Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najboljša kava

najboljša kava

Vse sorte kav sem že probal ampak na vseh nivojih barcafe najlepše diši.Komot se primerja z bilokatero kavo iz najboljših firm ,ki to proizvajajo ampak barcafe enostavno diši ekstra dobro.Ne vem ksko to naredijo ampak pošteno povem kako to jaz vidim.

Takole za privat je po moje Barcaffe res najboljša. Daleč najboljša kava v lokalih pa se dobi na Primorskem, kjer precej uporabljajo Illy, če prav vem.

Barcaffe se je tako poslabsal da skoda besed.

se globoko strinjam. Smrdi po zazganem, tudi okus je tak. Smo presaltali na zeleno santano.

Ječmenova z mlekom je boljša.

se globoko strinjam. Smrdi po zazganem, tudi okus je tak. Smo presaltali na zeleno santano.[/quote]

Nisem tega opazil. Da ne boš kot moja soseda, ki ji je kar naenkrat bar kava ratala kisla, po treh mesecih je pa nazaj prešaltala nanjo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Od nekdaj najboljša kava je Illy.

Tele živalice delajo najboljšo kavo na svetu:

[img]http://www.zooniversity.org/wp-content/uploads/Palm-civet.jpg[/img]

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Tiste ily in podobne smeti smrdijo.Barcafe je najbolj dišeča kava na svetu.Najbolj je neumni tisti,ki govori da smrdi barcafe po zažganem.To je politična trditev in nima veze z realo.

se globoko strinjam. Smrdi po zazganem, tudi okus je tak. Smo presaltali na zeleno santano.[/quote]

Nisem tega opazil. Da ne boš kot moja soseda, ki ji je kar naenkrat bar kava ratala kisla, po treh mesecih je pa nazaj prešaltala nanjo.[/quote] ne bom,je ne pijem ze vec kot 5 let,je ze nekaj casa nazaj ko so jo pokvarili,ce so jo zdaj se bolj pa ne vem

Barcaffe selection( vijolična vrečka) mi je za doma najboljša. Zunaj pa opažam, da je Illy še boljša.
Je pa mati za classik Barcaffe rekla, da se ji zdi slabša kot prej.

v vijolične vrečke, ona roza pa ni več za pit.

Meni je Bar kava od nekdaj kisla, je nikoli nisem kupovala, jo pa spijemo, če jo kdo prinese. Zadnje čase je manj kisla, čeprav še vedno vleče na kislo, je pa bolj zažgana.
Od teh vsakdanjih sta mi v redu zelena Santana in Franck, v Hoferju občasno kupim Emonec, če me zanese v Trebnje kupim Opara kavo na zalogo, iz Bosne pa naročam Omcafe tudi na zalogo, obe odlični in primerljivi z drago Illy, iz Srbije pa dobivam Grand, ki je bila včasih odlična kava, zdaj se je pa pokvarila. Od vseh zgoraj naštetih mi je najboljša Omcafe.

Ze dolgo nazaj smo Barcafe zamenjali za Emonec minas, nam je bolj dobra…

Pogresam pa mesanje z Barcafe lesnik, ki so jo nehali delat 🙁


Ja vijolična naj bi bila iz boljše sorte arabike, rdeča pa mešanica tiste druge robuste, ki se koristi kot cenejša zamenjava za arabiko. Mogoče pa sedaj dajejo več robuste notri, pa je okus bolj grenek, kisel, kot naj bi ga robusta imela. .. Je pa vijolična dražja od rdeče, to pa res.

Jaz turške sicer ne pijem, tako da iz prve roke ne morem komentirati, lahko pa povem, da moje sodelavke tudi trdijo, da Barcafe ni več taka, kot je bila oz. ni dobra – ampak zanimivo, ko jo pa dobijo (zastonj), jo pa vseeno pijejo:))

Podarjenemu konju se ne gleda v zobe. 🙂

.......... Quidquid agis, prudenter agas et respice finem!

Jaz sem tudi začela z Omcafe. Enkrat sem jo dobila za darilo iz Bosne in od takrat naročam, da mi jo kdo prinese, ko gre tja.

Meni osebno je najboljša Illy. Doma si naredim espresso.

