Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dobre “zimske” juhe, katere kuhate?

Dobre “zimske” juhe, katere kuhate?

V teh dneh se prileže kaka krepka zimska juha, dobra enolončnica ali kaj podobnega. Kaj takega kuhate pri vas? Vesela bom kakih idej!

Zimska juha ? Mi juhe kuhamo vedno. Zelenjavno mineštro, joto, ričet, fižolovo mineštro, bučno, brokolijevo, cvetačino, zeljno, špinačno…

Isto tudi mi. Dodala bi še govejo juho in svinjsko juho. Na govejo juho zakuham zdrobove žličnike, da je juha bolj nasitna.

Vedno kuham juho in podobne jedi na žlico…
Gledam sicer da je sezonsko, ali pa iz skrinje(gobe, grah…), če ne pa tudi kaj kar ni sezonsko.

Največ pa: gobova, porova, zelenjavna mix(kar imam od zelenjave doma – korenček, por, koleraba,…) korenčkova, grahova, koromačeva, špargljeva, bučna,..
Jota, ričet, pišč.obara,…
Najraje imam dom.kokoš.juho! 🙂

(verjetno sem kaj pozabila ker jih je preveč,…) 🙁

Dodajam še: krompirjeva bela, s kislo smetano, pa golaževa ali ragu juha, paradižnikova, čebulna ali porova s popečenimi kruhki – to kar se zdaj na hitro spomnim.

Pozabila dodati še milijon različic lečine juhe, imaš prav take zimske, npr. s kockicami slanine. Od enolončnic pa pohorski pisker – meni je kot nekaj obogatena verzija ričeta, čeprav se Pohorci verjetno ne bi strinjali.

New Report

Close