo dobili v zdr.domu. Tudi njo bomo pocasi navajali na parno hisko,sajsta ocitno oba podvržena temu. Imam pa kolegico iz Italije, njej so ob prvem obisku zdravnika s hcerkico in laringitisom pripisali inhalator.

New Report

Close