Mi smrdi, občasno celo zelo. Pijem je ne, voham vsak dan, ko jo v čajni kuhinji kuhajo. Verjetno je tudi serija od serije različna. Definitivno pa se je poslabšala in to že nekajkrat v zadnjih 15-20 letih. En zelo velik prelom v kvaliteti je bil ravno tam nekje 20 let nazaj, ko so bili neki problemi z uvozom bl,a bla. takrat je večina pražarn bila prisiljena poiskati druge dobavitelje in namešati novo mešanico. Ni to nobena skrivnost, še celo diplomska ali magistrska je bila spisana na to temo.

Enako jaz 🙂

Barcaffe je zakon. Za kavarne imajo pa več vrst kave Barcaffe. Najboljša je Barcaffe Prestige, a je zelo draga.

Včasih smo pili Barcaffe, vendar se je zelo poslabšala in zdaj pijemo Santano ali pa Dolce Gusto kapsule.

Pri nas so mi skoraj vse prekisle, dvigujejo kislino, zagotovo. Pa niam nobenih težav z želodcem, samo komercialne kave ala Barcafe, Illy , Hausbrandt, – no go.

Mogoče edinole ena vrsta od Segafredo, pa Cafe Vergnano, (od evropejskih),

Mešanice kav iz Kostarike , Kolumbije, Bolivije, Jamajke so bolj oreščkaste po praženju imajo manj voska in manj kislin, se prikuhanju izloči, kar dosti manj draži želodčno sluznico. Cena teh kav se giblje nekje med 20 in 45 eur za pol kilograma praženih zrn, to je maloprodajna cena.

Meni daleč najboljša kava v zrnju, da jo zmelješ tik pred kuhanjem, je Peets Coffe: za vsakodnevno crkljanje: Major Dickason’s blend, za posebne priložnosti pa kakšno iz limited edition JR Reserve Blend, Kupim v Ameriki, ko sem tam, ali naročim preko spleta. Za ene alkohol, cigarete in cigare v limited editions, zame izbane kavne mešanice.

Turške ne pijem, mi žal ni dobra, samo preko pritiska reko mašine z vročo vodo ali preko kafetjere doma na plin.

v Sloveniji po kafičih ne pijem redno že cca 5 let, ker mi je kava neokusna, sploh nekatere mešanice slovenskih pražarn, pa tudi žal ko navadiš brbončice na kaj dobrega, na dober kufe, je ostalo tako medlo, kislo, sprano. Veliko je odvisno od šolanega osebja, pa seveda od dobrih mašin, ki morajo bit redno servisirane, pa tesnilne gumice zamenjane ( eni pač šparajo in kava ima okus po sprani vroči gumi)….Tudi redkokje v Sloveniji znajo naredit naprimer pravi espresso, da ne podaljšujejo vodo v šalčko, ampak res samo ljunk, ki izteka max. 7 sekund. Ne rabim šalce, da čez teče, da bo dobra merca, kot Slovenc povsod hoče da vse čez visi, ne, prosim ne delajte tega pri kavi: ker to je spran espresso. Ali pa cafe latte, latte machiatto, ko podaljšajo vodo, 3/4 vodene kave, pa pljunk mleka.Nepitno, žal! ene par “kuharjev” kave po kafičih mi je že reklo, da so mi hvaležni, ker jim povem, kako morajo, da jih tega ni nihče naučil.

Aha, najboljlša kava dosedaj, mešanice in skuhana s strani šolanega barista osebja, ki so jo okusile moje brbončice, , je bila pa v Los Angelesu, Inteligentsia Venice barista bar:
http://www.intelligentsiacoffee.com

https://www.google.si/search?q=inteligentsia+venice+los+angeles&biw=1280&bih=703&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiG3fnw0dTKAhXDiCwKHXFBBUkQ_AUICCgD

Ko sem v tujini , Starbucks sucks ( meni je zanič, edina mešanica kave, ki je dobra za tam pit in za domov zrna je Starbucks Pike Place, to si kupim, če jo imajo za maloprodajo),drugače pa pri meni Seatle’s Best ali pa The Coffee Bean & Tea Leaf veriga.


Dobro. Ti si že v kar nekaj temah pisal kje ti pišeš in kupuješ kafe, nekaj sem si že takrat zapisal, poglej, ko boš ti naročil iz tujine bi se še JAZ PRIKLJUČIL. Bi šlo?

New Report

Close